Ile kosztuje wykonanie testu na ojcostwo?

Jaka jest cena prywatnego testu na ojcostwo, Jaka jest cena sądowego testu na ojcostwo, Jaka jest cena testu na ojcostwo w ciąży, Co wpływa na cenę testu na ojcostwoMężczyzna nie zawsze może być pewnym swojego ojcostwa. Test na ojcostwo cena – jaka jest? Czasem test wykonywany w celu ustalenia ojcostwa może okazać się znacznie bardziej opłacalny niż wychowywanie cudzego dziecka lub płacenie alimentów. Można go wykonać w stosunkowo prosty sposób, a uzyskany wynik jest wysoce wiarygodny.

Jaka jest cena prywatnego testu na ojcostwo?
Jaka jest cena sądowego testu na ojcostwo?
Jaka jest cena testu na ojcostwo w ciąży?
Co wpływa na cenę testu na ojcostwo?

Jaka jest cena prywatnego testu na ojcostwo?

Test na ojcostwo cena to kluczowe pytanie, które zadaje sobie mężczyzna zdecydowany sprawdzić, czy aby na pewno jest ojcem. Aby wykonać badanie, wystarczy dostarczyć do laboratorium próbkę materiału genetycznego ojca oraz dziecka. Cena testów wykonywanych na własną rękę jest zróżnicowana, zazwyczaj można je wykonać w granicach 500 – 1300 złotych, z zachowaniem pełni dyskrecji.

Jaka jest cena sądowego testu na ojcostwo?

Rodzice dziecka zawsze mogą ubiegać się o ustalenie ojcostwa drogą sądową. Wtedy koszty wykonania testu są znacznie wyższe, chociaż wyniki i sam sposób badania niczym się nie różnią. Cena sądowego testu na ojcostwo waha się w granicach 1500-1700 złotych. Materiał musi zostać pobrany w placówce medycznej i to w obecności świadków, by wykluczyć ewentualne oszustwo. Wyższa cena wynika z większej ilości formalności i z konieczności dołączenia do wyniku ekspertyzy.

Jaka jest cena testu na ojcostwo w ciąży?

Okazuje się, że test na ojcostwo może zostać wykonany jeszcze wtedy, gdy kobieta jest w ciąży. Można go wykonywać od 8 tygodnia ciąży na podstawie badania krwi matki i wymazu z policzka od domniemanego ojca lub od 15 tygodnia ciąży badając płyn owodniowy i dowolną próbkę od mężczyzny. Wykonanie badania w ciąży nie należy do najtańszych i trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 2000-6000 tysięcy złotych. Wynik jest tak samo wiarygodny, jak badanie wykonane już po urodzeniu dziecka.

Co wpływa na cenę testu na ojcostwo?

Na cenę testu na ojcostwo wpływa sposób wykonywania badania oraz tego, jak zostaną pobrane próbki. O wiele łatwiej jest wykonać badanie po narodzinach dziecka niż jeszcze podczas trwania ciąży. Na ostateczną cenę ma wpływ także samo laboratorium, które wybieramy. Jeśli test na ojcostwo przeprowadzany jest drogą sądową to wzrost ilości formalności i obostrzeń niestety rzutuję także na ostateczną cenę.

Data publikacji: 29/03/2019