Badanie celiakia – Test możesz zamówić nie wychodząc z domu. To bardzo proste!

Badanie genetyczne w kierunku celiakii:

Całkowice wyklucza celiakię
 Może zastąpić biopsję jelita cienkiego
 Całkowicie pewny wynik, jedno badanie na całe życie

 Wygodny i prosty – dostępny w całej Europie
Najszerszy zakres w najlepszej cenie
Także dla osób na diecie bezglutenowej

Dodatkowe badanie HLA-DR4 który wpływa na rozwój cukrzycy oraz zapalenie stawów GRATIS
Możliwość konsultacji wyniku z lekarzem
Skuteczna diagnoza na całe życie

 

Badanie Celiakia – Zamów zestaw do pobrania próbek

Aby zamówić badanie celiakii, zadzwoń na bezpłatną infolinię 800 007 771 lub przez internet. Zestaw przesyłamy pocztą (Darmowa przesyłka).  Zestaw do badania celiakii można zakupić także w aptece – zobacz adresy aptek>>

.

Badanie celiakia cenaBadania celiakia cena

Badanie celiakia – Pobierz próbki za pomocą zestawu

Zestaw zawiera: wymazówki, jednorazowe rękawiczki, szczegółową instrukcję oraz dokumenty zlecenia. Pobranie jest łatwe, szybkie  i bezbolesne. Zobacz nasz poradnik i dowiedz się więcej

Badanie celiakia – Odeślij do nas próbki

Pobrane próbki oraz wypełniony formularz zapakuj w kopertę zwrotną i odeślij do nas. Chcesz wiedzieć więcej o przechowywaniu i transporcie próbek? Przeczytaj tutaj>>.

Badanie celiakiaTrzy opcje otrzymania wyniku

Wynik otrzymasz w ciągu 15 dni roboczych. Przekażemy go pocztą, mailem lub telefonicznie. Zaznacz na formularzu, najwygodniejszą dla siebie opcje. Zestaw oraz wynik możemy przesłać w formie dyskretnej (bez oznaczeń laboratorium) bez dodatkowych opłat! 

.

Badanie celiakia – pobranie próbek w placówce medycznej

Pobranie próbek jest bardzo proste i całkowicie bez bolesne – można zrobić to samodzielnie w domu. Wymazy możemy pobrać także w wybranej przez Ciebie przychodni.

Skontaktuj się z nami, aby umówić wizytę. Pobranie jest bardzo szybkie, dlatego wizytę można umóic w ten sam dzień.

W umówionym terminie przyjdź do przychodni na pobranie próbek. Poberanie próbek nie wymaga przygotowanie. Przez dwie godziny przed pobraniem nie jedz, nie pij, nie pal papierosów i nie żuj gumy

Wynik przekażemy Ci w ciągu 15 dni roboczych – pocztą, telefonicznie lub mailem.

.

badanie celiakia

Badanie celiakia – Częste pytania

Czy potrzebuję skierowanie, aby zrobić test?

Aby wykonać test DNA w kierunku celiakii nie jest wymagane żadne skierowanie. Test może zlecić osoba pełnoletnia.

Czy wynik testu jest pewny?

Test genetyczny jednoznacznie i z całkowitą pewnością potwierdza występowanie genów HLA-DQ2/DQ8 lub wyklucza ich obecność.

Są to geny odpowiedzialne ca celiakię i 90-95% osób chorych posiada gen DQ2, 5-10% DQ8. Jeżeli u chorego występują objawy charakterystyczne dla celiakii oraz testy serologiczne wykażą obecność przeciwciał swoistych dla tej choroby, wówczas obecność genów HLA-DQ2/DQ8 wskazuje na celiakię. Około 1% chorych jednak nie posiada genów HLA-DQ2/DQ8. Należy pamiętać, że żadne z dostępnych badań na celiakię nie jest w stanie zdiagnozować jej samodzielnie, badania uzupełniają się, a test genetyczny może w niektórych przypadkach zastąpić biopsję, od której jest bezpieczniejszy i bardziej czuły.

Jak długo czeka się na wynik testu?

Wynik testu dostępny jest w ciągu 15 dni roboczych od momentu, gdy próbki dotrą fizycznie do laboratorium. Bardzo rzadko zdarza się, że czas oczekiwania wydłuży się gdy trzeba będzie pobrać kolejną próbkę, ze względu na złe pobranie lub ich zapleśnienie wymazów.

Jaki jest całkowity koszt testu?

Test na celiakię kosztuje 297 zł. W cenę wliczona jest przesyłka zestawu Pocztą Polską (również do,  skrytki pocztowej, poste restante).

.
Dowiedz się więcej o innych badaniach: badanie przyczyny poronienia, badanie wad genetycznych po poronieniu, badanie płci płodu po poronieniu   Bezpłatna rozmowa i czat – w trosce o rzetelną informacje o badaniach

Pon-pt: 7:00 – 23:00
Weekendy i święta: 8:00 – 21:00

 

   Rozwiązujemy wątpliwości!

.

 

 

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej?

Celiakia co to jest? Celiakia co to? Celiakia co to takiego?

Celiakia to choroba o podłożu immunologicznym, wywoływana przez gluten oraz związane z nim prolaminy u osób z predyspozycją genetyczną.

Celiakia jak rozpoznać? Celiakia jak zbadać? Celiakia jak sprawdzić?

Według wytycznych ESPHGAN diagnostyka Celiakii u osób z grupy ryzyka powinna rozpocząć się od badań genetycznych HLA DQ2/DQ8.  Wynik negatywny praktycznie wyklucza występowanie celiakii i badanie celiakii na tym etapie się kończy. Jeżeli wynik badania genetycznego celiakii okaże się pozytywny, wtedy zaleca się oznaczenie tTGA. Dalsza diagnostyka zależy od wyniku, lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań serologicznych oraz histologicznych.

Celiakia jak się objawia? Celiakia objawy u dorosłych? Celiakia objawy u dzieci? Celiakia objawy?

Celiakia nie jest łatwa do zdiagnozowania, występuje bardzo dużo objawów, które często towarzyszą także innym schorzeniom. Poszukując przyczyn często wykonujemy mnóstwo badań nie biorąc nawet pod uwagą Celiakii. Również lekarze nie zawsze uwzględniają możliwość zachorowania pacjenta na celiakię, wynika to z błędnego i przestarzałego założenia, że Celiakia jest chorobą wieku dziecięcego.

Objawy Celiakii u dzieci są zwykle typowe: wymioty, biegunki, wzdęcia, powiększony brzuch, opuszczone pośladki i ramiona, bladość, rozdrażnienie, wolny rozwój, niedowaga, nudność, zły nastrój. Po przejściu na dietę bezglutenową, dzieci o wiele szybciej niż dorośli dochodzą do zdrowia i zaczynają się prawidłowo rozwijać.

Objawy celiakii u dorosłych są trudniejsze do skojarzenia z Celiakią. U każdego choroba może przebiegać inaczej. Zazwyczaj u dorosłych rozwija się skrycie. Celiakia może dawać o sobie znać przez zaburzenia rytmu wypróżniania, biegunki, wzdęcia i bóle brzucha, one jednak pojawiają się sporadycznie i po czasie ustępują same przez co nawet nie zdążymy skojarzyć ich z celiakią. Oprócz dolegliwości gastrycznych, organizm wysyła inne nietypowe sygnały, które są objawami celiakii.
Układ krwionośny: bladość skóry, anemia, skłonność do krwawień
Układ kostny: bóle stawów i kości, częste złamania
Układ mięśniowy: skurcze, zanik mięśni
Układ nerwowy: Mrowienie w stopach lub nogach, padaczka, zapalenie nerwów
Objawy skórne: świąd, wybroczyny, obrzęki, zapalenia
Zaburzenia endokrynologiczne: zaburzenia erekcji, impotencja, nieregularność lub brak miesiączek

Każdy z tych objawów może być skutkiem zaburzenia wchłaniania spowodowanego celiakią. Czasami jedyny symptom choroby to osłabienie, drażliwość, ból dziąseł czy łamanie w kościach. Dlatego rozpoznanie Celiakii jest trudne, ale też bardzo ważne! Jeżeli borykamy się z niepokojącymi objawami, poznanie przyczyny jest bardzo ważne dla skutecznego leczenia.

 

Celiakia badanie z krwi? Celiakia badanie krwi? Celiakia test z krwi cena?

Przed przystąpieniem do badania krwi, Europejskiego Stowarzyszenia. Gastroenterologii Pediatrycznej,Hepatologii i Żywienia rekomenduje wykonanie badań genetycznych. Ich największą zaletą jest to, że hjest to badanie na całe życie. Dodatkowo osoba, która poddaje się badaniu nie musi przechodzić na normalną dietę. To bardzo istotne dla osób z celiakią. Przed badaniem krwii, muszą oni na kilka tygodni porzucić dietę bezglutenową. To duże ryzyko i dyskomfort. Dopiero po otrzymaniu pozytywnego wyniku badań genetycznych w kierunku Celiakii, warto wykonać pozostałe badania w tym badanie z krwi.

Ciąża z celiakią? Celiakia a ciąża? Czy celiakia grozi ciąży?

Ciąża to bardzo specyficzny stan dla organizmu kobiety. Zdarza się, że ciąża zadziała jako „aktywator” celiakii u kobiety, która ma do niej skłonność genetyczną. CELIAKIA JEST BARDZO NIEBEZPIECZNA DLA CIĄŻY. Przez komplikacje, które wywołuje celiakia, znacząco wpływa na rozwój płodu, przyczynia się do poronień i zwiększa śmiertelność noworodków!

Jeżeli jesteś w ciąży i podejrzewasz u siebie celiakię, koniecznie skonsultuj się  z lekarzem rodzinnym. Nie przechodź na dietę bezglutenową na własną rękę,  skonsultuj się z lekarzem dietetykiem. Aby potwierdzić lub wykluczyć celiakię, wykonaj badania genetyczne, są one najbardziej wskazane w twoim stanie.

Celiakia bez biopsji? Celiakia diagnoza bez biopsji? Celiakia co zamiast biopsji?

Chcesz zbadać się pod kątem Celiakii, ale obawiasz się biopsji? To normalne, bardzo dużo osób poszukuje sposobu na „obejście” tego badania. Według wytycznych ESPGHAN jeżeli występują u Ciebie objawy kliniczne celiakii, stwierdzono obecność tTGA (10x granica normy) EmA oraz dodatni wynik badania genetycznego, można odstąpić od wykonania biopsji jelita cienkiego.

Celiakia badania cena? Badania celiakia koszt? Cena badanie celiakia? Celiakia jak wykryć koszt?

[icon icon=”chevron-circle-right” color=”#1ac244″] Ceny badań różnią się od siebie znacząco. W naszej ofercie dostępne są badania genetyczne za 297 zł oraz za 377 zł. Różnią się czasem realizacji badania. Wykonując badanie otrzymają Państwo najszerszy pakiet badania, darmową przesyłkę, dogodną formę płatności, pełne wsparcie działu obsługi.

Celiakia czy jest dziedziczna?

Tak, prawdopodobieństwo zachorowania w rodzinie jest o wiele wyższe. Jeżeli w twojej rodzinie ktoś choruję na celiakię – jesteś w grupie ryzyka.

Kiedy wykonać badanie? Wskazania do badań
Występowanie objawów sugerujących obecność celiakii:
bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, spadek masy, zaburzenia zachowania, problemy skórne, anemia i inne
zobacz najczęstsze objawy celiakii 
.

Chorowanie na choroby zwiększające szanse wystąpienia celiakii: cukrzyca typu I, schorzenia tarczycy, choroba Dühringa, zespół Downa, choroba Leśniewskiego-Crohna, niepłodność, poronienia nawracające

.

Celiakia pojawiła się w rodzinie


Brak jednoznacznego wyniku wcześniejszych badań

 

BADANIE GENETYCZNE CELIAKIA

Celiakia badanie

 

Celiakia test

Badanie celiakia

Celiakia jak zbadać 

Choroba trzewna

Celiakia badanie cena 

Celiakia badania genetyczne

Celiakia badanie koszt

Celiakia diagnoza

koszt badań celiakia