Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ból brzucha i wzdęcia to objawy celiakii

Ból brzucha - celiakiaObserwujesz u siebie częsty ból brzucha lub wzdęcia po spożyciu glutenu czyli białka zbóż (jęczmień, żyto, owies, pszenica)? Możliwe, że cierpisz na niebezpieczną chorobę – celiakię. Szybka diagnoza pozwoli Ci uwolnić się od dolegliwości oraz uchronić się przed niebezpiecznymi skutkami nieleczonej celiakii takimi jak: anemia, poronienie czy nowotwór.

Problemy gastryczne to najczęstsze objawy celiakii

Nie lekceważ ich! Problemy gastryczne bywają pierwszym objawem poważnej choroby – celiakii. Dzieje się tak, gdy Twój organizm nie toleruje glutenu czyli białka zawartego w zbożach. Wtedy wytwarza przeciwciała, które niszczą błonę jelita cienkiego. Jest to poważny problem, ponieważ potrzebne do prawidłowego rozwoju składniki odżywcze, dużo trudniej wchłaniają się. W efekcie dokuczają Ci skutki licznych niedoborów mikroelementów i witamin. Nietolerancja glutenu objawia się najczęściej poprzez ból brzucha, wzdęcia i rozwolnienie – co dodatkowo powoduje usuwanie ważnych składników odżywczych. Dlatego tak ważna jest szybka diagnoza celiakii i rozpoczęcie leczenia.

Inne objawy celiakii

Celiakia to niebezpieczna choroba, której symptomy możemy pomylić z innymi dolegliwościami, przez co leczenie będzie nieskuteczne. Choroba trzewna, bo tak inaczej nazywana jest celiakia – to choroba dziedziczona rodzinnie, z której nie wyrasta się. Według badań najczęstsze objawy celiakii to:celiakia jak rozpoznać

 

 problemy gastryczne
zmiany behawioralne
anemia
rozwolnienie
uszkodzenia szkliwa
zaburzenia miesiączki
wypadanie włosów i łamliwość paznokci

 

Szybka diagnoza i pewność wyniku podstawą do leczenia celiakii

 

Jeśli występują u Ciebie objawy celiakii to jest to bezpośrednie wskazanie do zrobienia badania na celiakię. Najlepszą metodą jest badanie genetyczne. Aktualnie test DNA to jedyne badanie, które można wykonać na diecie bezglutenowej i gwarantuje pewność wyniku. Jednocześnie to najskuteczniejszy sposób, który jednoznacznie wykluczy celiakię lub będzie wskazaniem do dalszej diagnostyki. Dodatkowo badanie DNA możesz wygodnie wykonać w domu lub w jednej z 200 placówek w całej Polsce.

Leczenie celiakii

Aktualnie jedyną metodą leczenia celiakii jest całkowite wyeliminowanie glutenu z diety. Pozwoli to odbudować zniszczone kosmki jelitowe i umożliwi pełne przyswajanie się substancji odżywczych. Dzięki czemu dolegliwości związane z niedoborami miną. Jednak dieta bezglutenowa jest wymagająca dlatego wymaga konsultacji z dietetykiem.

 

badanie celiakia zamow.Badanie celiakia przychodnia

 

Na wszystkie wasze pytania odpowiadamy telefonicznie lub przez nasz czat. Zapytaj nas o wszystko 

Warto wiedzieć:

.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

   Bezpłatna rozmowa i czat – w trosce o rzetelną informacje o badaniach

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

   Rozwiązujemy wątpliwości!

mgr. Ewa Gwiaździńska

.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.