Badanie celiakiaBadanie celiakia

Najpewniejsze badania celiakii, to badania oparte o analizę naszego DNA. Podczas badania ustalamy występowanie genów, które odpowiedzialne są za wystąpienie Celiakii. Wykluczenie tych genów jest praktycznie równoznaczne z wykluczeniem celiakii

 

Najbardziej dokładne badanie na celiakię

Wybierając badanie na celiakię warto sprawdzić jego zakres. Aby mieć 100% pewność badanie powinno obejmować haplotypy DQ2.2 (DQA1*05, DQB1*02), HLA DQ2.5 (DQA1*02, DQB1*02), HLA DQ8 (DQA1*03, DQB1*03). Oprócz najszerszego zakresu badania na celiakię otrzymasz od nas również zalecenia lekarza oraz dietetyka klinicznego. Przeczytaj więcej na temat pewności wyników badania na celiakię ….

Badanie celiakia:

Całkowice wyklucza celiakię
 Najszerszy zakres badania w najlepszej cenie. Pewność i oszczędność!
 Wygodny i prosty test z darmową dostawą do domu
Badanie także w twoim mieście. Ponad 200 placówek w całej Polsce
 Może zastąpić biopsję jelita cienkiego
Także dla osób na diecie bezglutenowej
Możliwość konsultacji wyniku z lekarzem
 Najszerszy pakiet badania. Obejmuje haplotypy DQ2.2 (DQA1*05, DQB1*02), HLA DQ2.5 (DQA1*02, DQB1*02), HLA DQ8 (DQA1*03, DQB1*03). Ponadto do wyniku otrzymujesz zalecenia lekarskie oraz dietetyczne!

.
Zdiagnozowanie celiakii i rozpoczęcie leczenia, zdecydowanie  poprawi stan zdrowia i jakość życia. Dzięki diagnozie można uwolnić się od dolegliwości, które przeszkadzają nam w życiu codziennym

.

Kiedy przeprowadzić test na celiakię? Celiakia objawy

Badanie celiakii warto wykonać, kiedy twoje dziecko lub dorosły członek rodziny:

 

 • ma niską wagę ciała i brak apetytu
 • cierpi na bóle brzucha i wzdęcia,
 • choruje na cukrzyce typu I
 • zmaga się ze schorzeniami tarczycy
 • pojawiają się problemy skórne
 • występuje anemia
 • ma niedobory żelaza
 • ma niską odporność i często choruje,
 • rozwijają się afty oraz zapalenia kącików
 • ma problemy ze szkliwem zębnym
 • jest osowiały, brakuje mu energii
 • częste stany depresyjne, przygnębienia
 • jeśli u kogoś z rodziny wykryto już tę chorobę,
 • jeśli objawy celiakii nietypowe
 • jeśli występuje ukryta forma celiakii
 • jeśli występują objawy wskazujące na celiakię a tradycyjne metody nie dają jednoznacznego wyniku

Wystąpienie niepokojących objawów jest pierwszym sygnałem do wykonania badania genetycznego w kierunku celiakii. Otrzymanie wyniku oraz wykluczenie celiakii, pozwoli na określenie prawidłowej diagnostyki. Jeżeli masz wątpliwości, możesz napisać do nas na czacie. Podpowiemy Ci czy twoje dolegliwości to faktycznie objawy celiakii.

 .

Badanie celiakia – dlaczego warto się zbadać?

Celiakia jak wykryć

.

Przede wszystkim dla zdrowia swojego i swojej rodziny. Celiakia to choroba, która może zmienić nasze życie i należy o tym pamiętać. Wykrycie jej i rozpoczęcie leczenia, zdecydowanie wpłynie na poprawę stanu zdrowia oraz podniesie jakość życia chorego, w końcu będzie mógł uwolnić się od uporczywych dolegliwości.

.

.

Nieleczona celiakia może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Takich jak:

 

 • Chłoniak nieziarniczy – Hodgkina
 • Rak brodawkowy tchawicy
 • Rak gardła, przełyku, jelita cienkiego
 • Choroba niedokrwienna serca
 •  Niepłodność
 • Poronienia nawykowe
 • Poród przedwczesny
 • Wczesna menopauza
 • Osteoporoza
 • Epilepsja
 •  Otyłość
 • Powiększenie śledzionny

Wystarczy zaledwie 5 lat odpowiedniej diety, by zniwelować to ryzyko. Niestety, większość pacjentów z celiakią nie wie, co jest przyczyną ich problemów zdrowotnych. Celiakia „udaje” bowiem inne schorzenia, takie jak zespół jelita drażliwego lub alergia pokarmowa. Często pacjenci bezskutecznie leczą się na inne choroby, podczas gdy prawdziwą przyczyną ich dolegliwości jest nietolerancja glutenu, czyli białka zawartego w zbożach. Dopiero skierowanie diagnostyki w kierunku celiakii i przeprowadzenie badania umożliwia wystawienie rzetelnej diagnozy i rozpoczęcie leczenia celiakii.

.

Celiakia jest chorobą genetyczną

Test na celiakię – Za pomocą badań DNA można praktycznie w 100% wykluczyć ryzyko celiakii lub potwierdzić jej występowanie z dużym prawdopodobieństwem. Dzięki testom genetycznym ustalamy, czy dana osoba posiada geny: HLA-DQ2, HLA-DQ8 oraz HLA-DR4. Ponad 95% osób chorych na celiakię ma typowy układ genów predysponujący do wystąpienia tej choroby. Dodatkowo przy posiadaniu genu HLA-DR4 istnieje większa możliwość posiadania chorób współistniejących z celiakią jak np. reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze zapalenie stawów czy też cukrzyca typu I.

.

 

.

Najnowsze rekomendacje w diagnozowaniu celiakii

W styczniu 2012r. Europejskie Stowarzyszenie Gastroenterologii Pediatrycznej, Hepatologii i Żywienia zarekomendowało włączenie do standardowej diagnostyki celiakii badań genetycznych dzięki, którym w niektórych przypadkach można zrezygnować z wykonania biopsji jelita cienkiego.
celiakia badanie

Testy genetyczne są bezbolesne i komfortowe dla pacjenta, a także niezwykle precyzyjne. Dzięki nim nawet te osoby, u których celiakia przebiega niemal bezobjawowo, mogą rozpocząć profilaktyczną kurację za pomocą odpowiedniej diety – i tym samym uniknąć ryzyka nowotworu. Kobiety ciężarne, u których stwierdzono celiakię, są w stanie lepiej zapobiegać problemom podczas ciąży i porodu. Celiakia jest niebezpieczna dla ciąży. Jeżeli obserwujesz u siebie objawy celiakii, powinnaś przebadać się przed ciążą.

.

UWAGA! Celiakia jest chorobą mogącą przebiegać w sposób utajony i skąpoobjawowy. Nawet przy relatywnie łagodnym przebiegu może ona jednak wpływać na ciążę i poród u kobiety chorej na celiakię.

Celiakia – Jak wykonać badanie?

Aby wykonać badanie celiakii wystarczy telefonicznie lub internetowo zamówić zestaw do samodzielnego pobrania próbek albo umówić się na wizytę w jednej z ponad 200 przychodnia w całej Polsce. Na każde twoje pytanie odpowiemy na czacie lub pod numerem telefonu 600 005 779

.

dwa sposoby

badanie celiakiaBadanie Celiakia

 

Badanie Celiakia – Zamów zestaw do pobrania próbek

Aby zamówić badanie celiakii, zadzwoń na bezpłatną infolinię 800 007 771 lub przez internet. Zestaw przesyłamy do Ciebie bezpłatnie.

.

Badania celiakia cena

Wynik badania celiakii u dorosłych można skonsultować z lekarzem, który dokładnie zinterpretuje otrzymany wynik i przedstawi swoje zalecenia – zapytaj nas o szczegóły

Celiakia badania

Badania genetyczne to najrozsądniejszy wybór przy rozpoczęciu diagnostyki w kierunku celiakii. Wynik badania celiakii ważny jest na całe życie. Wykluczenie w badaniu genetycznym, gwarantuje nam, że celiakia nigdy u nas nie wystąpi. W przeciwieństwie do innych badań na celiakię – badając DNA nie istnieje ryzyko otrzymania fałszywego wyniku. Nie ma również konieczności porzucenia diety bezglutenowej przed wykonaniem badania.

Badania Celiakii przeczytaj więcej:

Chętnie doradzimy


Bezpłatna rozmowa i czat – w trosce o rzetelną informacje o badaniach

Pon-pt: 7:00 – 22:00
Weekendy i święta: 9:00 – 21:00

 

   Rozwiązujemy wątpliwości!

img
img

.

 

Na wszystkie twoje pytania dotyczące nietolerancji glutenu, laktozy i innych genetycznych nietolerancji pokarmowych, odpowiemy na czacie, mailowo lub telefonicznie. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

 

Promocja zaoszczędź 30%! Najskuteczniejsze badanie Celiakii. Pewne, wiarygodne i bezpieczne badania także dla osób na diecie bezglutenowej. Wykonasz w całej Polsce

Data publikacji: 27/04/2015, Data aktualizacji: 20/08/2019