Badanie po poronieniu – określenie płci

 

Dzięki ustaleniu płci zyskują Państwo możliwość zarejestrowania dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz uzyskania zasiłku pogrzebowego (4000 zł), a także urlopu macierzyńskiego (56 dni).  Wielu rodziców decyduje się na to badanie również po to, aby nadać dziecku imię i pożegnać się z nim. 

.
Badanie płci płodu po poronieniu wykonuje się wtedy, gdy lekarz nie ma możliwości określenia, jakiej płci jest dziecko bez badań genetycznych – zwykle przed 16 tygodniem ciąży.


Rejestracja dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego

Dzięki określeniu płci, szpital może sporządzić kartę martwego urodzenia, która potrzebna jest do zarejestrowania dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego. Czasami szpital przekazuje kartę w ciągu jednego dnia do USC, jeśli jednak zostanie ona Wam wydana macie 3 dni na jej przekazanie. Po rejestracji dziecka odbieracie jego akt urodzenia, na którym znajdują się wszystkie niezbędne dane, a także adnotacja o martwym urodzeniu.

Zasiłek pogrzebowy (4 000 zł)

Jeśli otrzymacie akt urodzenia dziecka, po przeprowadzeniu pogrzebu możecie ubiegać się o zasiłek pogrzebowy. Wynosi on 4000 złotych. Na złożenie wniosku macie 12 miesięcy od dnia śmierci dziecka. Wniosek składa się do ZUS-u, dołączając do niego kopie rachunków, faktur i innych dokumentów, które potwierdzają poniesione koszty związane z pogrzebem. Warto więc zachować wszystkie materiały tego typu.

Urlop macierzyński 56 dni

Po poronieniu i odebraniu aktu urodzenia dziecka kobieta ma prawo do urlopu macierzyńskiego, o czym nie zawsze się mówi. Urlop taki wynosi 56 dni. Aby z niego skorzystać, przedstawia się u pracodawcy akt urodzenia z USC. To wystarczy, by udzielił on ośmiotygodniowej przerwy w pracy. Nie ma konieczności dodatkowych tłumaczeń czy przekazywania innych dokumentów, co pozwala zmniejszyć stres związany z sytuacją. Urlop macierzyński po poronieniu jest czasem, w którym regenerują się nie tylko siły fizyczne, ale także psychiczne. Z urlopu można także skorzystać nawet wtedy, gdy nie organizuje się pogrzebu.


badania po poronieniu _ badanie płci płoduDlaczego to badanie warto wykonać u nas:

  • bezpłatnie doradzamy naszym Pacjentom i pomagamy im w załatwieniu formalności m.in. dostarczając potrzebne wnioski
  • wykonujemy badania w całej Polsce – próbki odbieramy kurierem medycznym
  • jesteśmy dla Państwa od poniedziałku do niedzieli – można do nas dzwonić aż do 23:00
  • wyniki badań otrzymują Państwo już po 3-5 dniach roboczych – od razu przekazujemy je w formie elektronicznej i wysyłamy listem.
  • całkowity koszt badania wraz z odbiorem próbki spod dowolnego adresu lub szpitala to 397 zł

informacjaWażne! Badanie płci płodu po poronieniu mogą Państwo wykonać z bloczków parafinowych, które szpital zabezpiecza do badania histopatologicznego. Takie bloczki parafinowe szpital wypożycza, a laboratorium oddaje po zakończonym badaniu.

Do badań wykorzystuje się również fragmenty tkanek po poronnych (m.in. kosmówkę), które zostają zabezpieczone w różny sposób
np. w soli fizjologicznej czy formalinie.

 


Jak zabezpieczyć materiał po poronieniu?

⇒ Jeśli do poronienia doszło w szpitalu, próbkę po poronieniu powinien zabezpieczyć lekarz. Najlepszym materiałem do badania przyczyn poronienia jest kosmówka zabezpieczona w soli fizjologicznej lub bloczek parafinowy.
.

  • Próbki do badania możesz uzyskać ze szpitala. Zapytaj o nie swojego lekarza lub oddziałową.
    .

⇒ Jeśli poroniłaś w domu, kliknij TUTAJ i zobacz jak zabezpieczyć próbki.
Zobacz TUTAJ, jak zabezpieczyć materiał w soli fizjologicznej do przekazania kurierowi


mapkaaaJak możemy zlecić badanie?

Wystarczy, że do nas zadzwonisz pod nr tel. 665 761 131 lub 800 007 771
Zamówimy wówczas dla Ciebie darmowego kuriera, który odbierze od Ciebie formularz zlecenia badania wraz z materiałem poronnym z domu lub ze szpitala.
Próbkę możecie także samodzielnie dostarczyć do 1 z 200 naszych placówek w całej Polsce.
.

Koszt badania to 397 zł. Wynik otrzymacie Państwo już w 3-5 dni roboczych.
Opiekun badania – Karina Sztendel – odpowie na wszystkie Wasze pytania

Powie dokładnie jak zabezpieczyć materiał po poronieniu oraz o prawach, które Wam przysługują po poronieniu.


J
esteśmy 
przygotowani na to, aby Wam pomóc.
Poprowadzimy Was krok po kroku przez wszystkie formalności i urzędowe sprawy.

.


Dokumenty do pobrania:


Opinia pacjentki:

Chciałabym wyrazić ogromne podziękowanie za Państwa bardzo sprawne usługi i troskę jaką otaczacie klienta. Szczególne podziękowanie pragnę złożyć Państwa konsultantce Pani Joannie Musiał, za bardzo troskliwe i empatyczne podejście oraz monitorowanie całego procesu badań.

Magdalena Migdał


.
Badanie płci płodu możesz poszerzyć o badanie przyczyn poronienia. Dzięki temu dowiesz się, czy do poronienia doszło przez nieprawidłowości w materiale genetycznym. Uzyskanie takiej informacji jest możliwe tylko dzięki bezpośredniemu badaniu materiału poronnego. Warto wiedzieć, że takie wady stwierdza się u około 60% zarodków.

Dowiedz się więcej o badaniu przyczyn poronienia
.
 

Więcej informacji na temat poronień oraz informacje o wsparciu psychologicznym znajdą Państwo również na stronie naszego partnera:

poronilamLOGO

Najpopularniejsze nazwy badań:

Badanie płci po poronieniu: AugustówBiała Podlaska, Biały BórBiałystok, Bielsko Biała, Bełchatów,Brodnica,  Bukowina Tatrzańska, Bydgoszcz, BystrzycaCiechocinek,  CieszynChełm, ChojniceChorzówCiechanów, Częstochowa, CzarnemDębnoDrawsko PomorskieElbląg, EłkGdańsk, GarwolinGdynia, GliwiceGołańczGorzów Wielkopolski, Grójec, GrudziądzGryfice, InowrocławJelenia Góra, JędrzejówKaliszKatowice, Kędzierzyn-KoźleKielce, Kluczbork, KłodzkoKobierzyceKołobrzeg,  Konin, KońskieKoszalin, Kowalewo PomorskieKraków, KraśnikKrosno, Krynica Zdrój, KrzeszowiceKutno, KwidzyńLegnica, Lublin, LubartówŁódź, Łuków, Malbork, MiędzychódMyślibórzNowy TargNowy Sącz, Nowy Tomyśl, NysaOlsztyn, Opole, Ostrołęka, Ostróda,  Ostrów Mazowiecka, Ostrowiec Świętokrzyski, ParczewPiła, Piotrków Trybunalski, Pińczów, Płock, Poznań, PrudnikPrzemyśl, PuławyRadom, Radomsko, RybnikRzeszów,  SiedlceSieradzSkierniewiceSłupsk, Starogard Gdański, Sanok, Stalowa Wola, StarachwoiceStargard SzczecińskiSucha BeskidzkaSuwałkiSzczecin, SzczecinekSzczytno, ŚlęzaŚwidnica, ŚwinoujścieTarnów, Tomaszów Mazowiecki,  Toruń, Tychy, UstrońWałbrzych, WałczWarszawa, WejherowoWieluńWłocławek, Wrocław, WschowaZakopaneZamość, Zawiercie,  Zielona Góra, Żary,  
.badanie celiakia
.