Badania genetyczne w ciąży

Dlaczego tak wiele mam sięga po badania genetyczne? Ciąża może przebiegać znacznie spokojniej po ich wykonaniu! Sprawdź, co warto wiedzieć na temat nowoczesnych testów DNA wykonywanych z krwi i innych badań genetycznych dostępnych dla ciężarnych.

Spis treści:badania genetyczne w ciąży

  1. Badania genetyczne w ciąży – dzięki nim można sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo, a także odzyskać spokój
  2. Badania genetyczne w ciąży. Jakie testy są dostępne na rynku?
  3. Badania genetyczne w ciąży – co wykrywają testy DNA wykonywane z krwi?

Badania genetyczne w ciąży – dzięki nim można sprawdzić, czy dziecko rozwija się prawidłowo, a także odzyskać spokój

Badania genetyczne, wykonane na wczesnym etapie ciąży, pozwalają na sprawdzenie, czy dziecko rozwija się prawidłowo. Prawidłowy wynik testu DNA oznacza cenny spokój aż do końca ciąży. Natomiast gdy rezultat wskazuje na nieprawidłowości, rodzice mogą przygotować się na narodziny dziecka, a lekarz zyskuje czas na opracowanie odpowiedniej profilaktyki lub leczenia.  W większości przypadków badania prenatalne przynoszą jednak spokój gdyż nie wykrywają żadnych nieprawidłowości.

Badania genetyczne w ciąży. Jakie testy są dostępne na rynku?

W Polsce wśród badań genetycznych dostępnych dla ciężarnych są m. in.:

Ciąża może przebiec spokojniej po wykonaniu nieinwazyjnych testów wykonywanych z krwi, z których najbardziej popularny jest test NIFTY pro. Wyróżnia się wysoką skutecznością, szerokim zakresem badanych chorób, a także szeroką walidacją kliniczną i ubezpieczeniem. Dzięki prawidłowemu wynikowi NIFTY pro można uniknąć badań inwazyjnych u mamy, której dziecko jest w rzeczywistości zdrowe. NIFTY pro jest przy tym zupełnie bezpieczny i nie wiąże się z ryzykiem poronienia.

Badania genetyczne w ciąży – co wykrywają testy DNA wykonywane z krwi?

Co potrawą wykryć badania genetyczne? Ciąża może zostać przebadana dzięki amniopunkcji pod kątem różnych nieprawidłowości, takich jak np.:

  • aberracje chromosomowe, np. zespół Downa;
  • mutacje pojedynczych genów – np. odpowiedzialne za fenyloketonurię;
  • wady cewy nerwowej, które powstają we wczesnym okresie życia płodowego.

Z kolej test NIFTY pro pozwala oszacować ryzyko wystąpienia u dziecka aż 94 różnych chorób genetycznych. Badanie wykrywa nie tylko trisomie, ale także choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci oraz mikrodelecje i zespoły mikroduplikacje. Pary wybierają test NIFTY pro nie tylko ze względu na szeroki zakres identyfikowanych chorób, ale także fakt, że badanie to:

  • jest dostępne w całej Polsce;
  • może być wykonane już po 10 tygodniu ciąży;
  • jest jedynym nieinwazyjnym testem prenatalnym z ubezpieczeniem.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

porozmawiaj o badaniu

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-pt. 7:00-19:00 Weekendy i święta 9:00-17:00

mgr Barbara Dębowska

mgr Barbara Dębowska

mgr Katarzyna Drab

mgr Katarzyna Drab

mgr Karina Sztendel

mgr Karina Sztendel

mgr Izabella Domurat

mgr Izabella Domurat

mgr Daria Stuchlik

mgr Daria Stuchlik

5/5 - (3 głosów / głosy)

Data publikacji: 22/12/2021