Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jesteś chora na Hashimoto? Sprawdź czy możesz bezpiecznie jeść chleb i inne produkty zawierające gluten

Celiakia występuje aż 10 razy częściej u osób z Hashimoto!

Czy wiesz, że być może i Ty tak jak wiele osób chorych na Hashimoto nie powinnaś jeść chleba ani innych produktów zawierających gluten? Jest to związane z tym, że osoby chorujące na Hashimoto nie tolerują często tego białka. Przez to dochodzi u nich do zaniku kosmków jelitowych i substancje odżywcze pochodzące z pożywiania nie mogą zostać wchłonięte.
>
Niczego nieświadomy pacjent coraz gorzej się czuje, myśli, że przyjmowane lekarstwa nie działają i trzeba zmienić dawkę albo co gorsza rzeczywiście terapia staje się mniej skuteczna ponieważ przyjmowane hormony nie są wchłaniane z przewodu pokarmowego. Aż trudno uwierzyć, że tak poważne konsekwencje może mieć spożycie kilku kromek pieczywa dziennie.

 

Najbardziej dokładne badanie na celiakię

Wybierając badanie na celiakię warto sprawdzić jego zakres. Aby mieć 100% pewność badanie powinno obejmować haplotypy DQ2.2 (DQA1*05, DQB1*02), HLA DQ2.5 (DQA1*02, DQB1*02), HLA DQ8 (DQA1*03, DQB1*03). Oprócz najszerszego zakresu badania na celiakię otrzymasz od nas również zalecenia lekarza oraz dietetyka klinicznego. Przeczytaj więcej na temat pewności wyników badania na celiakię ….

.

.

Czy wszyscy chorzy na Hashimoto powinni przestać jeść gluten?

Zdecydowanie nie! Pamiętajmy, że gluten zawarty jest w większości produktów dostępnych na rynku. Dieta bez glutenu jest więc dietą mocno eliminacyjną. Trudno jest dobrać właściwe produkty tak, aby z jednej strony nie zawierały one tego białka, a z drugiej zaspokajały pełne potrzeby żywieniowe pacjenta. Co więcej na rynku sporo jest też „bezglutenowych pułapek” tzn. produktów, które faktycznie glutenu nie zawierają ale są bardzo mocno przetworzone i przez to niezdrowe. Sięgając po nie wydaje nam się, że robimy coś dla naszego zdrowia. Tymczasem po prostu niepotrzebnie faszerujemy się substancjami chemicznymi, które mogą nam poważnie szkodzić. Zanim więc przejdziesz na dietę bezglutenową po prostu zrób odpowiednie badania.

Dodatkowo dieta bezglutenowa powinna być zawsze skonsultowana z dietetykiem dlatego, że unikając glutenu unikamy też innych ważnych dla naszego zdrowia składników odżywczych. Dlatego musimy je zastąpić albo odpowiednią suplementacją albo też właściwymi produktami.
.

Objawy choroby Hashimoto i celiakii są bardzo podobne

Wiele objawów celiakii i choroby Hashimoto jest wspólnych. Dlatego też tak trudno rozpoznać chorobę u pacjentów leczących się z powodu problemów tarczycowych. Często objawy mylnie są przypisywane chorobie Hashimoto, gdy tym czasem są one związane po prostu z nietolerancją glutenu.

Jeśli od jakiegoś czasu leczysz się na hashimoto ale objawy choroby cały czas się utrzymują, może to oznaczać, że są to objawy nie choroby hashimoto a nietolerancji glutenu.

W jaki sposób celiakia może wpływać na leczenie Hashimoto?

Przede wszystkim jeśli masz celiakię powinnaś od razu zastosować dietę bezglutenową ponieważ skuteczność leczenia hashimoto może być przez tą chorobę obniżona. Hormony nie wchłaniają się prawidłowo, a do tego dochodzi szereg objawów, które mogą przypominać te, z jakimi borykają się osoby z niedoczynnością tarczycy. Pacjent tak naprawdę więc nie wie, czy czuje się źle bo zmienił / zmodyfikował leczenie hashimoto, czy ze względu na nieprawidłową dietę.

Dieta ma ogromny wpływ przy leczeniu chorób autoimmunologicznych.
Dzięki odpowiedniej diecie nie tylko jesteśmy w stanie poczuć się lepiej ale przede wszystkim zwiększyć skuteczność prowadzonego leczenia. Dietetycy podkreślają wręcz, że odpowiedni sposób odżywiania oraz suplementacja jest w stanie doprowadzić wręcz do remisji (cofnięcia) choroby. Pamiętajmy bowiem, że tarczyca posiada zdolności regerenacyjne. Warto więc wykonać odpowiednie badania, aby wiedzieć, jak powinna wyglądać Twoja dieta.

Dowiedz się, czy powinnaś przejść na dietę bezglutenową
Zrób badanie, aby wiedzieć, jaką dietę powinnaś stosować

 

Co zawiera badanie:

  • Badanie genów HLA DQ2, HLA DQ8, HLA DR4
  • Zalecenia lekarskie do wyniku
  • Zalecenia dietetyczne do wyniku
  • Przykładowe menu bezglutenowe

 

Cena zawiera koszt zestawu do pobrania próbek oraz odbiór próbek przez kuriera


 

Badanie Celiakii wraz z konsultacją dietetyczną

  • Badanie genów HLA DQ2, HLA DQ8, HLA DR4
  • Zalecenia lekarskie do wyniku
  • Zalecenia dietetyczne do wyniku
  • Przykładowe menu bezglutenowe
  • Konsultacja dietetyczna z dietetykiem klinicznym

 

Cena zawiera koszt zestawu do pobrania próbek oraz odbiór próbek przez kuriera

 

Diagnozowanie celiakii 

Celiakia nie jest chorobą którą można potwierdzić jednym badaniem. Przyjęło się, że celiakia jest stwierdzona, kiedy co najmniej dwa badania ją potwierdzą. Dawniej wykonywano badanie przeciwciał oraz biopsję jelita, dziś o wiele częściej lekarze, którzy są obyci z tematem nietolerancji pokarmowych rekomendują wykonanie badania przeciwciał oraz badania genetycznego, a następnie obserwacje efektów diety bezglutenowej. Dzięki temu można uniknąć biopsji jelita, która uważana jest za najbardziej inwazyjne badanie w kierunku celiakii.

Chcesz wiedzieć więcej? Celiakia – diagnostyka i leczenie Badanie-celiakia-przychodnia

Warto wiedzieć:

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

   Bezpłatna rozmowa i czat – w trosce o rzetelną informacje o badaniach

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

   Rozwiązujemy wątpliwości!

mgr. Ewa Gwiaździńska

.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.