Wdrazamy ISO

Test na nietolerancję laktozyKiedy bóle brzucha, wzdęcia i biegunki nie dają spokoju?

Tego typu objawy mogą występować przy wielu chorobach, kiedy jednak pojawiają się one po spożyciu produktów mlecznych może to świadczyć o wystąpieniu nietolerancji laktozy. Co to takiego?


Czy wiesz, że w Polsce ok. 37,5 % ludzi dorosłych choruje na nietolerancję laktozy! Osoby te można by rzec są uczulone na laktozę (cukier zawarty głównie w mleku), ponieważ u tych osób nie działa prawidłowo lub w ogóle
enzym laktaza. Enzym ten odpowiedzialny jest za rozkładanie laktozy, do takiej formy aby była ona z łatwością wchłaniana przez nasz organizm.

 

 

Więcej informacji na temat nietolerancji laktozy znajdziesz tutaj.

Tak więc po ok. 30 min. od spożyciu produktów zawierających laktozę pojawiają się bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, biegunki, nudności, które w efekcie mogą prowadzić do zaburzeń snu i uczucia notorycznego zmęczenia.

Jeśli i Ty odczywasz wyżej opisane objawy i chciałbyś wreszcie uwolnić się od nich na stałe wykonaj proste badanie w kierunki diagnozy nietolerancji laktozy u dorosłych. Badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne Można je wykonać na terenie całego kraju.


Dlaczego warto wykonać test w kierunku diagnozy nietolerancji laktozy u dorosłych?
 

Mogłoby się na pozór wydawać, że sprawa jest bardzo prosta, że wystarczy wycofać z diety laktozę i dana osoba nie będzie miała uciążliwych objawów. Rzeczywiście tak jest, że eliminacja lub częściowa eliminacja laktozy z diety przyczyni się do poprawy stanu zdrowia. Jednakże istnieje jeszcze jeden aspekt, o którym m.in. wspomina Prof. Barbara Iwańczyk:


Oznacza to, że osoby, które chorują na nietolerancję laktozy i planują wyeliminować z diety większość produktów mlecznych muszą pobierać wapń z innego źródła. W innym przypadku osobom takim grozi osteoporoza.

Dlatego jeśli podejrzewasz nietolerancję laktozy u siebie lub u członków rodziny wykonaj test w kierunku diagnozy schorzenia, aby móc właściwie zaplanować dietę i normalnie funkcjonować.

Proszę zwrócić uwagę również na to, że nietolerancja laktozy występująca u ludzi dorosłych jest chorobą genetyczną i może być przekazywana potomstwu. Na rynku obecnie istnieje kilka rodzajów testów o mniejszej lub większej czułości.

Więcej informacji na temat testów genetycznych na nietolerancje laktozy dorosłych znajdziesz tutaj...
 

Wykonaj badanie DNA jeśli:

  • Jeśli po spożyciu produktów mlecznych występują u ciebie : wzdęcia, biegunki, gazy, wymioty, bóle brzucha i Skurcze jelit
  • masz uczucie ciągłego zmęczenia, któremu nierzadko towarzyszą bóle głowy
  • istnieją u Ciebie podejrzenia o wystąpienie alergii pokarmowej
  • istnieją podejrzenia występowania u Ciebie zespołu jelita wrażliwego
  • któryś z Twoich krewnych cierpi na nietolerancje laktozy

 

KOSZT BADANIA  297 PLN         

 

Dodatkowych informacji udziela opiekun medyczny Pani Aleksandra Kłudkowska pod numerem telefonu (32) 445 34 36 lub 800-007-771 lub pod adresem e-mail: aleksandra.kludkowska@testdna.pl

Warto przeczytać:

[1] Hutyra T., Iwańczak B. Nietolerancja laktozy: patofizjologia, objawy kliniczne, rozpoznanie i leczenie. Pol. Merk. Lek., 2009, XXVI, 152, 148

 

Polecane strony:

 

Wasz Sklep Zdrowa Tradycyjna i Ekologiczna Żywność - można tutaj kupić m.in. produkty bezglutenowe, napoje owsiane, ryżowe i sojowe.

 

 print