Jak prawidłowo pobrać wymazy do testu na ojcostwo?

pobranie wymazu do testu na ojcostwoOgromną zaletą prywatnych testów na ojcostwo jest możliwość samodzielnego poboru próbki DNA. Ma ona postać wymazu z wewnętrznej strony policzka, który pozyskuje się przy użyciu sterylnych wymazówek. Można je znaleźć w specjalnym zestawie pobraniowym firmy testDNA.

.

W zestaw można się zaopatrzyć:

  • W aptece
  • Dzwoniąc na numer biura handlowego (32) 445 34 26
  • Dzwonić na numer bezpłatnej infolinii 800 007 771
  • Pisząc na adres mailowy: biuro@testdna.pl
  • Za pomocą formularza zamówienia na stronie internetowej

Jak przygotować się do pobrania materiału DNA?

Od 1 do 2 godzin przed pobraniem nie należy spożywać posiłków, pić płynów innych niż woda, żuć gumy i palić papierosów. Zalecenie to odnosi się do wszystkich osób biorących udział w badaniu. Przed przystąpieniem do pobierania wymazów, zapoznaj się z instrukcją dołączoną do zestawu.

.

Jak prawidłowo pobrać wymazy z policzka do testu DNA na ojcostwo:.

pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dna Załóż rękawiczki

Przed wyjęciem wymazówek z opakowania należy jednorazowe rękawiczki, dołączone do zestawu. Rękawiczki chronią wymazówki przed ewentualnymi zanieczyszczeniami, które mogłyby utrudnić, a nawet uniemozliwić przeprowadzenie analizy genetycznej. Rękawiczki należy mieć założone przez cały czas pobierania wymazów.

.

.

Pobierz próbki

pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dna

Pierwszą wymazówką pocieramy 10-krotnie o wewnętrzną stronę policzka (ruchem tam i z powrotem). Tę samą czynność wykonujemy z drugą wymazówką na drugim policzku.

Zachowaj ostrożność! Wyciągając wymazówkę z opakowania należy chwycić ją po stronie niezakończonej bawełnianą główką. Po dokonaniu pobrania nie powinna mieć ona styczności z niesterylną nawierzchnią.

Wymazy należy pobrać na obie wymzówki. Jeśli jednak pobierzesz tylko na jeden, nie odsyłaj czystej wymazówki. Tak sporządzone wymazy wkładamy z powrotem do opakowania i opisujemy – imieniem, nazwiskiem, datą urodzenia oraz datą pobrania. .

.

.

Opisane próbki wraz z wypełnionym formularzem zlecenia odeślij do nas pobranie wymazu do testu na ojcostwo, jak pobrać próbki do testu dna

Gotowe próbki, wraz z kompletem wszystkich dokumentów, wkładamy do zaadresowanej koperty zwrotnej i wysyłamy do laboratorium.

Wymazy policzkowe są wyjątkowo trwałe, a znajdujące się na nich DNA potrafi zachować swoje właściwości przez bardzo długi czas. Nie ma zatem wymogu wysyłania ich od razu po pobraniu Niemniej jednak najlepiej uczynić to jak najszybciej, najlepiej w ciągu 2-3 dni.

.

.

Film instruktażowy, jak prawidłowo pobrać wymazy do testu DNA na ojcostwo:


Chętnie doradzimy

Jeśli nie wiedzą Państwo, jaki typ testu będzie odpowiedni, chcą uzyskać więcej informacji na temat samego badania lub mają inne pytania, zapraszamy do kontaktu z nami.

Telefonicznie
Pod bezpłatnym numerem: 800 007 771 (dla tel. stacjonarnych i kom.) lub 32 445 34 36 . Nasze linie telefoniczne są czynne od poniedziałku do niedzieli (także w święta) w godzinach od 8:00 do 21:00
E-mailowo
Pod adresem e-mail:  biuro@testdna.pl (od poniedziałku do piątku 8.00 do 17.00).

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Data publikacji: 14/05/2015, Data aktualizacji: 20/01/2020