Dlaczego NIFTY pro warto wykonać w testDNA?

nifty w testdna, nifty pro testdna, nifty testdna

Wiele Pacjentek myśli, że wszystkie testy NIFTY pro są takie same. Tymczasem mogą różnić się w zależności od placówki, w której są zlecane. Różnice dotyczą ceny i tego, co zawiera, a także udogodnień dla Pacjentek. Sprawdź, co wyróżnia NIFTY pro w testDNA.

Czym wyróżnia się NIFTY pro w testDNA?.

Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania

Pacjentki testDNA mają zapewnioną konsultację nieprawidłowego (pozytywnego) wyniku NIFTY pro z lekarzem genetykiem w cenie badania. Dlaczego jest to ważne? Zgodnie z rekomendacjami [1]:

W przypadku otrzymania nieprawidłowego wyniku przesiewowego badania genetycznego wykonywanego na wolnym, płodowym DNA wskazana jest konsultacja pacjentki z specjalistą genetykiem klinicznym lub perinatologiem. [1]

Lekarz genetyk w czasie konsultacji telefonicznej wyjaśnia nieprawidłowy wynik badania oraz zaleca dalsze postępowanie. Pacjentka nie jest pozostawiona sama i uzyskuje informacje na temat znaczenia rezultatu..

Wskazówki “Jak odczytać wynik” dołączane do wyniku w cenie badania

Zostały one opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem. Dzięki wskazówkom samodzielne odczytanie wyniku jest jeszcze łatwiejsze..

Dostępność badania blisko Ciebie w całej Polsce – w placówce lub w domu. Pobranie próbki w cenie badania

NIFTY pro w testDNA jest dostępny w całej Polsce. Pobranie próbki zarówno w placówce, jak i w domu jest w cenie badania.

Wizyty domowe, czyli dojazd do domu personelu medycznego, który pobiera próbkę do NIFTY pro, organizujemy w całej Polsce, również w mniejszych miejscowościach i wsiach. To doskonałe rozwiązanie dla pacjentek, które nie chcą tracić czasu na dojazdy i wolą wykonać badanie wygodnie, bez wychodzenia z domu.  Gdzie zrobić NIFTY pro w testDNA >>

Szybkie terminy badań i wynik wygodnie online

NIFTY pro w testDNA możesz wykonać w szybkim terminie, nawet w dniu umówienia. Wynik udostępniamy online w bezpiecznym Panelu Pacjenta. Dzięki temu jest dostępny jeszcze szybciej, bez konieczności dodatkowego dojazdu do placówki. Wynik w formie elektronicznej podpisany jest podpisem elektronicznym, który ma taką samą wartość jak wynik w formie tradycyjnej.

Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu, również w niedziele i w święta

W testDNA możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji 7 dni w tygodniu do godzin wieczornych, również w niedziele i w święta. Nasi konsultanci codziennie służą pomocą i wsparciem.

Raty i płatności odroczone P24NOW

Płatność za NIFTY pro w testDNA można rozłożyć na raty. Udostępniamy też płatności bezpłatnie odroczone do 54 dni (P24NOW). Przeczytaj więcej o cenie i metodach płatności w testDNA >>

Pozytywne opinie pacjentek o testDNA

Poznaj opinie o nas >>

Doświadczenie od 2003 roku

Marka testDNA jest obecna na rynku od 2003 roku. W tym czasie zdobyła zaufanie pacjentów, lekarzy, prokuratury i sądów. Węicej o testDNA >>

bezpłatne konsultacje NIFTY

 

Dlaczego warto wykonać NIFTY pro?


DOKŁADNOŚĆ
Czułość ponad 99% dla zespołu Downa. Walidacja kliniczna na blisko 147 000 ciąż. NIFTY wykonało już ponad 10 000 000 Mam na całym świecie, co również jest potwierdzeniem jego wiarygodności Jednocześnie NIFTY pro jest nieinwazyjny i bezpieczny.


SZYBKI WYNIK
Często już nawet w 5-6 dni roboczych (maksymalny czas do 10 dni roboczych). Wynik dostępny od razu online.


WYGODNIE I BLISKO
Oryginalny test NIFTY pro wykonasz w 300 przychodniach w Polsce lub pielęgniarka pobierze od Ciebie krew w domu w cenie badania. Umawiamy szybkie terminy badań, nawet na dziś.


KONSULTACJA Z LEKARZEM
W przypadku wykrycia nieprawidłowości, nasze Pacjentki mają zapewnioną w cenie badania konsultację z doświadczonym lekarzem genetykiem. Wyniki konsultuje dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej i członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka. 


PEWNE LABORATORIUM
Zwróć uwagę na to komu powierzasz wykonanie badania. Decydując się na wykonanie testu NIFTY pro w testDNA wybierasz laboratorium z 20 letnim stażem na rynku, podmiot leczniczy z ubezpieczeniem OC i laboratorium wpisane do rejestru KIDL. Zadzwoń do nas i zapytaj o badanie:

 

Mapa placówek NIFTY pro w całej Polsce

Filtruj wg

NIFTY pro w testDNA możesz też umówić w domu, z dojazdem pielęgniarki w cenie badania. Zadzwoń i zapytaj o wizytę domową:  tel. 665 761 161 

ogólnopolska rejestracja online NIFTY pro

Częste pytania o NIFTY pro

Czym jest test NIFTY pro?
Test NIFTY pro to nieinwazyjne badanie prenatalne oparte na analizie wolnego płodowego DNA. Już od 10 tygodnia ciąży pozwala zbadać dziecko w kierunku trisomii 21. (zespół Downa), trisomii 13. (zespół Patau), trisomii 18. (zespół Edwardsa) i innych nieprawidłowości genetycznych. Wystarczy pobrać małą próbkę krwi matki (10 ml z żyły odłokciowej) i zbadać próbkę z wykorzystaniem nowoczesnej metody NGS i zaawansowanych metod bioinformatycznych. To dlatego test NIFTY pro jest tak skuteczny, a jednocześnie nieinwazyjny.

Kiedy warto zrobić test NIFTY pro?
Test NIFTY pro warto wykonać w każdym przypadku gdy mama chce nieinwazyjnie sprawdzić zdrowie nienarodzonego dziecka i to w szerokim zakresie (94 choroby genetyczne). Szczególnie jest wskazany gdy:

  • wiek matki wynosi ponad 35 lat,
  • w poprzedniej ciąży występowały choroby genetyczne,
  • w rodzinie występują choroby genetyczne,
  • badania prenatalne I trymestru dały wynik wskazujący na podwyższone ryzyko trisomii,
  • jest zalecana amniopunkcja (np. ze względu na podejrzenie trisomii 21., 13., 18.). Prawidłowy wynik NIFTY pro nie wymaga już potwierdzenia badaniem inwazyjnym.
W którym tygodniu ciąży wykonać test NIFTY pro?
Test NIFTY pro wykonuje się po 10 tygodniu ciąży. Nie ma górnej granicy wieku ciąży i wiek ciąży (po skończonym 10 tc) nie wpływa na wiarygodność badania.

Co bada test NIFTY pro?
Test NIFTY pro bada 94 nieprawidłowości genetyczne i płeć na życzenie. W ciąży pojedynczej zakres badania obejmuje 6 trisomii, 4 choroby związane z nieprawidłową liczbą chromosomów płciowych oraz mikrodelecje i mikroduplikacje. W ciąży bliźniaczej NIFTY bada trisomię 21., 13. i 18. oraz płeć na życzenie. NIFTY pro jest najszerszym testem NIFTY – bada najwięcej nieprawidłowości – i jako jedyny zapewnia ubezpieczenie wszystkich badanych nieprawidłowości (nie tylko wybranych). Ubezpieczenie obejmuje wynik pozytywny oraz fałszywie negatywny (przed i po narodzinach dziecka).

Jaki jest czas oczekiwania na wynik testu NIFTY pro?
Maksymalny czas oczekiwania na wynik testu NIFTY pro to do 10 dni roboczych od dotarcia próbki do laboratorium. Często wynik jest szybciej, nawet w 5-6 dni. Wynik udostępniamy gdy tylko jest gotowy – można go pobrać online w bezpiecznym Panelu Klienta. Dzięki temu jest dostępny jeszcze szybciej bez konieczności dodatkowego dojazdu do placówki.

Czym różni się test NIFTY pro od amniopunkcji i testu PAPP-A?
Można powiedzieć, że test NIFTY pro łączy w sobie nieinwazyjny charakter testu PAPP-A (jest to badanie wykonywane z krwi) i czułość amniopunkcji (ponad 99% dla trisomii 21.). Test NIFTY pro nie zastępuje badań diagnostycznych jednak gdy jest wykonany np. w przypadku podejrzenia trisomii 21., to jego prawidłowy wynik nie wymaga potwierdzenia badaniami inwazyjnymi. Często jest tak, że test PAPP-a i test złożony wskazują na podwyższone ryzyko choroby genetycznej a dodatkowe badania tego nie potwierdzają i dziecko rodzi się zdrowe.

[1] Rekomendacje Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka w zakresie przesiewowego badania genetycznego wykonanego na wolnym płodowym DNAGinekol Pol. 2015, 86, 966-969

Źródła: www.testdna.pl/badania-prenatalne/test-nifty-pro/zrodla

5/5 - (11 głosów / głosy)
Wszystkie artykuły

Powiązane artykuły

Wszystkie artykuły
Back to Top