Jesteś chora na Hashimoto? Odzyskaj dobre samopoczucie i popraw swój stan zdrowia dzięki badaniu genetycznemu

Czy wiesz, że możesz poprawić swój stan zdrowia oraz odzyskać dobre samopoczucie tylko dzięki właściwej diecie? Wiele kobiet z Hashimoto nie wie, że nie powinno jeść glutenu czyli białka zawartego w zbożach. Powoduje on u nich wyniszczenie kosmków jelitowych. Te z kolei są odpowiedzialne za wchłanianie substancji odżywczych, leków i witamin. Jeśli masz Hashimoto i dodatkowo masz wyniszczone kosmki jelitowe nie reagujesz na leczenie tak, jak mogłabyś reagować gdybyś wykonała badanie genetyczne i zastosowała odpowiednią dietę. 

Jedno badanie genetyczne może pomóc Ci odzyskać swoje dobre samopoczucie, właściwą wagę i zdrowie. Pokaże Ci, czy powinnaś przejść na dietę bezglutenową czy też przeciwnie gluten jest dla Ciebie bezpieczny i możesz nadal spożywać pieczywo i produkty mączne. Badanie genetyczne jest pewne i możesz je wykonać nawet będąc na diecie bezglutenowej.

Kiedy w szczególności powinnaś wykonać badanie w kierunku celiakii:

  • Jeśli pomimo zażywania leków nadal masz złe samopoczucie i źle się czujesz
  • Jeśli jesteś na diecie bezglutenowej lub rozważasz jej wprowadzenie
  • Jeśli ktoś w Twojej rodzinie chorował na celiakię
  • Jeśli masz nietolerancje pokarmowe
  • Jeśli zauważyłaś, że Twoje dolegliwości nasilają się po zjedzeniu produktów zawierających gluten
  • Jeśli masz anemię lub brak witamin
  • Jeśli towarzyszy Ci ciągłe uczucie zmęczenia lub złe samopoczucie
  • Jeśli masz problemy skórne, łuszczycę lub cierpisz na łysienie plackowate

Najbardziej dokładny pakiet badań genetycznych na celiakię

Wybierając badanie na celiakię warto sprawdzić jego zakres. Aby mieć 100% pewność badanie powinno obejmować haplotypy DQ2.2 (DQA1*05, DQB1*02), HLA DQ2.5 (DQA1*02, DQB1*02), HLA DQ8 (DQA1*03, DQB1*03).  Oprócz najszerszego zakresu badania na celiakię otrzymasz od nas również zalecenia lekarza oraz dietetyka klinicznego. Przeczytaj więcej na temat pewności wyników badania na celiakię ….

Odczynniki stosowane do wykonania naszego testu na celiakię posiadają certyfikat IVD. Dzięki temu mają Państwo gwarancję, że mogą być stosowane w diagnostyce medycznej. Nie wszystkie testy na  na rynku posiadają ten certyfikat ponieważ kontrola jakości jest kosztowna. Daje jednak pacjentowi bezpieczeństwo i pewność wyniku dlatego my szczególnie o nią dbamy.

.


celiakia badanie

Badanie obejmuje:
Wszystkie geny związane z celiakią– jeśli nie masz genów DQ2.2 i DQ2.5 oraz DQ8 to oznacza, że możesz być spokojny ponieważ nigdy nie zachorujesz na celiakię
Zalecenia lekarskie do wyniku – do Twojego wyniku dołączymy zalecenia lekarza oraz dietetyka klinicznego, dzięki temu będziesz wiedział jaka jest dalsza ścieżka postępowania. Będziesz miał również pod ręką przykładowy jadłospis przygotowany przez specjalistę.

W jaki sposób celiakia (trwała nietolerancja glutenu) może wpływać na leczenie Hashimoto?

Przede wszystkim jeśli masz celiakię powinnaś od razu zastosować dietę bezglutenową ponieważ skuteczność leczenia hashimoto może być przez tą chorobę obniżona. Hormony nie wchłaniają się prawidłowo, a do tego dochodzi szereg objawów, które mogą przypominać te, z jakimi borykają się osoby z niedoczynnością tarczycy. Pacjent tak naprawdę więc nie wie, czy czuje się źle bo zmienił / zmodyfikował leczenie hashimoto, czy ze względu na nieprawidłową dietę.

Dieta ma ogromny wpływ przy leczeniu chorób autoimmunologicznych.
Dzięki odpowiedniej diecie nie tylko jesteśmy w stanie poczuć się lepiej ale przede wszystkim zwiększyć skuteczność prowadzonego leczenia. Dietetycy podkreślają wręcz, że odpowiedni sposób odżywiania oraz suplementacja jest w stanie doprowadzić wręcz do remisji (cofnięcia) choroby. Pamiętajmy bowiem, że tarczyca posiada zdolności regerenacyjne. Warto więc wykonać odpowiednie badania, aby wiedzieć, jak powinna wyglądać Twoja dieta.

Dowiedz się więcej:

 


   Bezpłatna rozmowa i czat – w trosce o rzetelną informacje o badaniach

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

   Rozwiązujemy wątpliwości!

mgr. Ewa Gwiaździńska

.