Pewny test na ojcostwo w akredytowanym laboratorium – 24 markery DNA

test na ojcostwoDyskretne i pewne testy na ojcostwo z każdej próbki (pobierz próbkę sam w domu lub w jednej z 200 przychodni w Polsce)

Jak zyskać pewność co do ojcostwa? Najpewniejszym sposobem jest genetyczny test na ojcostwo, do którego wystarczą próbki tylko ojca i dziecka (udział matki nie jest wymagany). To możliwe, ponieważ badamy aż 24 markery DNA – a to największa pula dostępna na rynku. Badanie na ojcostwo może być przeprowadzone na podstawie dowolnych próbek, np. wymazu z policzka, maszynki do golenia, włosów z cebulkami, szczoteczki do zębów, butelki, smoczka, niedopałka papierosa czy nawet nadgryzionego ciastka i inhalatora. Wszystkie testy na ojcostwo wykonujemy do skutku bez dodatkowych opłat – każda próbka objęta jest gwarancją. Ustal ojcostwo w pewny i dyskretny sposób!

Spis treści:

1. Kiedy wynik badania na ojcostwo jest pewny?
2. Test na ojcostwo – jak pobrać próbki?
3. Czym jest gwarancja na próbki?
4. Jak zrobić test na ojcostwo dyskretnie?
5. Co wpływa na pewność testu na ojcostwo?
6. Gdzie zrobić test DNA na ojcostwo?
7. Kiedy i dlaczego warto zrobić badanie na ojcostwo?
8. Test na ojcostwo – czy wynik można wykorzystać w sądzie?

.

badania dna z akredytacjaKiedy wynik badania na ojcostwo jest pewny?

Wtedy, gdy badania na ojcostwo zostały wykonane w akredytowanym laboratorium i zgodnie z zaleceniami instytucji zewnętrznych. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. wydaje wyniki zgodne z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii (potwierdzenie ojcostwa z prawdopodobieństwem powyżej 99,9999%). Żaden nasz wynik nie został do tej pory prawnie podważony – przez ponad 15 lat działalności.  Dowiedz się więcej dlaczego przez 15 lat żaden z wyników testu na ojcostwo nie został prawnie podważony …

Posiadamy również akredytację PCA na zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17025. Co to oznacza w praktyce? Że laboratorium działa zgodnie z międzynarodowymi standardami i że na żadnym etapie testu na ojcostwo nie ma mowy o pomyłce. To gwarantuje nie tylko pewność wyników, ale też rzetelność i bezstronność w działaniu. Co ważne, tylko wyniki badań wykonywanych w laboratoriach posiadających taką akredytację mogą być wykorzystane przez organy wymiaru sprawiedliwości i ścigania.

Test na ojcostwo – jaka próbka? Badanie wykonasz nawet na podstawie… pestki z arbuza!

Testy na ojcostwo mogą być wykonane na podstawie dowolnej próbki z materiałem DNA badanej osoby – dyskretnie i wygodnie. Można przekazać nie tylko wymaz z policzka, ale też takie przedmioty jak niedopałek papierosa, czapka, szczoteczka do zębów, chusteczka z katarem, kubek, sztućce, guma do żucia, smoczek, podpaska czy gryzaczek. Badanie DNA na ojcostwo może być wykonane też na podstawie… nadgryzionego ciastka, pestki z arbuza, lizaka czy chrupka kukurydzianego!

Każda próbka jest tak samo pewna – znajduje się na niej ten sam materiał genetyczny, a analizowane w teście na ojcostwo fragmenty DNA są niezmienne. Wynik zawsze będzie więc wiarygodny i jednoznaczny, bez względu na rodzaj przekazanej próbki. Mogą Państwo wybrać taką, którą będzie łatwo i wygodnie zebrać. Co najważniejsze, na każdą taką próbkę mają Państwo gwarancję…

Czym jest gwarancja na próbki? Test na ojcostwo do skutku – bez dopłat

Każda próbka, która zostanie przekazana do badania, jest objęta gwarancją. Co to tak naprawdę oznacza? Jeśli materiał z jakiegoś powodu nie będzie nadawał się do przeprowadzenia testu na ojcostwo (np. z powodu zanieczyszczenia czy mieszaniny DNA), mogą Państwo przekazać kolejny bezpłatnie. Od początku mają Państwo pewność, że cena badania jest stała – za przekazanie dodatkowej próbki nie ma żadnych dopłat. Laboratorium działa do skutku, czyli aż do wydania pewnego i jednoznacznego wyniku.

Jak zrobić test na ojcostwo dyskretnie? Dbamy o dyskrecję

 • Przesyłkę (z zestawem do pobrania próbek, wynikiem) mogą Państwo zamówić na dowolny adres, również do paczkomatu czy do naszego punktu pobraniowego. Może ona być przygotowana w sposób dyskretny, czyli bez pieczątek laboratorium ani żadnych oznaczeń, które mogłyby zdradzać jej zawartość. Pobranie w placówce również odbywa się w sposób dyskretny – osoba z personelu medycznego nie zadaje pytań.
 • Mamy wdrożone specjalne procedury bezpieczeństwa – zawsze upewniamy się, że rozmawiamy z odpowiednią osobą. Kontaktujemy się tylko ze zleceniodawcą, wykorzystując dane z formularza zlecenia badania – i zawsze jest to kontakt zwrotny. Przed udzieleniem informacji prosimy też o podanie ustalonego wcześniej hasła bezpieczeństwa.
 • Test na ojcostwo może być wykonany bez podawania danych osobowych uczestników – anonimowo. Zamiast imion i nazwisk uczestnicy opisani będą „dziecko”, „domniemany ojciec”, „matka” (jeśli bierze udział w badaniu). Każde zlecenie i każda próbka mają swoje unikatowe numery, dlatego dane osobowe nie są potrzebne.

Co wpływa na pewność testu na ojcostwo? Wiarygodność badania gwarantują:

 • Analiza 24 markerów DNA – u każdej osoby badamy aż 24 miejsca na DNA. To najpewniejsze badanie DNA na ojcostwo na rynku, którego rezultat jest zgodny z zaleceniem Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Zobacz film z wypowiedzią eksperta…
 • Odczynniki najwyższej jakości – aby wynik był jednoznaczny, odczynniki muszą posiadać walidację. Niestety nie wszystkie laboratoria o tym pamiętają, czasami wykorzystując odczynniki „domowej roboty” – bez odpowiednich kontroli, co może generować błędy. W testDNA Laboratorium Sp. z o.o. korzystamy z najwyższej jakości odczynników marki PROMEGA. Przeczytaj dlaczego jakość odczynników jest tak ważna…
 • Doświadczeni specjaliści  – u nas testy na ojcostwo przeprowadzają doświadczeni eksperci z wieloletnim doświadczeniem. Są nie tylko praktykami, którzy na co dzień pracują w laboratorium, ale również biorą udział w szkoleniach, konferencjach i tworzeniu publikacji naukowych. Przeczytaj więcej o zespole laboratorium… 
 • Badanie DNA na ojcostwo wykonywane 2 razy – jeśli wynik badania na ojcostwo wyklucza, że dany mężczyzna jest biologicznym ojcem danego dziecka, test wykonujemy dwa razy: z dwóch różnych próbek i przez dwa różne zespoły.
 • Akredytacja i certyfikaty – testDNA Laboratorium Sp. z o.o. posiada akredytację PCA, a także liczne certyfikaty (m.in. GEDNAP i ISFG). Jako jedyne prywatne laboratorium w Polsce uzyskało ponadto 100% zgodności w testach na ojcostwo w programie biegłości CTS. Udział w zewnętrznych kontrolach międzylaboratoryjnych jest gwarancją pewności w działaniu, wysokich kompetencji laboratorium i najwyższej jakości analiz. Certyfikaty laboratorium…
testy na ojcostwo pewny wynikbadania na ojcostwo referencjetesty na ojcostwo certyfikaty

Test ojcostwa mogą Państwo zrobić w naszej przychodni lub w domu

Zestaw testowy

(do pobrania próbek DNA)

Cena: 77,-

domowy_zestaw_testowy

Informacje:

 • Dyskretna wysyłka (anonimowa koperta) kurierem, do paczkomatu, na pocztę nawet w 24h
 • Darmowa wysyłka na terenie Polski i za granicę
 • Bezpłatny kurier zwrotny po odbiór próbek
 • Zestaw w cenie badania przeznaczony dla 2-4 osób
 • 14 dni na zwrot zestawu

Kiedy i dlaczego warto zrobić test na ojcostwo? Najważniejsze korzyści

1. Przed rozpoczęciem sprawy np. o zaprzeczenie czy ustalenie ojcostwa

Wiele osób zastanawia się, czy warto wykonać test na ojcostwo jeszcze przed rozpoczęciem sprawy w sądzie. Być może lepiej, aby to sąd skierował na test? Tak naprawdę do sądu warto zgłosić się już z gotowym wynikiem. Dlaczego?

 • Oszczędność czasu i stresu – sądy nieczęsto kierują na badania DNA, a opierają się na takich dowodach jak zeznania świadków, zdjęcia, SMS-y… To powoduje, że często potrzebnych jest kilka spraw, co trwa naprawdę długo. Przekazanie wyniku badania DNA już na pierwszej rozprawie bardzo często pozwala skrócić ten proces i szybciej wydać wyrok.
 • Oszczędność pieniędzy – wraz z coraz większą liczbą rozpraw rosną koszty sądowe, które trzeba opłacić. Im szybciej sąd wyda wyrok, tym taniej. Warto ponadto wiedzieć, że cena badania zleconego przez sąd jest znacznie wyższa niż zleconego prywatnie (nawet tego z pełną procedurą sądową).

2. Kiedy minął termin zaprzeczenia ojcostwa lub przed rozpoczęciem sprawy o zaprzestanie płacenia alimentów

 • Dowód dla prokuratury, żeby sprawa mogła się rozpocząć – bez wyników badania DNA prokurator bardzo często nie ma żadnej podstawy, aby wnieść pozew i zacząć sprawę. W wielu przypadkach zaleca wręcz prywatne wykonanie testu na ojcostwo i zgłoszenie się z rezultatem.

3. Przed uznaniem ojcostwa w Urzędzie Stanu Cywilnego

Wielu mężczyzn decyduje się uznać ojcostwo pod wpływem impulsu: by ratować związek czy z poczucia obowiązku – mimo wątpliwości

 • Pewność, że podjęta decyzja jest właściwa – po uznaniu ojcostwa mężczyzna staje się ojcem prawnym dziecka, ma więc wszystkie obowiązki względem niego (również finansowe). A jeśli po uznaniu okaże się, że to nie jego dziecko? Wtedy alimenty nie zostaną zwrócone, a z każdym dniem trudniej będzie rozwiązać sprawę…

4. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości

Podejrzenie zdrady, plotka w rodzinie, brak podobieństwa między ojcem a dzieckiem, niezgodność w grupie krwi…

 • Pewność i spokój ducha na zawsze – wynik testu na ojcostwo raz na zawsze rozwiewa wątpliwości i pozwala cieszyć się pewnością. Tym bardziej, że takie wątpliwości nie znikają same, a z czasem zaczynają się nasilać.

Czy wynik testu na ojcostwo można wykorzystać w sądzie?

Tak – wynik testu na ojcostwo może być wykorzystany w sądzie, np. w sprawach o ustalenie czy zaprzeczenie ojcostwa. Test DNA na ojcostwo do celów sądowych można zlecić bez skierowania z sądu. Wymaga ono jednak wykorzystania konkretnej procedury, obejmującej m.in. udział matki w badaniu, pobranie próbek w placówce czy dołączenie do wyniku ekspertyzy eksperta ds. ojcostwa i pokrewieństwa.
.
A jeśli w badaniu nie może wziąć udziału matka? W takiej sytuacji pewny wynik można uzyskać na podstawie testu prywatnego z dowolnych próbek. Co ważne – również on może zostać wykorzystany w sprawie sądowej! Czy warto jednak przedstawić taki rezultat przed sądem?

.

Oczywiście, że tak. Opinia prywatna to dokument prywatny podlegający ocenie sądu, to „umocnione” stanowisko strony procesowej. Zatem dążąc do udowodnienia swoich racji, przedstawienie przed sądem takiej opinii jest jak najbardziej stosowne. Dalej idąc właściwym byłoby podkreślić, że wnioski zawarte w tego rodzaju opinii mogą stać się podstawą poczynienia ustaleń faktycznych przez sąd w sytuacji, gdy okoliczności te zostaną przyznane przez stronę przeciwną, albo też, gdy sąd uzna je za przyznane wobec braku zaprzeczenia przez tę stronę. I tak w przypadkach opisanych powyżej sąd może uznać ten dowód (dowód z dokumentu – opinii prywatnej) jako istotny, rozstrzygający w sprawie. Natomiast w sytuacji kiedy treść opinii prywatnej jest kwestionowana przez drugą stronę procesu, a ustalenia okoliczności danej sprawy wymagają wiadomości specjalnych, to koniecznym będzie przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego sądowego.Odpowiada adwokat mgr Ewa Rostkowska

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Praca w testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

Test na ojcostwo w niższej cenie? Kliknij i dowiedz się od czego zależą koszty badania i jak nie dać się oszukać>>

test ojcostwa - jesteśmy członkiem RIG

Data publikacji: 11.05.2015
Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019

Prywatny test na ojcostwo
5 (100%) 31

Więcej informacji:


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-czw. 7:00-22:00, pt, 7:00-20:00, weekendy i święta: 9:00-21:00

Napisz do nas: biuro@testDNA.pl

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz

 

Data publikacji: 11/05/2015, Data aktualizacji: 19/06/2019