Badania po poronieniu Augustów

Ważne informacje!

Informujemy, że mimo epidemii laboratorium cały czas pracuje i przyjmuje próbki do badania, a wyniki wydawane są terminowo. Próbki odbieramy kurierem w każdym dniu roboczym z całej Polski (z domu lub szpitala).Jest również możliwość dostarczenia próbki do wybranych lokalnych punktów. Jeśli chcecie Państwo uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub na czacie z naszym konsultantem medycznym.

Sprawy formalne związane z rejestracją w Urzędzie Stanu Cywilnego możecie Państwo załatwiać online https://www.gov.pl/web/gov/zglos-urodzenie-dziecka


W Augustowie przy ul. Chreptowicza 1 możecie wykonać kompleksowe badania genetyczne po poronieniu, dzięki którym możecie poznać przyczynę i lepiej przygotować się do kolejnej ciąży.

 badania po poronieniu augustów, augustów badania po poronieniu, badania po poronieniu augustów Badanie płci po poronieniu
(dzięki temu możecie skorzystać z praw, które przysługują po poronieniu)
 Badanie genetycznych przyczyn poronienia
 Pakiet badań po poronieniu
Badanie kariotypu
Badanie trombofilii wrodzonej
Badanie immunofenotypu
Badanie CFTR

Na miejscu wykwalifikowany personel pobierze od Państwa próbki do badania oraz pomoże wypełnić formularz badania.

Badania genetyczne po poronieniu – dlaczego warto wykonać?

 Po pierwsze,dzięki badaniu płci po poronieniu możesz skorzystać ze z praw, które Ci przysługują (zasiłek pogrzebowy, skrócony urlop macierzyński, rejestracja dziecka w USC).

 Po drugie, dowiesz się,czy choroby genetyczne dziecka spowodowały poronienie.

 Po trzecie,wykluczysz mutacje w swoich genach, które mogły przyczynić się do utraty ciąży.

 Po czwarte, dzięki uzyskanym informacjom będziesz mogła lepiej się przygotować do kolejnej ciąży.

 Po piąte,wynik możesz omówić telefonicznie z naszych genetyków, którzy udzielają porad m.in. w diagnozowaniu przyczyn poronienia oraz leczeniu niepowodzeń ciąży

Jak do nas trafić?

Adres

Badanie na celiakię – Augustów
ul. Chreptowicza 1
16-300 Augustów

Informacja telefoniczna i umawianie wizyt
(87) 735 10 06; kom: 665 761 161
Ogólnopolski bezpłatny numer (dla połączeń stacjonarnych i komórkowych) 800 007 771
Godziny otwarcia:
Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty. Telefoniczne umawianie wizyt od poniedziałku do niedzieli od godziny 9.00 do 19.00.

 

Dowiedz się więcej o badaniach

Kosmówka z poronienia: badanie przyczyn poronienia

Najskuteczniejszym metodą badania przyczyn poronienia jest analiza materiału poronnego. Jeżeli więc istnieje taka możliwość, wykonaj je jako pierwsze. Badanie płodu po poronie­niu udziela największej ilości odpowiedzi. Pozwala na: określenie płci po poronieniu (co potrzebne jest do zarejestorowania dziecka w USC, otrzymania zasiłku 4000 zł i 56 dni urlopu macierzyńskiego), stwierdze­nie czy wady genetyczne występujące płodu były powo­dem utraty ciąży, określenie szans utrzy­ma­nia następ­nej ciąży, określenie prawidłowego kierunku diagnostyki.

Dowiedz się więcej o badaniu

Pakiet badań po poronieniu

Przyczyną poronienia mogą być także konkretne mutacje: czynnik V Leiden, mutacja genu protrombiny, mutacja genu MTHFR C677T. U kobiet, u których występują mogą mieć znaczący wpływ na prawidłowy przebieg ciąży, m.in. powodować poronienia samoistne i poronienia nawykowe, zaś u potomstwa mogą być przyczyną wad cewy nerwowej. Wczesne rozpoznanie obecności tych mutacji pozwala Ci rozpocząć właściwe leczenie, które zwiększy Twoje szanse na prawidłowy przebieg kolejnej ciąży.

Dowiedz się więcej o badaniu

Kariotyp – badanie cytogenetyczne

Badanie kariotypu to podstawowe badanie genetyczne, wykonywane m.in u pacjentek po poronieniach oraz par bezskutecznie starających się o dziecko. W tych sytuacjach warto poszerzyć je o badanie mutacji w genach, które często utrudniają poczęcie dziecka (m.in V Leiden, mutacja genu protrombiny czy MTHFR). Rozszerzone badanie daje znacznie więcej odpowiedzi i pozwala lekarzowi na lepszą ocenę stanu zdrowia pacjentów, a co za tym idzie zaplanowanie skutecznego leczenia. Badanie podstawowe i rozszerzone mogą Państwo wykonać w blisko 200 naszych przychodniach w całej Polsce.

Dowiedz się więcej o badaniu

Pozostałe badania:

 

 

Data publikacji: 31/05/2021, Data aktualizacji: 11/06/2021