Badanie płci po poronieniu – dlaczego warto je wykonać?

Po co robić badanie płci po poronieniu, Gdzie zrobić badanie płci po poronieniu, Ile kosztuje badanie płci po poronieniu, Czy badanie płci po poronieniu jest refundowanePoronienie to wielka tragedia dla rodziców, którzy z nadzieją oczekiwali na dziecko. Jest to ogromna trauma dla kobiety, która to przeżyła. Po poronieniu wskazane jest wykonanie badań sprawdzających płeć dziecka, ponieważ każda kolejna ciąża ma miano ciąży zagrożonej. Warto więc wiedzieć co było przyczyną poronienia, zanim zdecydujemy się ponowną próbę posiadania dziecka. Niemalże 70% poronień powodują wady genetyczne.

Po co robić badanie płci po poronieniu?
Gdzie zrobić badanie płci po poronieniu?
Ile kosztuje badanie płci po poronieniu?
Czy badanie płci po poronieniu jest refundowane?

Po co robić badanie płci po poronieniu?

Badanie płci dziecka po poronieniu wykonuje się między innymi aby załatwić wszelkie formalności. Płeć dziecka jest potrzebna aby uzyskać potrzebne dokumenty do rejestracji w Urzędzie Stanu Cywilnego, zorganizowania pogrzebu oraz otrzymania zasiłku pogrzebowego i urlopu macierzyńskiego. Rodzice zmarłego dziecka otrzymują zasiłek w kwocie 4000 zł. Matce, która poroniła przysługuje prawo do urlopu macierzyńskiego. Badanie płci jest również istotne przy ustaleniu przyczyny poronienia.

Wielu rodziców decyduje się także na badanie płci aby nadać dziecku imię, pogodzić się z jego śmiercią i pożegnać się z nim.

Badanie, które określi płeć po poronieniu wykonuje się bez względu na czas trwania ciąży.

Gdzie zrobić badanie płci po poronieniu?

W sytuacji kiedy lekarz w szpitalu nie jest w stanie określić płci dziecka, jedynym rozwiązaniem dla matki są badania genetyczne. Badanie to można wykonać między innymi w laboratorium testDNA. Jest to laboratorium, które wykonuje badania na terenie całej Polski, a wyniki badać są dostarczane już po 5 dniach. Koszt badania w tym laboratorium to 397 zł.

Ile kosztuje badanie płci po poronieniu?

Badanie w kierunku płci dziecka po poronieniu wynosi zazwyczaj około 400 zł. Jest to całkowita cena badania oraz bardzo często kuriera, które odbiera próbkę i zawozi ją do laboratorium. Jest to średnia cena jaką na rynku możemy spotkać. Istnieją także laboratoria, które oferują wykonanie badań za dużo większą kwotę.

Czy badanie płci po poronieniu jest refundowane?

Badanie płci po poronieniu nie jest refundowane przez NFZ i możemy je wykonać jedynie na własny koszt.

Data publikacji: 01/04/2019