fbpx

Dlaczego NIFTY pro warto wykonać w testDNA?

nifty w testdna, nifty pro testdna, nifty testdna

Wiele Pacjentek myśli, że wszystkie testy NIFTY pro są takie same. Tymczasem mogą różnić się w zależności od placówki, w której są zlecane. Różnice dotyczą ceny i tego, co zawiera, a także udogodnień dla Pacjentek. Sprawdź, co wyróżnia NIFTY pro w testDNA.

Czym wyróżnia się NIFTY pro w testDNA?

.

Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania

Pacjentki testDNA mają zapewnioną konsultację nieprawidłowego (pozytywnego) wyniku NIFTY pro z lekarzem genetykiem w cenie badania. Dlaczego jest to ważne? Zgodnie z rekomendacjami [1]:

W przypadku otrzymania nieprawidłowego wyniku przesiewowego badania genetycznego wykonywanego na wolnym, płodowym DNA wskazana jest konsultacja pacjentki z specjalistą genetykiem klinicznym lub perinatologiem. [1]

Lekarz genetyk w czasie konsultacji telefonicznej wyjaśnia nieprawidłowy wynik badania oraz zaleca dalsze postępowanie. Pacjentka nie jest pozostawiona sama i uzyskuje informacje na temat znaczenia rezultatu.

.

Wskazówki “Jak odczytać wynik” dołączane do wyniku w cenie badania

Zostały one opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem. Dzięki wskazówkom samodzielne odczytanie wyniku jest jeszcze łatwiejsze.

.

Dostępność badania blisko Ciebie w całej Polsce – w placówce lub w domu. Pobranie próbki w cenie badania

NIFTY pro w testDNA jest dostępny w całej Polsce. Pobranie próbki zarówno w placówce, jak i w domu jest w cenie badania.

 

Wizyty domowe, czyli dojazd do domu personelu medycznego, który pobiera próbkę do NIFTY pro, organizujemy w całej Polsce, również w mniejszych miejscowościach i wsiach. To doskonałe rozwiązanie dla pacjentek, które nie chcą tracić czasu na dojazdy i wolą wykonać badanie wygodnie, bez wychodzenia z domu.  Sprawdź, gdzie zrobić NIFTY pro w testDNA >>

 

Szybkie terminy badań i wynik wygodnie online

NIFTY pro w testDNA możesz wykonać w szybkim terminie, nawet w dniu umówienia. Wynik udostępniamy online w bezpiecznym Panelu Pacjenta. Dzięki temu jest dostępny jeszcze szybciej, bez konieczności dodatkowego dojazdu do placówki. Wynik w formie elektronicznej podpisany jest podpisem elektronicznym, który ma taką samą wartość jak wynik w formie tradycyjnej Umów NIFTY pro w testDNA teraz online >>

 

Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu, również w niedziele i w święta

W testDNA możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji 7 dni w tygodniu do godzin wieczornych, również w niedziele i w święta. Nasi konsultanci codziennie służą pomocą i wsparciem. Zadzwoń i zapytaj o badanie NIFTY pro: tel. 665 761 161 

 

Raty i płatności odroczone P24NOW

Płatność za NIFTY pro w testDNA można rozłożyć na raty. Udostępniamy też płatności bezpłatnie odroczone do 54 dni (P24NOW). Przeczytaj więcej o cenie i metodach płatności w testDNA >>

 

Pozytywne opinie pacjentek o NIFTY pro w testDNA

Pacjentki bardzo dobrze oceniają NIFTY pro w testDNA. Średnia ocenia NIFTY pro w testDNA to 4,96/5,00 (z ponad 200 opinii). Nasze Pacjentki zwracają uwagę na krótki czas oczekiwania na wynik, wysoką jakość obsługi i wsparcie konsultantów oraz  na spokój, jaki dało im wykonanie badania. Poznaj opinie o NIFTY pro w testDNA >>

 

Doświadczenie od 2003 roku

Marka testDNA jest obecna na rynku od 2003 roku. W tym czasie zdobyła zaufanie pacjentów, lekarzy, prokuratury i sądów. Czytaj więcej o testDNA >>

 

Umów NIFTY pro w testDNA

 

Test
 • Oryginalny test NIFTY pro wykonywany w laboratorium BGI.
 • Aż 94 nieprawidłowości– NIFTY pro to najszerszy test NIFTY. Zakres dla ciąży pojedynczej: trisomia 21 (zespół Downa), trisomia 18 (zespół Edwardsa), trisomia 13 (zespół Patau), trisomia 9, trisomia 16, trisomia 22, mikrodelecje i zespoły duplikacji – łącznie aż 84 mikrodelecje / duplikacje. Zakres dla ciąży bliźniaczej: trisomia 21., trisomia 13., trisomia 18.
 • Płeć na życzenie.
 • Ubezpieczenie na życzenie. NIFTY to jedyny test NIPT z ubezpieczeniem. W cenie testu NIFTY pro jest ubezpieczenie na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego po urodzeniu dziecka (do 210 000 zł*) i przed urodzeniem z terminacją ciąży (do 11 000 zł*) oraz zwrot kosztów wykonanej diagnostyki prenatalnej (np. amniopunkcji) do 2600 zł* jeśli wynik testu NIFTY pro będzie pozytywny.
 • Wynik do 10 dni roboczych (czas liczony od momentu dotarcia próbek do laboratorium). Jest to maksymalny czas oczekiwania, często wynik dostępny jest szybciej, w 5-6 dni.
 • Bezpłatne ponowne pobranie próbki jeśli jakość próbki nie będzie wystarczająca do badania (są to bardzo rzadkie przypadki).
Dodatkowo w testDNA:
 • Pobranie próbki w placówce lub w domu w cenie badania w całej Polsce.
 • Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania w przypadku pozytywnego wyniku NIFTY pro.
 • Wskazówki „Jak odczytać wynik” dołączane do wyniku w cenie badania opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem.
 • Wynik udostępniany online w bezpiecznym Panelu Pacjenta
 • Dostępne raty i płatności odroczone P24NOW. Skontaktuj się z nami i zapytaj o raty.

Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w ciągu jednego dnia w celu potwierdzenia terminu i dokończenia rezerwacji.

W przypadku wysłania formularza poza godzinami pracy biura obsługi klienta skontaktujemy się z Państwem w pierwszym dniu roboczym.

.

W przypadku pytań, do kontaktu telefonicznego zapraszamy 7 dni w tygodniu: 665 761 161.

 

Dlaczego jeszcze test NIFTY pro warto wykonać w testDNA?

 • Badanie NIFTY pro bez dopłat. Podajemy cenę całkowitą.
 • Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu, również w święta.
 • Marka testDNA jest obecna na rynku od 2003 roku. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów, nawiązaliśmy współpracę z wieloma specjalistami i ośrodkami, zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.

 

Zobacz jak wygląda test NIFTY pro w testDNA z pobraniem próbki w placówce

 

Dlaczego warto wykonać NIFTY pro?


DUŻA DOKŁADNOŚĆ
Wysoka czułość badania, walidacja kliniczna wykonania na 146 958 ciążach.


BEZPIECZEŃSTWO
Do testu NIFTY pro pobiera się krew obwodową matki, dlatego też badanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem poronienia i powikłań. Pobranie krwi wygląda jak zwykła morfologia.


WCZESNA WYKRYWALNOŚĆ
Test można wykonać już od 10 tygodnia ciąży.


DOSTĘPNOŚĆ
Badanie NIFTY pro w testDNA wykonywane jest na terenie całej Polski w ponad 250 placówkach i z pobraniem próbki w domu – jest to taka pierwsza oferta na rynku.


SZEROKI ZAKRES
Jeszcze bardziej dokładny i szeroki nieinwazyjny test prenatalny, zakres obejmuje nie tylko powszechnie występujące trisomie, ale też mikrodelecje i mikroduplikacje, takie jak np. zespół DiGeorge’a i zespoły Angelmana/Pradera-Williego.


SZYBKI WYNIK
Maksymalnie do 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik dostępny jest szybciej (5-6 dni).


NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY I SKUTECZNY
Ponad 9 000 000 testów NIFTY wykonanych na całym świecie. Skuteczność NIFTY została potwierdzona w największym badaniu dotyczącym skuteczności klinicznej NIPT.

 

Mapa placówek NIFTY pro w całej Polsce

Tu wykonasz NIFTY pro w testDNA

Filtruj wg

NIFTY pro w testDNA możesz też umówić w domu, z dojazdem pielęgniarki w cenie badania. Zadzwoń i zapytaj o wizytę domową:  tel. 665 761 161 

Częste pytania o NIFTY pro

Czym jest test NIFTY pro?
Test NIFTY pro to nieinwazyjne badanie prenatalne oparte na analizie wolnego płodowego DNA. Już od 10 tygodnia ciąży pozwala zbadać dziecko w kierunku trisomii 21. (zespół Downa), trisomii 13. (zespół Patau), trisomii 18. (zespół Edwardsa) i innych chorób gnetycznych. Wystarczy pobrać małą próbkę krwi matki (10 ml z żyły odłokciowej) i zbadać próbkę z wykorzystaniem nowoczesnej metody NGS i zaawansowanych metod bioinformatycznych. To dlatego test NIFTY pro jest tak skuteczny, a jednocześnie bezpieczny dla dziecka i mamy – nie wiąże się z ryzykiem poronienia.

Kiedy warto zrobić test NIFTY pro?
Test NIFTY pro warto wykonać w każdym przypadku gdy mama chce bezpiecznie sprawdzić zdrowie nienarodzonego dziecka i to w szerokim zakresie (94 choroby genetyczne). Szczególnie jest wskazany gdy:

 • wiek matki wynosi ponad 35 lat,
 • w poprzedniej ciąży występowały choroby genetyczne,
 • w rodzinie występują choroby genetyczne,
 • badania prenatalne I trymestru dały wynik wskazujący na podwyższone ryzyko chorób genetycznych,
 • jest zalecana amniopunkcja (np. ze względu na podejrzenie trisomii 21., 13., 18.). Prawidłowy wynik NIFTY pro może pozwolić uniknąć amniopunkcji.
W którym tygodniu ciąży wykonać test NIFTY pro?
Test NIFTY pro wykonuje się po 10 tygodniu ciąży. Nie ma górnej granicy wieku ciąży i wiek ciąży (po skończonym 10 tc) nie wpływa na pewność badania.

Co bada test NIFTY pro?
Test NIFTY pro bada nieprawidłowości genetyczne i płeć na życzenie. W ciąży pojedynczej zakres badania obejmuje 94 choroby genetyczne w tym 6 trisomii, 4 choroby związane z nieprawidłową liczbą chromosomów płciowych oraz mikrodelecje i mikroduplikacje. W ciąży bliźniaczej NIFTY pro bada trisomię 21., 13. i 18. oraz płeć na życzenie. NIFTY pro jest najszerszym testem NIFTY – bada najwięcej chorób – i jako jedyny test zapewnia ubezpieczenie wszystkich badanych chorób (nie tylko wybranych nieprawidłowości).  Ubezpieczenie obejmuje wynik pozytywny oraz fałszywie negatywny (przed i po narodzinach dziecka).

Jaki jest czas oczekiwania na wynik testu NIFTY pro?
Maksymalny czas oczekiwania na wynik testu NIFTY pro to do 10 dni roboczych od dotarcia próbki do laboratorium. Często wynik jest szybciej, nawet w 5-6 dni. Wynik udostępniamy gdy tylko jest gotowy – można go pobrać online w bezpiecznym Panelu Klienta. Dzięki temu jest dostępny jeszcze szybciej bez konieczności dodatkowego dojazdu do placówki.

Czym różni się test NIFTY pro od amniopunkcji i testu PAPP-a?
Można powiedzieć, że test NIFTY pro łączy w sobie bezpieczeństwo testu Pappa (jest to badanie wykonywane z krwi) i czułość amniopunkcji (ponad 99% dla trisomii 21.). Test NIFTY pro nie zastępuje badań diagnostycznych jednak może pozwolić uniknąć niepotrzebnej amniopunkcji. Często jest tak, że test PAPP-a i USG wskazują na podwyższone ryzyko choroby genetycznej a dodatkowe badania tego nie potwierdzają i dziecko rodzi się zdrowe.

[1] Rekomendacje Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka w zakresie przesiewowego badania genetycznego wykonanego na wolnym płodowym DNAGinekol Pol. 2015, 86, 966-969

5/5 - (11 votes)
Wszystkie artykuły

Powiązane artykuły

Wszystkie artykuły
Back to Top
Umów