Badania DNA i testy na ojcostwo Kraków – akredytowane laboratorium

100% pewny wynik badania DNA dla własnej wiedzy oraz do sądu. Badamy każdą próbkę – smoczek, włosy, gumę do żucia, kubek i wiele innych.

W Krakowie w punkcie testDNA od ręki wykonają Państwo dyskretnie pewny test ojcostwa. Dzięki temu, że badamy zgodność w aż 24 charakterystycznych miejscach na DNA ojca i dziecka (24 markery DNA), możemy Państwu zagwarantować pewny i jednoznaczny wynik także wtedy, gdy w badaniu nie uczestniczy matka dziecka.

Gwarancja pewnego wyniku – wykonujemy testy na ojcostwo od ponad 15 lat

Test na ojcostwo jest badaniem, które niejednokrotnie zmienia ludzkie życie. Dlatego też przykładamy szczególną wagę do tego, aby wydać Państwu pewny i niepodważalny wynik. Od ponad 15 lat istnienia na rynku żaden wydany przez testDNA wynik testu na ojcostwo nie został prawnie zakwestionowany.

Wynik badania ojcostwa wydajemy z najwyższym możliwym prawdopodobieństwem, zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Sam dokument jest ważny również za granicą.

 

Analizujemy 24 markery DNA. Jest to największa dostępna pula na rynku, dlatego udział ojca i dziecka w badaniu w zupełności wystarczy..

..

Test na ojcostwo w Krakowie – adres placówki

Adres
Badania DNA na ustalenie ojcostwa – Katowice
ul. Bocheńskiego 38a
40–859 Katowice
Informacja telefoniczna i umawianie wizyt

tel. (32) 445 02 61 kom. 796 645 008

Telefon czynny: pon.-pt. 7:00-22:00, weekendy i święta 9:00-21:00

.

Punkt pobrań obsługuje miejscowości:

Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Jaworzno, Będzin, Dąbrowa Górnicza.

 

Kiedy wynik testu DNA może być błędny?

Czasami pacjenci zastanawiają się, czy wynik badania DNA może być błędny. Jak w każdym przypadku – również przy przeprowadzaniu tego typu badań może dojść do pomyłki, jeśli laboratorium nie ma wdrożonych odpowiednich procedur bezpieczeństwa. Niejednokrotnie widzieliśmy wyniki wykluczające ojcostwo tylko dlatego, że wystąpił na nich błąd pisarski. Tego typu błąd nie powinien się zdarzyć w sytuacji, gdy laboratorium przestrzega rygorystycznych procedur. 

Przykładowe procedury bezpieczeństwa stosowane w naszym laboratorium:

  • podwójna kontrola wyniku (jeden specjalista wykonuje test, a drugi zatwierdza jego wynik, czyli sprawdza pracę poprzednika),
  • wykonywanie badania dwa razy przy wyniku wykluczającym ojcostwo (w tym wypadku mamy dwa osobne zespoły wykonujące badanie, czyli łącznie są to aż 4 osoby, które nawzajem się kontrolują),
  • profile genetyczne każdego pracownika w bazie laboratorium,
  • zatrudnianie wyłącznie doświadczonych pracowników oraz ich częste szkolenie.

Takich procedur mamy wdrożonych bardzo wiele – po to, aby zagwarantować Państwu pewny wynik. Niestety wiążą się one często z dużymi kosztami dla laboratorium, dlatego nie wszystkie podmioty posiadają tak szczelny system bezpieczeństwa przy wydawaniu wyników. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ od tego wyniku często zależy Państwa przyszłość.

badania dna z akredytacjaJakie próbki można wykorzystać do badania DNA? Włosy, szczoteczka do zębów, szklanka i wiele innych

Test na ojcostwo mogą Państwo wykonać dyskretnie i wygodnie z dowolnej próbki — mogą to być nie tylko wymazy z policzka, ale również szczoteczka do zębów, sztućce, szklanka, kubek, a nawet pestki arbuza. Jeśli chcieliby Państwo uzyskać poradę na temat tego, jakie próbki można wykorzystać do badania, wystarczy do nas zadzwonić. Każdą próbkę, którą dostarczają Państwo do badania, obejmujemy specjalną GWARANCJĄ. Oznacza to, że gdyby dostarczona próbka była niewystarczająca, każdą kolejną badamy za darmo!

Barbara Prokurat

Gwarancja na wszystkie próbki – każdą kolejną badamy za darmo!

Barbara Prokurat, Dyrektor ds. operacyjnych testDNA Laboratorium Sp. z o.o. tłumaczy:

Pacjenci mogą być spokojni o jakość dostarczonych próbek, ponieważ każda próbka objęta jest gwarancją. Oznacza to, że jeżeli pierwsza próbka okaże się gorszej jakości, można dosłać nowy materiał, a ponowne analizy będą wykonane bezpłatnie. Nie narzucamy żadnych terminów, próbkę można dostarczyć za tydzień, miesiąc lub nawet rok. U nas zlecenie będzie cały czas otwarte.

Test na ojcostwo – wszystkie próbki są tak samo pewne

Nie upieramy się, że „najlepszą” próbką są wymazy z policzka. Zarówno taki rodzaj materiału, jak i inny (włosy, szczoteczka, chusteczka, niedopałek papierosa, sztućce, smoczek i wiele innych) zawiera potrzebne DNA. Wszystko zależy od tego, który rodzaj próbki jest Państwu łatwo i wygodnie zebrać.

Bezpłatna porada telefoniczna – jakie próbki najlepiej pobrać? Jak zorganizować badanie DNA?

Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny ogólnopolski numer telefonu i opisać nam swoją sytuację, a chętnie Państwu doradzimy. Nasi specjaliści są dostępni pod telefonem od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 do 22.00 oraz w weekendy i święta od godziny 9.00 do 21.00.

 

Jak wygląda test ojcostwa w naszej przychodni?

.
Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo zależy Państwu na dyskrecji. Dlatego też w naszych przychodniach oraz w samym laboratorium dbamy o jej zachowanie. Nigdy nie udzielamy informacji na temat zleconego badania osobom trzecim. Mamy bardzo rygorystyczne procedury, których przestrzeganie gwarantuje Państwu pełną ochronę danych.
.
Dzwoniąc do nas nikt nie jest w stanie potwierdzić, że dany pacjent zleca u nas badanie. Jeśli zależy Państwu na dyskrecji warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób dokładnie laboratorium ją gwarantuje. Często jest to tylko slogan reklamowy podczas, gdy placówka nie ma wdrożonych żadnych procedur pozwalających na zabezpieczenie wrażliwych danych pacjenta

Test na ojcostwo Kraków – w jaki sposób gwarantujemy pewny wynik?

  • Akredytacja i certyfikaty laboratorium – testDNA Laboratorium Sp. z o.o. regularnie bierze udział w kontrolach zewnętrznych. Uzyskało nie tylko akredytację PCA, ale też liczne certyfikaty, m.in. ISFG i GEDNAP. UWAGA! Tylko wyniki badań DNA wykonanych przez akredytowane laboratoria zgodnie z prawem mogą być respektowane przez sądy w Polsce i za granicą. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. jest również jedynym prywatnym laboratorium w Polsce, które uzyskało zgodność 100% wyników w testach na ojcostwo w programie CTS (Collaborative Testing Services). Udział w międzylaboratoryjnych programach to gwarancja nie tylko pewnego wyniku, ale też najwyższej jakości analiz i bezstronności w działaniu. Certyfikaty laboratorium…
  • Najwyższej jakości odczynniki – dobre odczynniki mają wpływ na jakość analizy – w testDNA pracujemy na tych firmy PROMEGA. Niektóre laboratoria produkują odczynniki własne, „domowej roboty”, które nie mają odpowiedniej walidacji, a to może generować błędy w analizie.
  • Najlepsi i doświadczeni specjaliści – w testDNA badania DNA wykonywane są przez ekspertów z dużym doświadczeniem. To specjaliści, którzy biorą dodatkowo udział w szkoleniach oraz konferencjach, a także współtworzą publikacje naukowe. Poznaj naszych specjalistów … 
  • Wykonanie badania 2 razy – jeśli test na ojcostwo wskaże na wynik wykluczający ojcostwo, badanie DNA przeprowadzane jest drugi raz, przez drugi zespół i z drugiej próbki. W naszym laboratorium „podwójna kontrola próbki” to nie tylko pusty slogan, ale rzeczywiste działania, które pozwalają zagwarantować pewny wynik.
  • Badanie 24 markerów DNA u każdego uczestnika – taka liczba analizowanych markerów gwarantuje wiarygodny i jednoznaczny rezultat – zgodny z tym, co zaleca Polskie Towarzystwo Genetyki Sądowej i Kryminologii. Co więcej, na każdym wyniku znajdują się profile genetyczne badanych osób, które są dowodem z wykonanego testu. Przeczytaj więcej o 24 markerach DNA…
Test na ojcostwo pewny wynik
img
img

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Zobacz, jak pracuje nasze laboratorium


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-czw. 7:00-22:00, pt, 7:00-20:00, weekendy i święta: 9:00-21:00

Napisz do nas: biuro@testDNA.pl

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz

 

 

 

Data publikacji: 22/01/2019, Data aktualizacji: 03/08/2019