Jedyny pełny test genetyczny na trombofilię – pakiet aż 6 mutacji

Badanie mutacji czynnika V Leiden, mutacja genu protrombiny, wariant C677T i A1298C genu MTHFR, V R2, PAI-1/SERPINE1


Test genetyczny
w kierunku trombofilii wrodzonej możesz wykonać samodzielnie w domu przy pomocy specjalnego zestawu testowego (przesyłamy go też za granicę). Dzięki badaniu aż 6 różnych mutacji otrzymujesz kompleksową informację na temat nosicielstwa mutacji w genach, które zwiększają ryzyko nawykowych poronień, komplikacji w ciąży i połogu, zakrzepicy zatorów żylnych, udaru mózgu.

..
.

Dlaczego powinieneś wykonać to badanie

 

Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia zakrzepicy, udaru mózgu lub powikłań położniczych warto wykonać badanie na trombofilię wrodzoną. Wynik tego badania jest wskazówką dla lekarza prowadzącego. Dzięki temu wie, czy należy włączyć odpowiednie leczenie przeciwkrzepwlie.

Warto wiedzieć, że zakrzepica żylna i tętnicza często jest spowodowana genetycznymi predyspozycjami – trombofilią. Większość pacjentów nie wie o tym, że mogą ją mieć dopóki nie pojawią się niebezpieczne dla życia objawy. Trombofilia daje o sobie znać często dopiero wtedy, gdy jest już za późno. Odpowiedzialne za nią mutacje w genach mogą być też  przyczyną nawykowych poronień oraz komplikacji w ciąży. Wdrożenie odpowiedniego leczenia jest w stanie uchronić Cię przed tymi wszystkimi niebezpieczeństwami. Dlatego właśnie warto wykonać badanie. Ten test obejmuje badanie aż 6 różnych mutacji/wariantów (zwykle jest to 1 lub 2 mutacje), które zwiększają ryzyko powstawania zakrzepów oraz zawału serca, udaru mózgu, nawykowych poronień.

.

Co badamy?

co_badamy_02
V-R2---czynnik

 

Wynik badania możesz omówić ze specjalistą

.

Lekarz na podstawie wyniku badania oraz uzupełnionej przez Ciebie Karty Zdrowia i Choroby będzie mógł powiedzieć jakie znaczenie dla Twojego zdrowia mają wykryte mutacje oraz czy i jakie wskazane jest dla Ciebie dalsze leczenie.

.

.

Jak wygląda konsultacja? Kliknij i sprawdź.

 

.


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 21:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

mgr Barbara Dębowska

mgr Katarzyna Drab

mgr Karina Sztendel

mgr Beata Szymczak

mgr Izabella Domurat

mgr Daria Stuchlik
 

Data publikacji: 28/04/2015, Data aktualizacji: 03/01/2019