Badanie NIFTY Pro – najszersze, nieinwazyjne badanie prenatalne

Jakie choroby wykrywa badanie NIFTY pro, Gdzie można zrobić badanie NIFTY pro, Ile kosztuje badanie NIFTY pro, Kto powinien zrobić badanie NIFTY proKażdy z rodziców marzy o zdrowym dziecku, ale niestety nie na wszystkie choroby mamy wpływ, zwłaszcza te genetyczne. Jednak wczesne ich wykrycie pozwala na lepsze leczenie, dlatego warto wykonać badania prenatalne płodu. Wielu chorobom można się przeciwstawić lub rozpocząć szybsze leczenie, jednak trzeba najpierw wiedzieć, czy przyszłe dziecko takie wady posiada. Oferuje to test NIFTY Pro, który jest bardzo łatwo przeprowadzany i jest efektywny w 99%.

Jakie choroby wykrywa badanie NIFTY Pro?
Gdzie można zrobić badania NIFTY Pro?
Ile kosztuje badanie NIFTY Pro?
Kto powinien zrobić badania NIFTY Pro?

Jakie choroby wykrywa badanie NIFTY Pro?

Jest to nieinwazyjny test prenatalny, który jest najbezpieczniejszy i pozwala na wykrycie ponad 94 zaburzeń. Wykrywa on choroby Downa, Edwardsa oraz Patau, zespół Turnera, zespół Klinefertera i zespół Jacobsa. Oprócz tego pozwala na zlokalizowanie 84 rodzajów mikrodelecji oraz mikroduplikacji, które są wrodzonymi wadami genetycznymi.

Gdzie można zrobić badania NIFTY Pro?

Badania NIFTY Pro wykonuje się w specjalnych placówkach do tego przeznaczonych. Jest ich ponad 400 na terenie całej Polski. Mogą do niego przystąpić kobiety już w 10 tygodniu ciąży, ponieważ jest to w pełni bezpieczny zabieg dla ciężarnej jak i dla dziecka, ponieważ jest bardzo podobny w wykonaniu do morfologii.

Ile kosztuje badanie NIFTY Pro?

Cena badania NIFTY Pro  waha się od około 2200 zł do 2600 zł. Ze względu na to, że obecnie jest to badanie z najszerszym zakresem na rynku, wiele par decyduje się na wykonanie tego badania podczas ciąży, aby mieć pewność, że ich dziecko będzie zdrowe, lub przygotować się na ewentualną chorobę bądź leczenie.

Kto powinien zrobić badania NIFTY Pro?

To badanie jest zalecane kobietom w ciąży po 35 roku życia, ponieważ wtedy wzrasta prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych. Kobiety, które zrobiły wcześniej test Pappa lub USG genetyczne i wykryto nieprawidłowości i podejrzenie wad genetycznych, również są zalecane do wykonania badania NIFTY Pro, którego skuteczność wynosi ponad 99%. Jednak badanie jest polecane każdej przyszłej mamie, ponieważ należy pamiętać, że spory odsetek dzieci z wadami genetycznymi, urodziły młode kobiety przed 35 rokiem życia.

Data publikacji: 31/05/2019