Jaki jest czas oczekiwania na wynik badania DNA?

badanie DNA

Jaki jest czas oczekiwania na wynik badania DNA?

czas oczekiwania na wynik badania DNA, czas oczekiwania na wyniki badań genetycznych, badania genetyczne ile się czeka na wyniki, badania dna czas oczekiwania, czas oczekiwania na wynik badania DNACzas oczekiwania na wynik badania na ojcostwo to jeden z kluczowych czynników przy wyborze laboratorium. Zlecając test, chcemy przecież uzyskać rezultat tak szybko, jak to tylko możliwe – by pozbyć się wątpliwości i wreszcie odzyskać spokój. W testDNA nie przetrzymujemy więc wyników i wydajemy je tak szybko, jak tylko zakończy się realizacja testu. I choć próbki materiału genetycznego, z których robi się badanie DNA, muszą przejść w laboratorium szereg skomplikowanych analiz, to czas oczekiwania na wynik samego badania jest stosunkowo krótki. Istnieje możliwość otrzymania wyniku nawet w 48 godzin! To, ile potrwa badanie DNA na ojcostwo, zależy od tego, z jakich próbek ma zostać wykonane, w jakim próbki te będą stanie i czy badanie wykonywane jest w ciąży czy po narodzinach dziecka.

 

Tego dowiesz się z artykułu:

                                                                                              

Jaki jest czas oczekiwania na wyniki badań genetycznych? Test na ojcostwo po narodzinach: 3-5 dni roboczych lub do 10 dni roboczych

 

Warto pamiętać, że ten czas liczony jest od dnia, w którym trafiły do laboratorium. Są to ponadto dni robocze, czyli bez weekendów i świąt. Od czego zależy czas oczekiwania na wyniki badań genetycznych w tym przypadku?

 

  • Wynik w 3-5 dni roboczych – gdy test na ojcostwo odbywa się w oparciu o wymazy z policzka, których pobranie polega na potarciu wewnętrznej strony policzka wyglądającą jak patyczek do czyszczenia uszu wymazówką. Tym sposobem z jamy ustnej zbierane są komórki nabłonka, z których potem izolowane jest DNA. Wymazy są na tyle łatwe w przygotowaniu, że Pacjent z powodzeniem może się tym zająć samodzielnie, wystarczy, że zaopatrzy się w pakiet wymazówek. Pobranie wymazu od jednej osoby trwa kilkadziesiąt sekund, jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla badanego. Pobranie wymazów może odbyć się też w jedne z ponad 200 przychodni w Polsce lub w domu przez pielęgniarkę.

 

  • Wynik do 10 dni roboczych – gdy test na ojcostwo odbywa się w oparciu o próbki dyskretne, mikroślady. Pewne badanie DNA na ojcostwo można wykonać ze szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, kubka, szklanki, wyrwanych wraz z cebulkami włosów czy zużytej chusteczki do nosa oraz wielu innych próbek. Takie próbki można przesłać kurierem lub pocztą do laboratorium albo przynieść do jednej z ponad 200 przychodni.

Jaki jest czas oczekiwania na wyniki badań genetycznych? Test na ojcostwo w ciąży: 5-10 dni roboczych

Test na ojcostwo w ciąży można wykonać dwiema metodami. Pierwsza jest dostępna już od 8 tygodnia ciąży (najwcześniejsze badanie tego rodzaju na świecie) i polega na pobraniu od ciężarnej próbki krwi, a od domniemanego ojca wymazu z policzka. Wówczas wykorzystuje się wolno krążące DNA dziecka i stosuje opatentowaną metodę. Drugim sposobem pobrania próbek jest pobranie płynu owodniowego podczas badań w ciąży wykonywanych przez doświadczonego specjalistę. Poczytaj więcej o badaniach na ojcostwo w ciąży…

 

W tym przypadku jednak bez względu na to, czy DNA dziecka izolowane jest z krwi matki czy z płynu owodniowego wynik testu na ojcostwo przekazywany jest po 5-10 dniach roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium.

 

Czy można przyspieszyć badanie na ojcostwo? Badanie express 48 h

czas oczekiwania na wynik badania DNA, czas oczekiwania na wyniki badań genetycznych, badania genetyczne ile się czeka na wyniki, badania dna czas oczekiwania, czas oczekiwania na wynik badania DNAPacjent może też wybrać ekspresowe badanie DNA na ojcostwo – wówczas otrzyma wynik w 48 godzin od momentu trafienia próbek do laboratorium. Taka możliwość jest dostępna zarówno przy badaniu w ciąży (z płynu owodniowego, badania na podstawie krwi ciężarnej nie da się przyspieszyć), jak i po narodzinach dziecka. Skontaktuj się z nami na czacie lub telefonicznie, by uzyskać więcej informacji!

 

Czy czas oczekiwania na wynik badania DNA może się wydłużyć?

W określonych przypadkach – tak. Chodzi tutaj o sytuację, kiedy przesłane próbki nie będą nadawały się do analizy. Warto mieć świadomość, że laboratorium wykonuje zlecone badanie DNA do skutku, tj. aż uzyska profil genetyczne badanych osób, a przeprowadzona analiza pozwoli wydać pewny wynik. O pewnym wyniku testu na ojcostwo można mówić wtedy, gdy wynik wyklucza ojcostwo z prawdopodobieństwem 100% lub potwierdza je z prawdopodobieństwem powyżej 99,9999%.

 

Czasem jednak nadesłana przez pacjenta próbka z DNA jest zanieczyszczona lub znajduje się na niej za mało materiału genetycznego, żeby badanie mogło zakończyć się sukcesem. Wówczas laboratorium musi przeprowadzić kolejną analizę z udziałem innej próbki, a to może spowodować, że czas oczekiwania na wynik testu nieco się wydłuży – szczególnie w sytuacji, gdy konieczne będzie przesłanie następnego materiału, co również trwa określony czas.

 

Wielu naszych Pacjentów przesyłających mikroślady decyduje się na wysłanie od razu kilku sztuk, dzięki czemu laboratorium może rozpocząć kolejną analizę od razu. Bardzo ważne jest też odpowiednie zabezpieczenie próbek dyskretnych. Każdą taką próbkę pakuje się do czystej papierowej koperty – nie do woreczka foliowego.


Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Jak wygląda praca w naszym laboratorium?

 

 

czas oczekiwania na wynik badania DNA, czas oczekiwania na wyniki badań genetycznych, badania genetyczne ile się czeka na wyniki, badania dna czas oczekiwania, czas oczekiwania na wynik badania DNA

.


Bezpłatna rozmowa. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pomoc 7 dni w tygodniu: poniedziałek-piątek: 7:00-19:00, weekendy i święta: 9:00-17:00

Wszystkie artykuły
Back to Top