Badanie na trwałą nietolerancję glutenu (celiakię) Mielec

Uchroń siebie i bliskich przed groźnymi skutkami nietolerancji glutenu

Pewny test na celiakię (trwałą nietolerancję glutenu) mogą Państwo wykonać na miejscu w naszej przychodni w Mielcu. Wystarczy do nas zadzwonić i umówić się na badanie w dogodnym dla Państwa terminie. Badanie często może odbyć się nawet w tym samym dniu roboczym. Nie trzeba być do niego na czczo.
.

Badanie genetyczne na celiakię może też być przeprowadzone u osób, które przebywają na diecie bezglutenowej. Jego wynik jest zawsze pewny i jednoznaczny. Dodatkowo wraz z wynikiem otrzymasz zalecenia lekarskie oraz zalecenia dietetyka klinicznego.

Najbardziej dokładne badanie na celiakię

Odczynniki stosowane do wykonania naszego testu na celiakię posiadają certyfikat IVD. Dzięki temu mają Państwo gwarancję, że mogą być stosowane w diagnostyce medycznej. Nie wszystkie testy na na rynku posiadają ten certyfikat ponieważ kontrola jakości jest kosztowna. Daje jednak pacjentowi bezpieczeństwo i pewność wyniku dlatego my szczególnie o nią dbamy.

Wybierając badanie na celiakię warto sprawdzić jego zakres. Aby mieć 100% pewność badanie powinno obejmować haplotypy DQ2.2 (DQA1*05, DQB1*02), HLA DQ2.5 (DQA1*02, DQB1*02), HLA DQ8 (DQA1*03, DQB1*03). Oprócz najszerszego zakresu badania na celiakię otrzymasz od nas również zalecenia lekarza oraz dietetyka klinicznego. Przeczytaj więcej na temat pewności wyników badania na celiakię ….

Gdzie możesz zrobić badanie na celiakię (badanie na trwałą nietolerancję glutenu)

Adres

Badanie na celiakię – Mielec
ul. Architektów

35-100 Rzeszów

Informacja telefoniczna i umawianie wizyt

(17) 784 00 51 kom: 665 761 161
Punkt pobrań obsługuje miejscowości:
Mielec, Tarnobrzeg, Kolbuszowa

.

Zrób badanie samodzielnie w domu

.

Do badania na celiakię pobierana jest próbka wymazu z wewnętrznej strony policzka. Taką próbkę możesz pobrać samodzielnie w domu przy pomocy specjalnego zestawu. Samodzielne pobranie próbek jest bardzo łatwe i zajmuje dosłownie kilkanaście sekund.

.

Pobrane próbki odbierzemy od Ciebie kurierem za darmo. Jeśli obawiasz się, że złe pobranie próbki zafałszuje wynik możesz być spokojny – nie ma takiej możliwości. Na każdą próbkę dajemy też gwarancję – gdyby okazało się, że została ona nieprawidłowo pobrana po prostu prześlemy Ci kolejny zestaw i następną zbadamy za darmo.

.

.

.

 

.

Trwała nietolerancja gluteny (celiakia) – kiedy możesz zachorować?

Dlaczego tak ważne jest wczesne stwierdzenie nietolerancji glutenu (celiakii)?

Szybkie wykonanie badania pozwala Ci na podjęcie odpowiedniego leczenia i tym samym wyeliminowanie objawów, które już występują u Ciebie czy bliskich i uniknięcie groźnych powikłań takich jak chociażby łuszczyca, łysienie plackowate czy rak. Wiele osób z celiakią, które nie zdawały sobie sprawy z tego, że są na nią chore po przejściu na dietę bezglutenową odczuło bardzo wyraźną poprawę swojego stanu zdrowia.
<
Celiakia to podstępna choroba i często bardzo długo nie daje żadnych symptomów lub zdarza się, że pacjent ma objawy ale nie kojarzy ich celiakią. Może to być np. złe samopoczucie, bóle brzucha pojawiające się od czasu do czasu, biegunki czy zaparcia. U dzieci bardzo często mamy do czynienia z niskim wzrostem i słabym przybieraniem na wadze, apatią i zmęczeniem. Brak objawów nie oznacza, że jesteśmy bezpieczni. Celiakia powoduje powolne wyniszczenie organizmu. Prowadzi do stopniowego zaniku kosmków jelitowych przez co chory nie przyswaja witamin i składników odżywczych. Latami nieleczona trwała nietolerancja glutenu prowadzi do rozwoju raka.
.

Dowiedz się więcej: objawy celiakii


Bezpłatna rozmowa i czat – w trosce o rzetelną informacje o badaniach

Pon-pt: 7:00 – 22:00
Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

 

   Rozwiązujemy wątpliwości!

img
img

.

 

Data publikacji: 28/04/2016, Data aktualizacji: 21/07/2017