Testy DNA cena – co trzeba wiedzieć?

Testy DNA cena - od czego zależy, Jaka jest cena testu DNA w ciąży, Jaka jest cena testu DNA po narodzinach, Czy cenę testu DNA można rozłożyć na raty

Narodziny maleństwa są ważnym wydarzeniem w życiu jego rodziców. Zdarza się jednak, że mężczyźni chcą się dowiedzieć, czy są biologicznymi ojcami dzieci, które mają się narodzić lub na które już płacą alimenty. Panie natomiast chcą dowieść o swojej wierności. W przypadku jednych i drugich, na rozwianie wszelkich wątpliwości rozwiązaniem są badania DNA.

Testy DNA cena – od czego zależy?
Jaka jest cena testu DNA w ciąży?
Jaka jest cena testu DNA po narodzinach?
Czy cenę testu DNA można rozłożyć na raty?

Testy DNA cena – od czego zależy?

Ceny testów DNA są różne, niektóre tańsze, inne droższe. Mają na to wpływ czynniki, takie jak: akredytacja, posiadane certyfikaty, doświadczenie zespołu laboratorium, odczynniki wysokiej jakości i liczba markerów, która jest analizowana. Warto dowiedzieć się, czy w cenie objęta jest gwarancja na próbki. Przydatna informacja, by w razie potrzeby można było przesłać dodatkową próbkę bezpłatnie.

Jaka jest cena testu DNA w ciąży?

Cena testu DNA w ciąży waha się między ok. 2000-7000 złotych. Różnica wynika ze sposobu pobrania próbek DNA od dziecka w łonie matki. Istnieje możliwość wyizolowania DNA dziecka z krwi matki lub pobranie części płynu owodniowego albo kosmówki w czasie badań w ciąży. Metody te pozwalają uzyskać wynik pewny i jednoznaczny, jak przy badaniach po urodzeniu się dziecka.

Jaka jest cena testu DNA po narodzinach?

Po narodzinach dziecka cena testów DNA jest niższa od tych wykonanych jeszcze w ciąży. Wynosi od 600 do 2500 złotych.

Czy cenę testu DNA można rozłożyć na raty?

Istnieją laboratoria, w których jest możliwość rozłożenia opłaty za test DNA na raty. Zazwyczaj zachęcają do odbycia niezobowiązującej rozmowy z działem finansowym. Trzeba pozostawić numer telefonu, na który w dogodnym terminie, oddzwoni konsultant i po przeprowadzeniu krótkiej rozmowy sprawdzi zdolność kredytową. Rozmowa nie zobowiązuje do podpisania umowy. Jeżeli jest się zdecydowanym na płatność za test DNA w ratach, już nawet w 3 dni robocze następuje przyznanie kredytu, jeśli jest zdolność kredytowa. Jest to przeważnie pożyczka celowa a nie typowy kredyt konsumpcyjny, więc warunki finansowania są korzystne. Nie ma konieczności udawania się do banku celem podpisania umowy, ponieważ przesyłana jest przez kuriera. Nie trzeba posiadać umowy o pracę, aby otrzymać pożyczkę. Może być to umowa zlecenie czy o dzieło.

Wybór badań przed,czy po narodzinach dziecka zależy od potrzeb i możliwości rodziców. Niezależnie od tego kiedy będą wykonane – wynik jest pewny i jednoznaczny.

Data publikacji: 20/10/2019