Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ból brzucha i wzdęcia to objawy celiakii

Ból brzucha - celiakiaObserwujesz u siebie częsty ból brzucha lub wzdęcia po spożyciu glutenu czyli białka zbóż (jęczmień, żyto, owies, pszenica)? Możliwe, że cierpisz na niebezpieczną chorobę – celiakię. Szybka diagnoza pozwoli Ci uwolnić się od dolegliwości oraz uchronić się przed niebezpiecznymi skutkami nieleczonej celiakii takimi jak: anemia, poronienie czy nowotwór.

 

Najbardziej dokładne badanie na celiakię

Wybierając badanie na celiakię warto sprawdzić jego zakres. Aby mieć 100% pewność badanie powinno obejmować haplotypy DQ2.2 (DQA1*05, DQB1*02), HLA DQ2.5 (DQA1*02, DQB1*02), HLA DQ8 (DQA1*03, DQB1*03). Oprócz najszerszego zakresu badania na celiakię otrzymasz od nas również zalecenia lekarza oraz dietetyka klinicznego. Przeczytaj więcej na temat pewności wyników badania na celiakię ….

Problemy gastryczne to najczęstsze objawy celiakii

Nie lekceważ ich! Problemy gastryczne bywają pierwszym objawem poważnej choroby – celiakii. Dzieje się tak, gdy Twój organizm nie toleruje glutenu czyli białka zawartego w zbożach. Wtedy wytwarza przeciwciała, które niszczą błonę jelita cienkiego. Jest to poważny problem, ponieważ potrzebne do prawidłowego rozwoju składniki odżywcze, dużo trudniej wchłaniają się. W efekcie dokuczają Ci skutki licznych niedoborów mikroelementów i witamin. Nietolerancja glutenu objawia się najczęściej poprzez ból brzucha, wzdęcia i rozwolnienie – co dodatkowo powoduje usuwanie ważnych składników odżywczych. Dlatego tak ważna jest szybka diagnoza celiakii i rozpoczęcie leczenia.

Inne objawy celiakii

Celiakia to niebezpieczna choroba, której symptomy możemy pomylić z innymi dolegliwościami, przez co leczenie będzie nieskuteczne. Choroba trzewna, bo tak inaczej nazywana jest celiakia – to choroba dziedziczona rodzinnie, z której nie wyrasta się. Według badań najczęstsze objawy celiakii to:celiakia jak rozpoznać

 

 problemy gastryczne
zmiany behawioralne
anemia
rozwolnienie
uszkodzenia szkliwa
zaburzenia miesiączki
wypadanie włosów i łamliwość paznokci

 

Szybka diagnoza i pewność wyniku podstawą do leczenia celiakii

 

Jeśli występują u Ciebie objawy celiakii to jest to bezpośrednie wskazanie do zrobienia badania na celiakię. Najlepszą metodą jest badanie genetyczne. Aktualnie test DNA to jedyne badanie, które można wykonać na diecie bezglutenowej i gwarantuje pewność wyniku. Jednocześnie to najskuteczniejszy sposób, który jednoznacznie wykluczy celiakię lub będzie wskazaniem do dalszej diagnostyki. Dodatkowo badanie DNA możesz wygodnie wykonać w domu lub w jednej z 200 placówek w całej Polsce.

Leczenie celiakii

Aktualnie jedyną metodą leczenia celiakii jest całkowite wyeliminowanie glutenu z diety. Pozwoli to odbudować zniszczone kosmki jelitowe i umożliwi pełne przyswajanie się substancji odżywczych. Dzięki czemu dolegliwości związane z niedoborami miną. Jednak dieta bezglutenowa jest wymagająca dlatego wymaga konsultacji z dietetykiem.

 

.Badanie celiakia przychodnia

 

Na wszystkie wasze pytania odpowiadamy telefonicznie lub przez nasz czat. Zapytaj nas o wszystko 

Warto wiedzieć:

.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

   Bezpłatna rozmowa i czat – w trosce o rzetelną informacje o badaniach

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

   Rozwiązujemy wątpliwości!

mgr. Ewa Gwiaździńska

.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.