Badania prenatalne nieinwazyjne – na czym polegają badania prenatalne z krwi?

Badania prenatalne nieinwazyjne

Badania prenatalne nieinwazyjne sprawdzają zdrowia dziecka na bardzo wczesnym etapie ciąży. Charakteryzują się bezpieczeństwem i nie wiążą się z ryzykiem poronienia. Na czym polegają i co wykrywają badania prenatalne z krwi? Niniejszy artykuł odpowiada na te pytania.

Badania prenatalne nieinwazyjne – na czym polegają?

Badania prenatalne nieinwazyjne opierają się na analizie krwi oraz ultrasonografii. Ich celem jest wykrycie ryzyka i nieprawidłowości w rozwoju dziecka jeszcze przed jego narodzinami, Pozytywny wynik badań prenatalnych z krwi daje rodzicom spokój o zdrowie dziecka, natomiast wynik wskazujący na ryzyko stanowi wskazanie do wykonania dalszej diagnostyki.

Badania prenatalne nieinwazyjne – kiedy są zalecane?

Badania prenatalne nieinwazyjne są zalecane dla każdej kobiety, która spodziewa się dziecka, bez względu na jej wiek [1]. Dzięki nim udaje się oszacować ryzyko wystąpienia różnych chorób genetycznych oraz wykryć zawczasu wady różnych narządów i układów.

Badania prenatalne z krwi – jakie są dostępne w Polsce?

Badania prenatalne z krwi dostępne w Polsce można podzielić na genetyczne (badania wolnego płodowego DNA) oraz biochemiczne. Zobacz obok porównanie testu NIFTY pro, testu PAPP-a i USG oraz amniopunkcji.

 

Przykładem badania genetycznego jest test NIFTY pro zaliczany do grupy NIPT (z języka angielskiego: Non Invasive Prenatal Testing). Natomiast badania, które opierają się na analizie biochemicznej to test PAPP-A oraz test podwójny i test potrójny.

 

Porównanie badań prenatalnych

porównanie badań prenatalnych

Zobacz więcej: Porównanie badań prenatalnych >>

Badania prenatalne z krwi – NIPT cieszą się dużym zainteresowaniem Mam

Najdokładniejsze spośród wymienionych powyżej badań prenatalnych z krwi są badania oparte na analizie wolnego płodowego DNA (NIPT).

 

To, co je wyróżnia, to nie tylko wysoka czułość (powyżej 99% dla zespołu Downa), ale także najszerszy zakres badanych chorób.

 

Test NIFTY pro wykrywa aż 94 różnych chorób genetycznych, w tym nie tylko najpopularniejsze trisomie (zespół Downa, Edwardsa i Patau), ale także zespoły trisomii 9, 16, 22, choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci oraz zespoły mikrodelecji i mikroduplikacji. Dzięki wysokiej czułości prawidłowy wynik NIFTY pro może pomóc odzyskać spokój o zdrowie dziecka i uniknąć niepotrzebnej amniopunkcji. Dowiedz się więcej o NIFTY pro >>

 

Dlaczego warto wykonać NIFTY pro?


DOKŁADNOŚĆ
Czułość ponad 99% dla zespołu Downa. Walidacja kliniczna na blisko 147 000 ciąż. NIFTY wykonało już ponad 10 000 000 Mam na całym świecie, co również jest potwierdzeniem jego wiarygodności Jednocześnie NIFTY pro jest nieinwazyjny i bezpieczny.


SZYBKI WYNIK I KONSULTACJA
Często już nawet w 5-6 dni roboczych (maksymalny czas do 10 dni roboczych). Wynik dostępny od razu online. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, nasze Pacjentki mają zapewnioną konsultację z lekarzem genetykiem klinicznym w cenie badania.


WYGODNIE I BLISKO
Oryginalny test NIFTY pro wykonasz w 300 przychodniach w Polsce lub pielęgniarka pobierze od Ciebie krew w domu w cenie badania. Umawiamy szybkie terminy badań, nawet na dziś. Jesteśmy dostępni pod telefonem 7 dni w tygodniu.


UBEZPIECZENIE
Jedyny test z ubezpieczeniem wyniku. Dobrowolne i bezpłatne ubezpieczenie umożliwia refundację badań wykonanych w przypadku wyniku wskazującego nieprawidłowości oraz wypłatę około 210 000 zł w przypadku uzyskania wyniku fałszywie negatywnego.


PEWNE LABORATORIUM
Zwróć uwagę na to komu powierzasz wykonanie badania. Decydując się na wykonanie testu NIFTY pro w testDNA wybierasz laboratorium z 20 letnim stażem na rynku, podmiot leczniczy z ubezpieczeniem OC i laboratorium wpisane do rejestru KIDL.

 

Więcej informacji o NIFTY pro:

Źródła:
1. Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczące postępowania w zakresie diagnostyki prenatalnej (kwiecień 2009)

5/5 - (4 głosów / głosy)

Wszystkie artykuły

Powiązane artykuły

Wszystkie artykuły
Back to Top

nifty ostrzezenie