Testy na koronawirusa – ekspresowy wynik, bez kolejki!

W naszym laboratorium wykonają Państwo pewne i wiarygodne testy na koronawirusa, które umożliwiają uzyskanie paszportu covidowego.

Testy na koronawirusa przeprowadzamy w ponad 200 placówkach w Polsce oraz w głównej siedzibie laboratorium w Katowicach. Wynik dostępny jest już w ciągu 30 min od pobrania próbki. Dzięki temu, że jest on od razu wysyłany do elektronicznego systemu Ministerstwa Zdrowia (EWP) już w ciągu godziny po wykonaniu badania możesz pobrać paszport covidowy i bezpiecznie oraz bez obaw podróżować czy uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach.
,
Umożliwiamy Państwu również wykonanie domowego testu na koronawirusa. Dzięki niemu można potwierdzić lub wykluczyć zakażenie Covid-19 bez wychodzenia z domu. Domowy test na koronawirusa ma taką samą wysoką czułość i skuteczność, jak test wykonywany w przychodni. Korzystamy wyłącznie z renomowanym i rekomendowanych m.in przez WHO testów antygenowych produkcji Abbott. Wynik testu Abbott Panbio COVID-19 Ag Rapid Test Device jest równoznaczny z wynikiem testu molekularnego RT-PCR!

 

Testy na koronawirusa – najważniejsze informacje:

Testy antygenowe na koronawirusa

Testy antygenowe to obecnie najczęściej wykonywane testy w kierunku zakażenia SARS-CoV-2. Ich zaletą jest niska cena i bardzo szybki wynik – wynik testu antygenowego na koronawirusa jest dostępny już w 15 minut. Co więcej test ten jest bardzo łatwy w przeprowadzeniu dlatego też można go wykonać również w warunkach pozalaboratoryjnych (np. w domu pacjenta, w przychodni itp.)

Testy antygenowe firmy Abbott, które mogą Państwo wykonać w naszym laboratorium posiadają rekomendację WHO (EUL WHO) oraz spełniają wymagania Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (jedyny test na rynku spełniający te wymania!).

Uwaga! Wynik testu Panbio COVID-19 Ag Rapid Test Device jest równoznaczny z wynikiem testu molekularnego RT-PCR! 

Dowiedz się więcej na temat testów antygenowych>>

Testy antygenowe na koronawirusa z wpisem do elektronicznego systemu Ministerstwa Zdrowia (EWP)

Testy antygenowe dedykowane są również dla osób, które nie posiadają objawów zakażenia koronawirusem i chciałyby w bezpieczny sposób podróżować. Do takiego testu wydajemy Państwu wynik w języku obcym oraz dodatkowo na życzenie zaświadczenie lekarskie. Dzięki temu, że wynik jest rejestrowany w elektronicznym systemie Ministerstwa Zdrowia po przeprowadzeniu testu można pobrać paszport covidowy umożliwiający m.in bezpieczne podróżowanie po świecie.

UWAGA! Przed wyjazdem należy sprawdzić, czy dane lotnisko lub kraj honorują testy antygenowe. 

Więcej informacji na temat testów antygenowych wykonywanych przed wyjazdem za granicę>>

Testy na koronawirusa SARS-CoV-2 wykonywane metodą PCR

Testy na koronawirusa wykrywające bezpośrednio RNA tego wirusa były pierwszymi powszechnie stosowanymi testami w kierunku identyfikacji zakażenia SARS-CoV-2. Dziś nadal są one często wykonywane z uwagi na swoją dużą czułość. Niemniej jednak czułość ta w niektórych przypadkach bywa utrudnieniem. Test PCR wykrywa bowiem nie tylko aktywną postać wirusa ale również już tę nieaktywną. To sprawia, że jego wynik może być “dodatni” nawet wtedy, gdy infekcja się już zakończyła. Dlatego coraz częściej testy PCR zastępowane są porównywalnie czułymi i tańszymi testami antygenowymi.

Serologiczne testy na koronawirusa

W odpowiedzi na infekcję SARS-CoV-2 w organizmie człowieka rozpoczyna się produkcja specyficznych przeciwciał. Do metod identyfikacji przeciwciał w osoczu należą np. immunochromatografia z wykorzystaniem koloidalnego złota, metoda ELISA czy immunologiczna chemiluminescencja.

Obecność przeciwciał IgM stwierdza się po ok. 10 dnach od momentu zakażenia, natomiast produkcja przeciwciał IgG rozpoczyna się ok. 12 dni od wystąpienia objawów. Wiremia (stan obecności wirusa) stopniowo zmniejsza się wraz ze wzrostem miana przeciwciał w osoczu.

Pobieranie próbki do testów na koronawirusa

Obecnie najczęściej pobieraną próbką do testów na koronawirusa (test antygenowy i test PCR) jest wymaz z nosogardzieli lub wymaz z nosa. W przypadku testów serologicznych (identyfikujących przeciwciała) pobierana jest z kolei krew. .

Gdzie można wykonać testy na koronawirusa?

W chwili obecnej mogą Państwo zakupić w naszym laboratorium testy do wykonania w warunkach pozalaboratoryjnych (testy antygenowe) jak i również te przeprowadzane bezpośrednio na miejscu w naszym laboratorium w Katowicach oraz w placówkach partnerskich (200 punktów w całej Polsce).

Więcej informacji na temat testów na koronawirusa wykonywanych w naszym laboratorium znajdą Państwo na stronie: www.testdna.pl/testy-na-koronawirusa/cennik-testow-na-koronawirusa/  


Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Praca w testDNA Laboratorium Sp. z o.o. – zobacz jak wykonujemy badania DNA w naszym laboratorium

 

5/5 - (3 votes)
Data publikacji: 01/04/2020, Data aktualizacji: 10/09/2021