Jak wykonać test na ojcostwo? Badanie w 5 prostych krokach

Wykonanie badania na ojcostwo jest bardzo wygodne. W prosty sposób mogą Państwo potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo i zyskać pewność na całe życie. Jak krok po kroku zamówić i zrealizować badanie DNA? To naprawdę łatwe!

.

Krok 1 – umów się na wizytę w placówce lub zamów zestaw
Krok 2 – pobierz próbki do badania ojcostwa
Krok 3 – wypełnij dokumenty i przekaż próbki do laboratorium
Krok 4 – opłać badanie ojcostwa
Krok 5 – odbierz wynik

Krok 1 – umów się na wizytę w placówce lub zamów zestaw

jak wykonać test na ojcostwo, jak wykonać test dna, test ojcostwa krok po krokuMogą Państwo umówić się w placówce i wykonać badanie na ustalenie ojcostwa na miejscu albo zamówić zestaw do samodzielnego pobrania próbek. Wystarczy skontaktować się z nami w wygodny dla Państwa sposób: telefonicznie, mailowo, na bezpłatnym czacie. Zestaw do pobrania próbek można kupić też w aptece lub zamówić przez stronę.

A. Umówienie wizyty w placówce

Badanie na ustalenie ojcostwa mogą Państwo wykonać blisko miejsca zamieszkania, w jednej z 200 placówek w całej Polsce. Doświadczony personel pobierze od Państwa próbki i pomoże w wypełnieniu dokumentów. Nie muszą Państwo organizować niczego samodzielnie. Badanie można wykonać od ręki – bez kolejek, często nawet tego samego dnia i o dogodnej dla siebie godzinie. Pełna lista placówek >>

B. Zamówienie zestawu do samodzielnego pobrania próbek do testu na ustalenie ojcostwa

Jeśli chcą Państwo pobrać materiał do badania samodzielnie w domu, wystarczy zamówić zestaw do pobrania próbek telefonicznie, e-mailowo, na czacie albo na naszej stronie internetowej. Zestaw zostanie bezpłatnie wysłany na dowolny adres i w wybrany przez Państwa sposób (pocztą, kurierem, do paczkomatu, do punktu). Mogą Państwo również zdecydować się na wybranie przesyłki dyskretnej, bez pieczątek laboratorium, dzięki czemu nikt nie domyśli się jej zawartości. Zamów zestaw przez internet >>

Krok 2 — pobierz próbki do badania ojcostwa

jak wykonać test na ojcostwo, jak wykonać test dna, test ojcostwa krok po krokuTest na ojcostwo wykonujemy na podstawie każdej próbki, ponieważ każda jest tak samo pewna – wynik zawsze będzie taki sam. Badane fragmenty DNA są identyczne w każdej komórce organizmu. Mogą Państwo przekazać wymazy z policzka lub mikroślady – np. używaną maszynkę do golenia, włosy z cebulkami, niedopałek papierosa czy smoczek.

A. Wymazy z policzka

Pobranie wymazu z policzka jest szybkie (zajmuje kilkadziesiąt sekund na osobę), bezbolesne i komfortowe. Wystarczy ok. 10 razy potrzeć wewnętrzną stronę policzka patyczkiem z bawełnianą końcówką, a następnie powtórzyć dla drugiego policzka. W placówce wymazy pobiera wyszkolony personel medyczny. Jeśli zdecydują się Państwo na ich samodzielne pobranie – z powodzeniem mogą zrobić to Państwo w domu, przestrzegając instrukcji dołączonej do zestawu.

B. Mikroślady

Do badania na ojcostwo mogą Państwo przekazać dowolny przedmiot z materiałem genetycznym osoby badanej (np. używaną szczoteczkę do zębów, nadgryzione ciastko, puszkę po napoju, sztućce czy włosy z cebulkami). Mikroślad należy umieścić w czystej, papierowej kopercie. Jeśli istnieje ryzyko stłuczenia (np. przy przekazaniu szklanki), przedmiot najlepiej włożyć do plastikowego pudełka lub kartonika i zabezpieczyć dodatkowo (np. folią bąbelkową). Jeśli zlecają Państwo badanie w placówce, do punktu również przynosi się w ten sposób zabezpieczoną próbkę mikrośladową.

Krok 3 – wypełnij dokumenty i przekaż próbki do laboratorium

jak wykonać test na ojcostwo, jak wykonać test dna, test ojcostwa krok po krokuAby badanie mogło zostać zrealizowane, wypełniają Państwo formularz zlecenia badania. To dokument, w którym wpisują Państwo dane osobowe zleceniodawcy i uczestników, wybierają formę przekazania wyniku i podpisują oświadczenia we wskazanych na żółto miejscach. Dbamy o wszystkie dane, które nam Państwo przekazują, zapewniamy dyskrecję i poufność. Badanie mogą Państwo wykonać również anonimowo – bez podawania danych osobowych uczestników. Wówczas na formularzu podaje się jedynie dane osoby zlecającej badanie.

A. W placówce

Odpowiedni formularz zlecenia badania będzie czekał na Państwa w placówce, a personel pomoże z jego wypełnieniem. Później wystarczy zostawić próbki i wypełnione dokumenty w punkcie pobrań (kopię formularza zostawiają Państwo dla siebie). Nie trzeba organizować niczego samodzielnie.

B. Samodzielnie w domu

Odpowiedni do zamówionego testu formularz zlecenia badania zawsze znajduje się w zakupionym zestawie. Kopię formularza zostawiają Państwo dla siebie. Może on również zostać przesłany Państwu mailowo do wydruku w domu. Formularz mogą Państwo pobrać również na naszej stronie internetowej. Pobierz formularz >> Po pobraniu próbek i wypełnieniu dokumentów wystarczy zapakować wszystko do koperty, która jest załączona do zestawu. Następnie zamawia się bezpłatnego kuriera pod wybrany przez siebie adres (np. do domu czy pracy) i przekazuje mu przesyłkę. Paczkę możesz nadać również w dowolnym punkcie UPS. Zamów kuriera >>

Krok 4 – opłać badanie ojcostwa

Badanie ojcostwa mogą Państwo opłacić w wygodny dla siebie sposób: przelewem na konto bankowe (przez internet, w banku, na poczcie), płatnością DotPay lub za pobraniem u kuriera podczas dostarczania wyniku. Od ceny badania odejmują Państwo kwotę zapłaconą wcześniej za zestaw (77 złotych) lub usługę w placówce (100-200 złotych). Wpłatę wnosi się w ciągu 2 dni roboczych od momentu pobrania próbek w placówce lub ich odesłania – bez niej wynik nie zostanie Państwu przekazany. Płatność mogą Państwo również rozłożyć na korzystne miesięczne raty – procedura ich przyznania przebiega telefonicznie, a umowa zostaje wysłana kurierem. Dowiedz się więcej na temat rat >>

Krok 5 — odbierz wynik

jak wykonać test na ojcostwo, jak wykonać test dna, test ojcostwa krok po krokuSposób odebrania wyniku zaznaczają Państwo na formularzu zlecenia badania. Może zostać przekazany telefonicznie, e-mailem lub na wybrany przez Państwa adres (także do placówki, w której pobierali Państwo próbki). Mogą Państwo także zdecydować się na wszystkie możliwe opcje. Przesyłka również na tym etapie może zostać przekazana w formie dyskretnej – bez pieczątek czy danych laboratorium. Czas oczekiwania na wynik liczony jest od momentu dostarczenia próbek do laboratorium.


Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Zobacz, jak wyglądają badania w testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

jak wykonać test na ojcostwo, jak wykonać test dna, test ojcostwa krok po kroku
jak wykonać test na ojcostwo, jak wykonać test dna, test ojcostwa krok po kroku


zadzwoń teraz

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

Napisz do nas: biuro@testDNA.pl

Marcin Kliś

Marcin Kliś

Joanna Musiał

Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

Ewelina Czernachowska

Ewa Przeliorz

Ewa Przeliorz
Data publikacji: 07/07/2015, Data aktualizacji: 17/09/2021