Badanie płci po poronieniu – określenie płci w materiale z poronienia

Badania płci po poronieniu – jak ustalić płeć po poronieniu?

badania płci po poronieniuBadanie płci po poronieniu – po co się wykonuje?

Badanie płci po poronieniu pozwala zyskać możliwość zarejestrowania dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz uzyskania zasiłku pogrzebowego (4000 zł), a także urlopu macierzyńskiego (56 dni). Wielu rodziców decyduje się ustalenie płci po poronieniu również po to, aby nadać dziecku imię i pożegnać się z nim. 

.
Badanie płci płodu po poronieniu wykonuje się wtedy, gdy lekarz nie ma możliwości określenia, jakiej płci jest dziecko bez badań genetycznych – zwykle przed 16 tygodniem ciąży.

Ustalenie płci po poronieniu – co umożliwia rodzicom?


Rejestracja dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego

Ustalenie płci po poronieniu sprawia, że szpital może sporządzić kartę martwego urodzenia, która potrzebna jest do zarejestrowania dziecka w Urzędzie Stanu Cywilnego. Czasami szpital przekazuje kartę w ciągu jednego dnia do USC, jeśli jednak zostanie ona Wam wydana, macie 3 dni na jej przekazanie. Po rejestracji dziecka odbieracie jego akt urodzenia, na którym znajdują się wszystkie niezbędne dane, a także adnotacja o martwym urodzeniu.

Zasiłek pogrzebowy (4 000 zł)

Jeśli otrzymacie akt urodzenia dziecka, po przeprowadzeniu pogrzebu możecie ubiegać się o zasiłek pogrzebowy. Wynosi on 4000 złotych. Na złożenie wniosku macie 12 miesięcy od dnia śmierci dziecka. Wniosek składa się do ZUS-u, dołączając do niego kopie rachunków, faktur i innych dokumentów, które potwierdzają poniesione koszty związane z pogrzebem. Warto więc zachować wszystkie materiały tego typu.

Urlop macierzyński 56 dni

Ustalenie płci po poronieniu i odebranie aktu urodzenia dziecka daje kobiecie prawo do urlopu macierzyńskiego, o czym nie zawsze się mówi. Urlop taki wynosi 56 dni. Aby z niego skorzystać, przedstawia się u pracodawcy akt urodzenia z USC. To wystarczy, by udzielił on ośmiotygodniowej przerwy w pracy. Nie ma konieczności dodatkowych tłumaczeń czy przekazywania innych dokumentów, co pozwala zmniejszyć stres związany z sytuacją. Urlop macierzyński po poronieniu jest czasem, w którym regenerują się nie tylko siły fizyczne, ale także psychiczne. Z urlopu można także skorzystać nawet wtedy, gdy nie organizuje się pogrzebu.

1. Badanie płci po poronieniu – po co się wykonuje?

2. Ustalenie płci po poronieniu – co umożliwia rodzicom?

3. Dlaczego badanie płci płodu po poronieniu warto wykonać w laboratorium testDNA

4. Jak wykonać badanie płci po poronieniu – jaki materiał należy przekazać?


Dlaczego badanie płci płodu po poronieniu warto wykonać w laboratorium testDNA?

 Bezpłatnie doradzamy naszym Pacjentom i pomagamy im w załatwieniu formalności, m.in. dostarczając potrzebne wnioski.
.
 Wykonujemy badania w całej Polsce próbki odbieramy z domu lub ze szpitala.
.
 Jesteśmy dla Państwa od poniedziałku do niedzieli – można do nas dzwonić aż do 21:00.
.
 Wyniki badań otrzymują Państwo już po 5 dniach roboczych – od razu przekazujemy je na adres e-mail oraz wysyłamy listem poleconym.


Jak wykonać badanie płci po poronieniu – jaki materiał należy przekazać?

Badanie określające płeć w materiale poronnym mogą Państwo wykonać z:

  • materiału zabezpieczonego w soli fizjologicznej (kosmówki, kosmki kosmówki, przyępowine frgamenty łożyska, fragment pępowiny),
  • bloczków parafinowych, które szpital zabezpiecza do badania histopatologicznego (takie bloczki parafinowe szpital wypożycza, a laboratorium oddaje po zakończonym badaniu).

Materiał w soli fizjologicznej należy przechowywać w lodówce (nawet do 7 dni).


Ważne: do badania przyjmujemy tkanki z poronienia. Jeśli uzyskali Państwo informację ze szpitala, że został zabezpieczony cały płód bardzo prosimy, aby personel szpitala wyodrębnił dla Państwa kawałeczek tkanki (wówczas materiał możemy od Państwa odebrać). Jeśli szpital nie może tego dla Państwa zrobić bardzo prosimy o samodzielne dostarczenie próbki do naszego laboratorium w Katowicach. Wówczas diagności zabezpieczą odpowiednie tkanki na miejscu.


Duże znaczenie dla wykonania badania ma jakość pobranego materiału, czyli to, jaki materiał zostanie zabezpieczony w trakcie poronienia


Określenie płci w materiale poronnym: cena i czas realizacji

.

 

.


Badania płci po poronieniu – jak zabezpieczyć materiał poronny?

 

Jeśli do poronienia doszło w szpitalu, próbkę po poronieniu powinien zabezpieczyć lekarz. Najlepszym materiałem do badań płci po poronieniu jest kosmówka zabezpieczona w soli fizjologicznej lub bloczek parafinowy..Próbki do badania możesz uzyskać ze szpitala. Zapytaj o nie swojego lekarza lub oddziałową..

Jeśli poroniłaś w domu, zabezpiecz tkanki w pojemniku z solą fizjologiczną.

Ważne! W okresie letnim prosimy o obłożenie zabezpieczonego materiału wkładami chłodzącymi. Można je zakupić w aptece.

 


Jak możemy przekazać materiał do badania płci po poronieniu?

Materiał możecie Państwo dostarczyć osobiście do naszego laboratorium w Katowicach lub do jednej z naszych placówek (w takiej sytuacji prosimy o wcześniejszy kontakt). Istnieje również możliwość zamówienia bezpłatnego kuriera TUTAJ, który może odebrać próbkę wraz z formularzem zlecenia badania ze wskazanego adresu (domowego lub ze szpitala).

Jesteśmy przygotowani na to, aby Wam pomóc.
Poprowadzimy Was krok po kroku przez wszystkie formalności i urzędowe sprawy.

Współpracujemy z serwisem www.poronilam.pl


Nie tylko płeć po poronieniu – badania na ustalenie płci po poronieniu możesz rozszerzyć

Badania płci po poronieniu możesz poszerzyć o badanie przyczyn poronienia. Dzięki temu dowiesz się, czy do poronienia doszło przez nieprawidłowości w materiale genetycznym. Uzyskanie takiej informacji jest możliwe tylko dzięki bezpośredniemu badaniu materiału poronnego. Warto wiedzieć, że takie wady stwierdza się u około 60-80% zarodków. Dowiedz się więcej o badaniu przyczyn poronienia

 

Oceń
.

.


Badanie płci płodu po poronieniu najpopularniejsze nazwy:

Badania płci po poronieniu: AugustówBiała Podlaska, Biały BórBiałystok, Bielsko Biała, Bełchatów,Brodnica,  Bukowina Tatrzańska, Bydgoszcz, BystrzycaCiechocinek,  CieszynChełm, ChojniceChorzówCiechanów, Częstochowa, CzarnemDębnoDrawsko PomorskieElbląg, EłkGdańsk, GarwolinGdynia, GliwiceGołańczGorzów Wielkopolski, Grójec, GrudziądzGryfice, InowrocławJelenia Góra, JędrzejówKaliszKatowice, Kędzierzyn-KoźleKielce, Kluczbork, KłodzkoKobierzyceKołobrzeg,  Konin, KońskieKoszalin, Kowalewo PomorskieKraków, KraśnikKrosno, Krynica Zdrój, KrzeszowiceKutno, KwidzyńLegnica, Lublin, LubartówŁódź, Łuków, Malbork, MiędzychódMyślibórzNowy TargNowy Sącz, Nowy Tomyśl, NysaOlsztyn, Opole, Ostrołęka, Ostróda,  Ostrów Mazowiecka, Ostrowiec Świętokrzyski, ParczewPiła, Piotrków Trybunalski, Pińczów, Płock, Poznań, PrudnikPrzemyśl, PuławyRadom, Radomsko, RybnikRzeszów,  SiedlceSieradzSkierniewiceSłupsk, Starogard Gdański, Sanok, Stalowa Wola, StarachwoiceStargard SzczecińskiSucha BeskidzkaSuwałkiSzczecin, SzczecinekSzczytno, ŚlęzaŚwidnica, ŚwinoujścieTarnów, Tomaszów Mazowiecki,  Toruń, Tychy, UstrońWałbrzych, WałczWarszawa, WejherowoWieluńWłocławek, Wrocław, WschowaZakopaneZamość, Zawiercie,  Zielona Góra, Żary,  
.badanie celiakia
.

Wszystkie artykuły
Back to Top