Dlaczego z testDNA

Na rynku funkcjonuje w tej chwili około 10 firm, które zajmują się diagnostyką DNA. Każda z nich – co jest całkowicie naturalne – zachęca do korzystania ze swoich produktów i usług. Jakie są więc elementy, które wyróżniają firmę testDNA spośród konkurencji?

.
Wiele powodów, dla których warto skorzystać z naszych usług:

Całkowita pewność

Każdy człowiek ma całkowicie unikalne DNA (z wyjątkiem bliźniąt jednojajowych) – dzięki temu możliwe jest stosowanie analiz DNA jako najdoskonalszej metody służącej ustaleniu ojcostwa. Stosowane metody są dokładnie takie same, jak te służące policji w identyfikacji sprawców przestępstw. Czułość badań DNA gwarantuje potwierdzenie ojcostwa z prawdopodobieństwem 99,999%, bądź wykluczenie ojcostwa w 100%.

Współpraca z aptekami i placówkami medycznymi

Jako jedyni współpracujemy z aptekami na terenie całego kraju, w których mogą Państwo zakupić zestawy do samodzielnego pobrania próbek. Wiele aptek czynnych jest również w niedziele stąd też mają Państwo możliwość zakupu zestawu 7 dni w tygodniu. Od lat rozbudowujemy współpracę z przychodniami medycznymi, w których odbywają się pobrania zarówno do badań prywatnych i sądowych.

Analiza 24 markerów genetycznych

Badania ojcostwa wykonywane na potrzeby prywatne i sądowe opierają się na analizie aż 24 markerów genetycznych (specjalnych miejsc na DNA), dzięki temu laboratorium jest w stanie oszacować znacznie wyższe prawdopodobieństwo ojcostwa niż przy badaniu 16 markerów. Ponadto, w wielu przypadkach gdzie bada się ojca i dziecko znacznie rzadziej występuje konieczność włączenia materiału od matki po to aby uzyskać jednoznaczny wynik. Jak jedno z nielicznych laboratoriów działających na terenie kraju testDNA Laboratorium Sp. z o.o. jest w stanie Państwu zaoferować analizę na podstawie 24 markerów.

Korzystne ceny

Analizy przeprowadzane są na wysoce wyspecjalizowanym sprzęcie, który pozwala w krótszym czasie wykonać większą ilość badań. To sprawia, że przy zachowaniu najwyższej jakości można zaproponować najkorzystniejsze ceny wykonywanych testów DNA. Uwaga! Za badania nie musisz płacić gotówką, gdyż płatność można rozłożyć nawet na 24 miesięczne raty, a w szczególnych przypadkach ceny podlegają negocjacji.

Gwarancja poufności

Zapewnienie dyskrecji jest jednym z priorytetów laboratorium. Informacje dotyczące wykonanych badań oraz zamówionych zestawów są chronione i całkowicie poufne – dostęp do nich mają tylko zlecający badanie oraz pracownik laboratorium. Możesz się kontaktować z laboratorium poprzez szyfrowany i anonimowy czat z konsultantem na stronie www. Korespondencję możemy kierować na skrytkę pocztową lub poste-restante.

Łatwość pobrania

Pobranie materiału jest zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne. Próbki do badania możesz pobrać samodzielnie, a jako materiał może posłużyć wymaz z wewnętrznej strony policzka. Wystarczy, że zamówisz specjalny zestaw do pobrania materiału (telefonicznie, przez stronę www lub odbierzesz osobiście w naszej placówce). Materiałem do badania może być również krew lub mikroślady, takie jak: używana szczoteczka do zębów, włosy z cebulkami, maszynka do golenia i wiele innych.

Dla celów sądowych

Wyniki badań DNA w kierunku ustalenia pokrewieństwa możesz wykorzystać jako pełnowartościowy dowód w sądzie. W tym celu należy pobrać materiał w naszym punkcie pobrań, z dokonaniem identyfikacji badanych osób na podstawie dokumentów tożsamości. Poprzez zachowanie odpowiedniej procedury pobrania materiału, wynik testu zyskuje wartość dowodową. Do wyniku badania otrzymasz dodatkową ekspertyzę opracowaną przez biegłego sądowego.

Ogólnopolski zasięg

Dzięki sieci certyfikowanych punktów pobrań, badania DNA wykonywane są na terenie całego kraju. Na miejscu możesz skorzystać z fachowej opieki lekarskiej, pobrać materiał oraz odebrać wyniki badań. Nasze usługi wykonujemy również poza granicami kraju. Listę placówek medycznych, z którymi współpracujemy znajdziesz w zakładce „Punkty pobrań”.

Fachowy personel

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wysokiej klasy aparatura to nie wszystko. Szczególnie przy skomplikowanych przypadkach ważne jest bardzo duże doświadczenie zespołu naukowego.

Pracownicy testDNA laboratorium Sp. z o.o. to głównie biotechnolodzy, posiadający bogate doświadczenie zdobyte w ośrodkach naukowych w kraju i zagranicą. Nasi konsultanci udzielą Ci bezpłatnie fachowej porady i pomogą w wyborze odpowiedniego badania. By ułatwić kontakt z nami, udostępniliśmy bezpłatną infolinię oraz interaktywny czat na stronie www. Zapraszamy Cię również do odwiedzenia jednej z naszych placówek.

Certyfikaty gwarancją najwyższej jakości

Wszystkie badania wykonywane są na najnowocześniejszym sprzęcie laboratoryjnym, a jakość usług poświadczona jest międzynarodowymi certyfikatami. Dzięki automatyzacji i przeprowadzanym kontrolom na każdym etapie analizy, ryzyko błędu jest ograniczone do absolutnego minimum. Stosowane przez laboratorium autorskie oprogramowanie pozwala na analizowanie niestandardowych przypadków.

Niestandardowe przypadki

W sytuacji, kiedy nie ma możliwości pobrania wymazu lub krwi od badanej osoby, możecie Państwo wykorzystać inne materiały z których izolowane jest DNA, takie jak włosy z cebulkami, chusteczkę do nosa, szczoteczkę do zębów, maszynkę do golenia i wiele innych. Możliwe jest przeprowadzenie badań w wielu sytuacjach życiowych – również bez udziału domniemanego ojca, przed narodzinami dziecka, pośmiertnie, w celach detektywistycznych.

Gwarancja jakości

Zlecając analizy w testDNA Laboratorium Sp. z o.o. otrzymujesz zawsze jednoznaczny wynik. W sytuacji, gdyby materiał do badania został nieprawidłowo pobrany lub zanieczyszczony przed dostarczeniem do laboratorium, masz zagwarantowane całkowicie bezpłatne powtórzenie analizy. Nie jesteś narażony na żadne ukryte koszty. Wyniki laboratorium wydaje dopiero po dokładnej kontroli całego procesu badania.

Data publikacji: 15/05/2015, Data aktualizacji: 14/09/2016