Jak pobrać próbki do testu na ojcostwo?

pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dna, jak pobrać wymazy do testu na ojcostwo, jak pobrać DNASprawdź, jak prawidłowo pobrać wymazy z policzka i próbki dyskretne

Ogromną zaletą testów na ojcostwo jest możliwość samodzielnego poboru próbki DNA. Mają one postać wymazu z wewnętrznej strony policzka, który pozyskuje się przy użyciu wymazówek, lub dowolnych próbek dyskretnych (np. włosy, smoczek, maszynka do golenia). Sprawdź, jak pobrać DNA do testu na ojcostwo i jak odpowiednio zapakować próbki.

 

Tego dowiesz się z artykułu:

Jak przygotować się do pobrania wymazów z policzka?

pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dnaOkoło 1 godzinę przed pobraniem nie należy spożywać posiłków, pić płynów innych niż woda, żuć gumy i palić papierosów oraz w inny sposób zanieczyszczać jamy ustnej (np. myciem zębów czy cukierkiem). Zalecenie to odnosi się do wszystkich osób biorących udział w badaniu. Przed przystąpieniem do pobierania wymazów, zapoznaj się z instrukcją dołączoną do zestawu.

 

Dlaczego to takie ważne? Pobranie wymazów z policzka, gdy jama ustna będzie zanieczyszczona, może spowodować też zanieczyszczenie próbek. To spowoduje konieczność ponownego pobrania.

 

Jak pobrać wymazy z policzka do testu na ojcostwo? [INSTRUKCJA]

⏩ Jeśli to możliwe, załóż rękawiczki

pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dna

Przed wyjęciem wymazówek z opakowania warto włożyć jednorazowe rękawiczki dołączone do zestawu. Rękawiczki należy mieć założone przez cały czas pobierania wymazów. To zmniejszy ryzyko zanieczyszczenia próbek. Jeśli nie masz rękawiczek, możesz również chwycić wymazówkę przez czysty papierowy ręcznik czy jednorazowy woreczek.

 

 

⏩ Pobierz wymazy z policzka od każdej z osób i odpowiednio je opisz

pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dna, jak pobrać wymazy do testu na ojcostwo, jak pobrać DNA

Pierwszą wymazówką pocieramy 10-krotnie o wewnętrzną stronę policzka (ruchem tam i z powrotem). Tę samą czynność wykonujemy z drugą wymazówką na drugim policzku. Wyciągając wymazówkę z opakowania, należy chwycić ją po stronie niezakończonej bawełnianą główką. Po dokonaniu pobrania nie powinna mieć ona styczności z niesterylną nawierzchnią.

Wymazy należy pobrać na obie wymazówki. Tak sporządzone wymazy wkładamy z powrotem do opakowania i opisujemy – imieniem, nazwiskiem, datą urodzenia oraz datą pobrania.

 

 

⏩ Opisane próbki wraz z wypełnionym formularzem zlecenia odeślij do nas

pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dna

Gotowe próbki, wraz z kompletem wszystkich dokumentów, wkładamy do zaadresowanej koperty zwrotnej i wysyłamy do laboratorium. Można również zamówić bezpłatnego kuriera na stronie: www.testDNA.pl/kurier

Wymazy policzkowe są wyjątkowo trwałe, a znajdujące się na nich DNA potrafi zachować swoje właściwości przez bardzo długi czas. Nie ma zatem wymogu wysyłania ich od razu po pobraniu Niemniej jednak najlepiej uczynić to jak najszybciej, najlepiej w ciągu 2-3 dni.

Jak pobrać wymazy z policzka do testu na ojcostwo? [FILMIK]

 

Jakie próbki dyskretne nadają się do testu na ojcostwo?

🍼 🍴 🚬 Do testu na ojcostwo oprócz wymazów z policzka nadają się też takie próbki jak:

 • smoczek,
 • maszynka do golenia,
 • szczoteczka do zębów,
 • kubek/szklanka/kieliszek,
 • sztućce,
 • butelka/puszka po napoju,
 • patyczek z woskowiną z ucha,
 • chusteczka z katarem,
 • plamy krwi,
 • pasek z glukometru,
 • patyczek z loda/lizaka,
 • guma do żucia,
 • niedopałek papierosa.

🧬 Ważne! 🧬 Każda próbka jest równie pewna, dlatego pobierz taką, którą będzie Ci najwygodniej zebrać. Każda próbka jest ponadto objęta gwarancją analizy do skutku. To oznacza, że gdyby nie nadawała się z jakiegoś powodu do testu, możesz bezpłatnie przesłać kolejną 🎯 Możesz również od razu przesłać kilka próbek dyskretnych od każdej z osób.

Jak pobrać próbki dyskretne do testu na ojcostwo?

⏩ Jeśli to możliwe, załóż rękawiczki

pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dna

Przed spakowaniem próbek dyskretnych warto włożyć jednorazowe rękawiczki. Jeśli nie masz rękawiczek, możesz również chwycić próbkę przez czysty papierowy ręcznik czy jednorazowy woreczek. Staraj się nie dotykać gołymi rękami miejsc, gdzie może znajdować się DNA.

 

 

⏩ Spakuj każdą próbkę osobno do czystej papierowej koperty i opisz

pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dna, jak pobrać wymazy do testu na ojcostwo, jak pobrać DNAKażda próbka powinna zostać osobno spakowana do czystej papierowej koperty (jak na listy) lub do kartonika. Nie korzystaj z woreczków foliowych czy plastikowych pudełek, ponieważ tam próbki mogłyby zapleśnieć. Każdą kopertę/kartonik opisz danymi badanej osoby lub „dziecko – chłopiec/dziewczynka”, „domniemany ojciec”.

 

 

⏩ Opisane próbki wraz z wypełnionym formularzem zlecenia odeślij do nas

pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dna

Gotowe próbki, wraz z kompletem wszystkich dokumentów, wyślij do laboratorium. Można zamówić bezpłatnego kuriera na stronie: www.testDNA.pl/kurier

Jeśli nie masz możliwości przesłania próbek od razu, przechowuj je w temperaturze pokojowej w kopercie w zacienionym miejscu, np. szafce czy szufladzie.

Gdzie można kupić zestaw do pobrania próbek DNA?

Zestaw do pobrania wymazów z policzka zamówisz w wygodny dla siebie sposób:

📱 telefonicznie: 796 645 008

✉ mailowo: biuro@testDNA.pl

🛒 na stronie internetowej: CENNIK TESTÓW NA OJCOSTWO >>>

🗨 przez czat na stronie

🏥 w aptece lub z jedne z ponad 200 przychodni: PLACÓWKI

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Praca w naszym laboratorium

pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dna, jak pobrać wymazy do testu na ojcostwo, jak pobrać DNA

.


zadzwoń teraz

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

Napisz do nas: biuro@testDNA.pl

Marcin Kliś

Marcin Kliś

Joanna Musiał

Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

Ewelina Czernachowska

Ewa Przeliorz

Ewa Przeliorz
Oceń produkt

Data publikacji: 14/05/2015, Data aktualizacji: 30/04/2020