Poradnik pacjenta

Test na ojcostwo – poradnik pacjenta

Poniżej zebraliśmy dla Państwa zbiór najważniejszych informacji na temat testów na ojcostwo. Warto się z nimi zapoznać przez wyborem laboratorium, w którym zlecą Państwo badanie. Nasi eksperci podpowiadają na co m.in należy uważać i czym kierować się wykonując test na ojcostwo.

Dlaczego test na ojcostwo na podstawie 34 markerów DNA daje większą pewność?

Test na ojcostwo na 34 markerach DNA odznacza się bardzo dużą czułością. Wynik badania DNA wykonanego na tak dużej liczbie markerów ma bardzo silną wartość dowodową. W praktyce oznacza to większą pewność (szczególnie w nietypowych sytuacjach, takich jak badanie tylko próbki od ojca i dziecka, ewentualne pokrewieństwo domniemanych ojców czy wystąpienie u dziecka mutacji, której nie można przewidzieć).

Czytaj więcej>>


Test na ojcostwo – od czego zależy jego cena?

Często pytacie Państwo o testy na ojcostwo za 600-700 zł. Zastanawiacie się Państwo skąd taka niska cena i czy można im zaufać. W tym artykule opisujemy co wpływa na cenę testów na ojcostwo, porównujemy ich wartość dowodową oraz opowiadamy na jakie dodatkowe opłaty warto uważać.

Czytaj więcej >>


Jakie próbki można wykorzystać do testów na ojcostwo

Test na ojcostwo można wykonać na podstawie wielu różnych próbek. Dzwoniąc do nas często mówicie nam Państwo o tym jak ważna jest dla Was dyskrecja. Taką dyskrecję można zachować m.in poprzez pobranie odpowiednich próbek do badania. Takimi próbkami mogą być włosy, szczoteczka do zębów, szklanka, sztućce oraz wiele innych. Co ważne wszystkie próbki są tak samo pewne! W tym artykule podpowiadamy, jakie próbki mogą Państwo wykorzystać wykonując test na ojcostwo.

Czytaj więcej >>


Jak wygląda wynik testu na ojcostwo?

Często pytacie Państwo jak wygląda wynik testu na ojcostwo i czy na pewno będzie on zrozumiały. W tym artykule odpowiadamy na to pytanie. Pokażemy Państwu nie tylko jak wygląda taki dokument ale też omówimy jego poszczególne elementy.

Czytaj więcej>>

Wszystkie artykuły
Back to Top