Badanie wariantów C677T i A1298C genu MTHFR

MTHFR – reduktaza metylenotetrahydrofolianowa (potoczna nazwa: mutacja mthfr, badanie MTHFR)


1.Korzyści, dla których warto wykonać badanie wariantów genu MTHFR

2.Badanie wariantów genu MTHFR jest dla Ciebie przydatne

3.Badanie MTHFR – Jak wykonać badanie wariantów C677T i A1298C genu MTHFR?

4.Badanie MTHFR cena

5.Kiedy i jak otrzymam wynik badania MTHFR?


4 korzyści, dla których warto wykonać badanie wariantów genu MTHFR:
krecha

 

 • badanie mthfrBędziesz mogła skutecznie zadbać o właściwy poziom kwasu foliowego – Polskie Towarzystwo Ginekologiczne w rekomendacjach z 2017 roku zwraca uwagę na to, że w przypadku kobiet z wariantami C677T i A1298C genu MTHFR bardziej skuteczna jest suplementacja aktywnymi folianami w porównaniu ze zwykłym kwasem foliowym
  .

  “Wyniki przeprowadzonych badań w populacji nieciężarnych kobiet nosicielek różnych genotypów MTHFR pokazały, iż aktywne formy folianów wpływały na wzrost stężenia folianów w osoczu znacząco bardziej niż kwas foliowy” [1]

  .
  .

 • Dbając o odpowiedni poziom kwasu foliowego i witaminy B12 chronisz swoje dziecko przed wystąpieniem m.in. wad cewy nerwowej oraz innych komplikacji[2] [3] [4]. Dowiesz się, czy w Twoim przypadku istnieją wskazania do częstego monitorowania poziomu homocysteiny – osoby z wariantem genu MTHFR C677T są bardziej narażone na podwyższony poziom homocysteiny jeśli w ich diecie jest zbyt mało kwasu foliowego. Z kolei wysoka homocysteina może przyczyniać się do podwyższonego ciśnienia krwi, miażdżycy, zakrzepicy oraz podwyższonego poziomu cholesterolu[5] [6]. Udowodniono, że wysoki poziom homocysteiny można obniżyć poprzez odpowiednią suplementację właściwą formą kwasu foliowego i witaminy B12[7].
  .
  Dowiedz się więcej: Miażdżyca a warianty genu MTHFR
  .
 • Dowiesz się, czy w Twoim przypadku istnieją wskazania do zwiększenia ilości choliny w diecie, aby uniknąć skutków jej niedoborów w tym m.in. wad cewy nerwowej u płodu (w badaniu Shaw i wsp. wskazano, że niskie stężenie choliny w surowicy krwi matki ma związek ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia wad cewy nerwowej u płodu niezależnie od prawidłowego poziomu folianów). Polskie Towarzystwo Ginekologiczne wskazuje, że osoby z polimorfizmem genu MTHFR C677T potrzebują większych ilości tego składnika[8]. .

Badanie wariantów genu MTHFR jest
dla Ciebie przydatne, jeśli:

jesteś w ciąży lub ją planujesz
przyjmujesz kwas foliowy
i/lub witaminę B12
urodziłaś dziecko z wadą cewy nerwowej
lub rozszczepem wargi/podniebienia
masz zbyt wysoki
poziom homocysteiny
poroniłaś
ktoś z najbliższej rodziny
ma mutacje genu MTHFR

Badanie MTHFR – Jak wykonać badanie wariantów (C677T i A1298C) genu MTHFR?badanie mthfr

Do badania MTHFR pobierana jest próbka krwi lub wymaz z wewnętrznej strony policzka. Ponieważ nasze DNA jest niezmienne – jest dokładnie takie samo bez względu na to skąd zostanie pobrane –  dla większości pacjentów wygodniejsze jest wykonanie badania na podstawie wymazu z policzka. Wynik testu na podstawie tej próbki jest tak samo pewny i jednoznaczny, jak w przypadku próbki krwi.
.

 

  • Z kolei pobranie wymazu jest bardzo łatwe, bezbolesne i bezinwazyjne dlatego można dokonać go samodzielnie w domu. Każda próbka jest również ubezpieczona na wypadek nieprawidłowego pobrania (w takiej sytuacji laboratorium prosi o dostarczenie kolejnej próbki i jej analiza wykonywana jest w 100% bezpłatnie).

 

 


 • Badanie MTHFR cena

  ………

  Badanie wariantów
  genu MTHFR

  Badanie wariantów C677T
  i A1298C genu MTHFR
  Zestaw do pobrania próbek
  + wysyłka
  Wynik już w 14 dni roboczych
  badanie mthfr cenaCena: 277,-

  Badanie rozszerzone pakietowebadanie mthfr


  Badanie wariantów C677T
  i A1298C genu MTHFR
  Polimorfizm PAI-1
  Mutacja czynnika V Leiden
  Badanie mutacji V R2
  Badanie mutacji w genie protombiny
  Zestaw do pobrania próbek
  + wysyłka
  Wynik już w 14 dni roboczych
  badanie mthfr cenaCena: 330,-

   

  badanie mthfr

   

  • Do realizacji badania wykorzystujemy certyfikowane odczynniki IVD CE.
   Badanie jest wykonywane metodą QF-PCR. Jakość naszych badań potwierdza certyfikat UK NEQAS
  • .badanie mthfr
  • Badanie możesz wykonać także w jednej z naszych 200 placówek w całej Polsce. Na miejscu wykwalifikowany personel pobierze od Ciebie wymaz z wewnętrznej strony policzka i pomoże uzupełnić formularz zlecenia badania. Zestawy do badania wysyłamy również za granicę.

  Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

  Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

  Klaudia

  Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

  Kinga

  „Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

  Anna

  „Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

  Edyta

 • Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
  Pomoc 7 dni w tygodniu: Pon-pt: 7:00 – 21:00 Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

  mgr Barbara Dębowska

  mgr Katarzyna Drab

  mgr Karina Sztendel

  mgr Beata Szymczak

  mgr Izabella Domurat

  mgr Daria Stuchlik

  badanie mthfr

   

  Badanie genu MTHFR wykonasz m.in. w placówce: Augustów, Bełchatów, Biała Podlaska, Białystok, Bielsko – Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Kalisz, Katowice, Kielce, Kraków, Koszalin, Łódź, Nowy Sącz, Nowy Targ, Olsztyn, Opole, Płock, Poznań, Radom, Radomsko, Rzeszów, Siedlce, Suwałki, Szczecin, Toruń, Wałbrzych, Warszawa, Wieluń, Wrocław, Zakopane, Zielona Góra


  Dowiedz się więcej:

   

  .

  Źródła:

  1. D. Bomba-Opoń, L. Hirnle, J. Kalinka, A. Seremak-Mrozikiewicz: Suplementacja folianów w okresie przedkoncepcyjnym, w ciąży i połogu. Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2017 tom 2, nr 5, s. 213.
  2. A. Seremak-Mrozikiewicz: Znaczenie metabolizmu folianów w rozwoju powikłań u kobiet ciężarnych. Ginekol Pol. 2013, 84, 377-384. Klinika Perinatologii i Chorób Kobiecych, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
  3. Seremak Mrozikiewicz: Zaburzenia metabolizmu folianów w etiologii poronień nawracających. Perinatologia, Neonatologia i Ginekologia, tom 6, zeszyt 2, 111-112, 2013. Klinika Perinatologii i Chorób Kobiecych, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
  4. Stosowanie złożonych źródeł folianów w profilaktyce wad cewy nerwowej oraz innych zaburzeń spowodowanych niedoborami folianów w okresie planowania ciąży i w ciąży– State of the Art 2015.
  6. A. Seremak-Mrozikiewicz: Mechanizmy modulacji epigenetycznej w procesie programowania wewnątrzmacicznego.
  Ginekologia i Perinatologia Praktyczna 2016 tom 1, nr 2, s. 69.
  7.
  Jerzy A. Gałuszek, Andrzej Pawlak: Znaczenie homocysteiny w niewydolności serca. Choroby Serca i Naczyń 2016, tom 13 nr 6, s.407.
  8. Krzysztof Drews: Aktywne wspomaganie szlaku folianów – epigenetyczny wpływ choliny i witaminy B12 na rozwój ciąży. Ginekologia Polska. 2015, 86, s.945.

   

  .

  Badanie dot.: polimorfizm genu MTHFR, mutacja genu MTHFR, trombofilia wrodzona, kwas foliowy w ciąży, homocysteina, kwas foliowy w ciąży, badanie MTHFR, badanie MTHFR cena

  Popularne badania: trombofilia a ciąża, zakrzepica w ciąży, badanie mthfr, czynnik V Leiden badanie, poronienia nawykowe, badania po poronieniu, badanie po poronieniu, genetyczne przyczyny poronień, ciąża po poronieniu, badanie płci po poronieniu, urlop macierzyński po poronieniu, zasiłek pogrzebowy po poronieniu, pogrzeb po poronieniu, badanie przyczyn poronienia, przyczyny poronienia, poronienie przyczyny, badanie płci po poronieni

   


Data publikacji: 18/12/2015, Data aktualizacji: 29/03/2019