Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Test NOVA – test przesiewowy nowej generacji

Najszerszy i najbardziej dokładny test przesiewowy dla noworodków i dzieci do 5 roku życia.

Zadbaj o zdrowie swojego dziecka już od dnia narodzin

Test NOVA jest testem przesiewowym nowej generacji. Dzięki niemu, możesz ochronić zdrowie swojego maluszka już od pierwszych dni życia. Jeśli badanie nie wykaże żadnych zmian w genach zyskujesz spokój, że Twoje dziecko jest zdrowe. Jeśli z kolei badanie wykaże zmiany, masz szansę aby przeciwdziałać skutkom choroby już od pierwszych dni życia dziecka. To daje Twojemu dziecku najlepsze rokowania i szansę na zdrowe i bezpieczne życie. 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że stwierdzenie choroby genetycznej nie musi być wyrokiem. Może ono być szansą na to, abyś mógł jako rodzic pomóc swojemu dziecku chronić zdrowie i życie.
.

W przypadku niektórych schorzeń, takich jak np. kwasice wystarczy odpowiednio dobrana dieta, aby ochronić dziecko m.in. przed niedorozwojem umysłowym i motorycznym. Wczesne zdiagnozowanie choroby u dziecka znacznie poprawia jego komfort życia. Dzieci zyskują szansę na normalny rozwój. Mogą jak ich rówieśnicy bawić się, chodzić do przedszkola, szkoły oraz zdobywać życiowe doświadczenie.

Chorób wrodzonych, przed którymi chcemy chronić dzieci nie widać gołym okiem. Jedynie bardzo czuły test genetyczny pozwala znaleźć zmiany w genach, które odpowiadają za ich rozwój i konsekwencje zdrowotne.

Najbardziej pewny i czuły test przesiewowy

Test NOVA jest najdokładniejszym i najszerszym testem tego typu dostępnym na świecie. W Polsce, jedyną alternatywą dla testu NOVA są badania przesiewowe refundowane przez NFZ. Obejmują jednak znacznie mniej, bo zaledwie 27 jednostek chorobowych. Nie uwzględniają przy tym wszystkich możliwych zmian w genach – a jedynie te występujące najczęściej. Tymczasem test NOVA obejmuje aż 50 chorób wrodzonych i dodatkowo bada reakcję na 20 leków pediatrycznych. Bardzo ważne jest, że analiza obejmuje cały gen, wykrywając wszystkie zmiany. Pozwala to osiągnąć niezwykłą dokładność.

 

Test NOVA dedykowany jest dzieciom do 5 roku życia. Jednak im wcześniej  go wykonasz, tym szybciej będziesz mógł pomóc swojemu dziecku. Choroby które bada test NOVA rozwijają się często bezobjawowo,  lub dając objawy, których nie łączy się z chorobami wrodzonymi. Wiele zmian w genach badanych przez test NOVA daje również objawy dość nietypowe. U noworodka mogą to być np. nadmierna senność, lub nadpobudliwość, nieregularny oddech i podwyższona lub temperatura ciała, nietypowe skoki temperatur, trudności z karmieniem, wymioty, dziwne odruchy ciała czy drgawki. Rodzice i pediatrzy nie kojarzą ich z genetyką. Takie przypadki często pozostają niezdiagnozowane i mogą zostać uznane np. za nagłą śmierć łóżeczkową, lub prowadzić do ciężkich powikłań. Odpowiednio szybko wykryte, nieraz dają szansę na zdrowe i bezpieczne życie.

Sprawdź, które leki mogą być niebezpieczne dla Twojego dziecka?

Czy wiesz, że każdy organizm w inny sposób reaguje na dany lek? Jest to uzależnione od naszych genów. Jeśli Twoje dziecko szybko metabolizuje konkretny lek oznacza to, że będzie mu potrzebna wyższa dawka, aby mógł on skutecznie zadziałać. W przypadku dzieci, które wolno przetwarzają daną substancję nawet 5% standardowej dawki leku może okazać się wystarczające dla osiągnięcia efektu leczniczego.

Wiedząc, jakie predyspozycje genetyczne do przetwarzania leków ma Twój maluch, możesz uchronić go przed groźnymi skutkami ubocznymi niektórych leków, poprawić skuteczność leczenia, a w niektórych przypadkach nawet uratować życie. W przypadku dzieci, które wolno metabolizują daną substancję podanie 100% standardowej dawki niektórych leków, może wywołać silną reakcję organizmu, w tym zatrucie czy uszkodzenie narządów.

Kiedy szczególnie powinniście wykonać test NOVA?

  • Kiedy obserwujecie u dziecka niepokojące objawy, a pediatra nie jest w stanie ich wyjaśnić np. wspomniana wyżej nadmierna senność, nieregularny oddech i podwyższona temperatura ciała, trudności z karmieniem, wymioty, dziwne odruchy ciała czy drgawki a także nieprawidłowe napięcie mięśniowe, wysypki i inne problemy skórne
  • Kiedy  jedno z Waszych dzieci zmarło z powodu badanych chorób genetycznych lub też nie znaleziono przyczyny jego śmierci np. stwierdzono nagłą śmierć łóżeczkową
  • Kiedy chcecie zrobić wszystko, co w Waszej mocy, aby Wasze dziecko było zdrowe i prawidłowo się rozwijało
  • Jeśli wyniki badań przesiewowych wykonywanych w ramach NFZ są niejasne i czekacie na ostateczne potwierdzenie diagnozy, a zależy Wam na jak najszybszej informacji.

Nova banner

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.