Test na ojcostwo – ile kosztuje i czy jest pewny?

Ile kosztuje test na ojcostwo, Czy test na ojcostwo jest pewny, Kiedy można zrobić test na ojcostwo, Ile kosztuje test na ojcostwo przez sądTest na ojcostwo pozwala uzyskać spokój na zawsze i unormować swoją prawną sytuację. Jeśli zdecydujesz się na laboratorium posiadające akredytację PCA i certyfikaty, wynik badania będzie jednoznaczny i niepodważalny. Ile kosztuje badanie na ojcostwo, od czego zależy jego cena i kiedy można wykonać taki test? Sprawdź!

Ile kosztuje test na ojcostwo?
Czy test na ojcostwo jest pewny?
Kiedy można zrobić test na ojcostwo?
Ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd?

Ile kosztuje test na ojcostwo?

Fakt, ile kosztuje test na ojcostwo, zależny jest od wielu różnych czynników. Jakich? Chodzi przede wszystkim o akredytację PCA i udział w zewnętrznych kontrolach (są kosztowne, dlatego nie wszystkie podmioty się na nie decydują), wykorzystanych odczynników (niektóre laboratoria wybierają te „domowej roboty”, które nie mają walidacji) czy doświadczenia placówki w wykonywaniu badań genetycznych.

Zdarza się ponadto, że niski koszt jest kosztem początkowym i mogą być konieczne dopłaty. I to nawet za tak podstawowe rzeczy jak 24 markery DNA czy wynik po polsku.

Czy test na ojcostwo jest pewny?

Badanie ojcostwa wykonujesz raz w życiu. Zatem czy test na ojcostwo jest pewny? Gdy zdecydujesz się na wiarygodne laboratorium – jest pewny i jednoznaczny. Na co zwrócić uwagę przy wyborze placówki? Bardzo ważna jest akredytacja PCA, a ponadto analiza 24 markerów DNA, stosowanie odczynników PROMEGA i doświadczenie w realizacji badań genetycznych.

Kiedy można zrobić test na ojcostwo?

Badanie na ojcostwo możesz zlecić nawet od 8 tygodnia ciąży – na podstawie krwi matki. Test ojcostwa zrobisz też po 15 tygodniu ciąży (próbka od dziecka pobierana jest w czasie amniopunkcji). Wynik takiego testu jest tak samo pewny i wiarygodny jak badania po porodzie. A kiedy można zrobić test na ojcostwo, gdy dziecko jest już na świecie? W takiej sytuacji zrobisz go od drugiej doby jego życia.

Ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd?

Test na ojcostwo może być wykonany z pełną procedurą sądową. Badanie może być zlecone bez skierowania z sądu. A ile kosztuje test na ojcostwo przez sąd? To już zależy od tego, jakie laboratorium zostanie wybrane. Zwykle cena waha się w granicach 1500-2000 złotych.

Data publikacji: 08/02/2019