Badania DNA i testy na ojcostwo Katowice – akredytowane laboratorium – jedyny test na ojcostwo na aż 34 markerach DNA

test na ojcostwo Katowice, testy na ojcostwo Katowice, badania DNA Katowice, badanie DNA Katowice, badania ojcostwa Katowice, badanie ojcostwa Katowice, badania na ojcostwo Katowice, badanie na ojcostwo Katowice, test ojcostwa Katowice, testy ojcostwa Katowice, test na ojcostwo Mysłowice, test na ojcostwo Dąbrowa Górnicza
Zyskaj pewny wynik dzięki analizie 34 markerów DNA
– zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii pewny wynik badania DNA jest wówczas, gdy ojcostwo zostanie wykluczone w 100% lub potwierdzone z prawdopodobieństwem powyżej 99.9999% (minimum cztery dziewiątki po przecinku!). Wynik z niższym prawdopodobieństwem nie jest uważany za wiarygodny i może zostać podważony! Tak wysokie prawdopodobieństwo uzyskujemy m.in dzięki analizie aż 34 markerów DNA. Od początku istnienia testDNA czyli od 2003 roku żaden nasz wynik nie został prawnie zakwestionowany. Dowiedz się więcej co daje Ci analiza aż 34 markerów DNA>>

Akredytowane laboratorium
– zgodnie z Decyzją Ramową Rady UE, aby wynik badania DNA mógł zostać wykorzystany jako dowód w sądzie musi zostać wydany przez akredytowane laboratorium. Dowiedz się więcej co daje Ci test na ojcostwo w akredytowanym laboratorium

100% pewny rezultat badania DNA dla własnej wiedzy i do sądu. Analizujemy każdą próbkę – włosy, smoczek, kubek, gumę do żucia i wiele innych.

W Katowicach w punkcie testDNA dyskretnie zrobią Państwo pewny test ojcostwa od ręki. Badamy zgodność nawet w aż 34 charakterystycznych miejscach na DNA dziecka i ojca (34 markery DNA), dzięki czemu możemy zagwarantować jednoznaczny i pewny wynik również wtedy, gdy w teście nie uczestniczy matka dziecka.

Najważniejsze informacje:

1. Gwarancja pewnego wyniku
2. Gdzie w Katowicach zrobić test na ojcostwo? Adres placówki
3. Zamów zestaw i zrób test na ojcostwo wygodnie w domu (z GWARANCJĄ)
4. Kiedy wynik testu na ojcostwo może być błędny?
5. Jakie próbki można wykorzystać do badania DNA?
6. Jak umówić się na test na ojcostwo w Katowicach? 
7. Jak wygląda test na ojcostwo w Katowicach w przychodni?
8. Test na ojcostwo Katowice – w jaki sposób gwarantujemy pewny wynik?
9. Kiedy warto zrobić badania na ojcostwo?

Gwarancja pewnego wyniku – wykonujemy testy na ojcostwo od ponad 15 lat

Test na ojcostwo to badanie, które niejednokrotnie zmienia życie człowieka. Z tego powodu szczególną wagę przykładamy do tego, żeby wydać Państwu niepodważalny i pewny wynik. Od ponad 15 lat działalności na rynku żaden wydany przez testDNA rezultat badania na ojcostwo nie został prawnie zakwestionowany.

 

Wynik testu na ojcostwo wydajemy z najwyższym możliwym prawdopodobieństwem, zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Sam dokument jest ważny także za granicą.

 

Badamy nawet 34 markery DNA. Jest to największa dostępna pula na rynku, dlatego udział w teście dziecka i ojca w zupełności wystarczy..

..

Gdzie w Katowicach zrobić test na ojcostwo? Test na ojcostwo w Katowicach – adres placówki

NOWOŚĆ: pobranie w domu Pacjenta. Wykwalifikowany personel medyczny może pobrać od Państwa próbkę w domu lub innym dowolnym miejscu – pielęgniarka dojedzie pod dowolny adres w Katowicach i okolicach.

Adres
Badania DNA na ustalenie ojcostwa – Katowice
ul. Bocheńskiego 38 A
40–859 Katowice
Informacja telefoniczna i umawianie wizyt

tel. (32) 445 02 61 kom. 796 645 008

Telefon czynny: pon.-pt. 7:00-22:00, weekendy i święta 9:00-21:00

.

Punkt pobrań obsługuje miejscowości:

Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Jaworzno, Będzin, Dąbrowa Górnicza.

 

Zamów zestaw i pobierz próbki wygodnie w domu (Z GWARANCJĄ!)

Próbki do badania ojcostwa mogą Państwo pobrać samodzielnie w domu przy pomocy specjalnego zestawu testowego. Jest to bardzo proste i zajmuje dosłownie kilkanaście sekund na osobę. Zestaw testowy możemy przesłać do Państwa dyskretnie kurierem lub mogą go Państwo zakupić na miejscu w naszej przychodni.

Zestaw testowy

(do pobrania próbek DNA)

Cena: 77,-

domowy_zestaw_testowy

W zestawie:

 • sterylne wymazówki do pobrania próbek dla 4 osób
 • instrukcja pobrania próbek
 • formularz zlecenia badania
 • zaadresowana i opłacona koperta zwrotnia
 • blankiet do zapłaty za badanie

Kiedy wynik testu na ojcostwo może być błędny?

test na ojcostwo Katowice, testy na ojcostwo Katowice, badania DNA Katowice, badanie DNA Katowice, badania ojcostwa Katowice, badanie ojcostwa Katowice, badania na ojcostwo Katowice, badanie na ojcostwo Katowice, test ojcostwa Katowice, testy ojcostwa Katowice, test na ojcostwo Mysłowice, test na ojcostwo Dąbrowa GórniczaCzęsto pytacie nas Państwo, czy wynik testu DNA może być błędny. Jak w każdym przypadku – także przy realizacji tego rodzaju badań może nastąpić pomyłka, jeśli laboratorium nie wdrożyło odpowiednich procedur bezpieczeństwa. Zdarzało się, że widzieliśmy wyniki wykluczające ojcostwo tylko z powodu błędu pisarskiego, który się na nich znajdował. Tego rodzaju błąd nie powinien mieć miejsca w momencie, kiedy laboratorium przestrzega bardzo rygorystycznych procedur i ma akredytację.

Przykładowe procedury bezpieczeństwa stosowane w naszym laboratorium:

 • podwójna kontrola wyniku (jeden specjalista przeprowadza badanie, a drugi zatwierdza jego rezultat – sprawdza pracę poprzednika),
 • przeprowadzanie testu na ojcostwo dwa razy przy wyniku, który wyklucza ojcostwo (w tym przypadku dwa osobne zespoły wykonują badanie, czyli łącznie są to aż cztery osoby nawzajem się kontrolujące),
 • profile genetyczne każdego z pracowników w laboratoryjnej bazie,
 • zatrudnianie tylko pracowników z doświadczeniem oraz częste ich szkolenie.

Takich procedur wdrożyliśmy bardzo dużo – po to, żeby zagwarantować Państwu pewny rezultat. Niestety są one często związane z dużymi kosztami dla laboratorium. Z tego powodu nie wszystkie podmioty decydują się na tak szczelny system bezpieczeństwa przy wydawaniu wyników. Dobrze zwrócić więc na to uwagę, ponieważ od wyniku badania na ojcostwo często zależy Państwa przyszłość.

Jakie próbki można wykorzystać do badania DNA? Włosy, szklanka, szczoteczka do zębów i wiele innych

Test ojcostwa mogą Państwo przeprowadzić wygodnie i dyskretnie z dowolnej próbki — mogą to być zarówno wymazy z policzka, jak i sztućce, szczoteczka do zębów, kubek, szklanka, a nawet pestki arbuza czy inhalator. Jeśli chcieliby Państwo otrzymać poradę na temat możliwych próbek, wystarczy zadzwonić do nas. Każda próbka, która zostanie przez Państwa dostarczona do badania, jest objęta specjalną GWARANCJĄ. Co to oznacza? Gdyby z jakiegoś powodu była niewystarczająca, każdą następną badamy bezpłatnie!

test na ojcostwo Katowice, testy na ojcostwo Katowice, badania DNA Katowice, badanie DNA Katowice, badania ojcostwa Katowice, badanie ojcostwa Katowice, badania na ojcostwo Katowice, badanie na ojcostwo Katowice, test ojcostwa Katowice, testy ojcostwa Katowice, test na ojcostwo Mysłowice, test na ojcostwo Dąbrowa Górnicza

Gwarancja na wszystkie próbki – każdą kolejną badamy za darmo!

Pacjenci mogą być spokojni o jakość dostarczonych próbek, ponieważ każda próbka objęta jest gwarancją. Oznacza to, że jeżeli pierwsza próbka okaże się gorszej jakości, można dosłać nowy materiał, a ponowne analizy będą wykonane bezpłatnie. Nie narzucamy żadnych terminów, próbkę można dostarczyć za tydzień, miesiąc lub nawet rok. U nas zlecenie będzie cały czas otwarte.

Autor: mgr Barbara Prokurat, Dyrektor ds. operacyjnych testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

Test na ojcostwo – wszystkie próbki są tak samo pewne

Nie upieramy się, że „najlepszym” materiałem jest wymaz z policzka. Zarówno taka jak i inna próbka (np. chusteczka, włosy, szczoteczka, smoczek, niedopałek papierosa, sztućce i wiele innych) zawiera niezbędne DNA. Wszystko zależne jest od tego, jaki rodzaj próbek jest Państwu wygodnie i łatwo zebrać.

Jak umówić się na test na ojcostwo w Katowicach? Jakie próbki najlepiej pobrać? Bezpłatna porada telefoniczna

test na ojcostwo Katowice, testy na ojcostwo Katowice, badania DNA Katowice, badanie DNA Katowice, badania ojcostwa Katowice, badanie ojcostwa Katowice, badania na ojcostwo Katowice, badanie na ojcostwo Katowice, test ojcostwa Katowice, testy ojcostwa Katowice, test na ojcostwo Mysłowice, test na ojcostwo Dąbrowa GórniczaWystarczy zadzwonić pod bezpłatny ogólnopolski numer telefonu i opisać nam swoją sytuację, a chętnie Państwu doradzimy. Nasi specjaliści są dostępni pod telefonem od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 do 22.00 oraz w weekendy i święta od godziny 9.00 do 21.00.

 

Jak wygląda test na ojcostwo w Katowicach w przychodni?

.
Zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo zależy Państwu na dyskrecji. Dlatego też w naszych przychodniach oraz w samym laboratorium dbamy o jej zachowanie. Nigdy nie udzielamy informacji na temat zleconego badania osobom trzecim. Mamy bardzo rygorystyczne procedury, których przestrzeganie gwarantuje Państwu pełną ochronę danych.
.
Dzwoniąc do nas nikt nie jest w stanie potwierdzić, że dany pacjent zleca u nas badanie. Jeśli zależy Państwu na dyskrecji warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób dokładnie laboratorium ją gwarantuje. Często jest to tylko slogan reklamowy podczas, gdy placówka nie ma wdrożonych żadnych procedur pozwalających na zabezpieczenie wrażliwych danych pacjenta

Test na ojcostwo Katowice – w jaki sposób gwarantujemy pewny wynik?

 • Analiza aż 34 markerów DNA u każdego uczestnika – badanie takiej liczby markerów DNA gwarantuje jednoznaczny rezultat, a co ważne – zgodny z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii. Przeczytaj więcej o 34 markerach DNA…
 • Wysoka jakość odczynników – zdarza się, że niektóre laboratoria korzystają z „domowej roboty” odczynników. Nie przechodzą one precyzyjnej walidacji, a w konsekwencji mogą powodować błędy na etapie analizy. testDNA Laboratorium Sp. z o.o. stosuje do testów na ojcostwo wyłącznie wysokiej jakości odczynniki firmy PROMEGA.
 • Badania DNA przeprowadzane przez specjalistów – testy na ojcostwo są u nas wykonywane przez specjalistów, którzy nie tylko mają wieloletnie doświadczenie, ale też biorą udział w konferencjach czy szkoleniach oraz mogą pochwalić się autorstwem publikacji. Poznaj naszych specjalistów… 
 • Badanie realizowane 2 razy – jeśli wynik wskazuje na wykluczenie ojcostwa, badanie jest wykonywane drugi, przez inny zespół i z innej próbki. I to nie jest tylko pusty slogan, ale rzeczywiste działanie! To daje gwarancję wiarygodnego wyniku. Żaden nasz wynik nie został do tej pory podważony prawnie.
 • Test na ojcostwo przeprowadzany w akredytowanym i certyfikowanym laboratorium – testDNA Laboratorium Sp. z o.o. posiada akredytację PCA i liczne certyfikaty, regularnie poddaje się zewnętrznym kontrolom jakości badań DNA. Jako jedyne prywatne laboratorium w Polsce uzyskało m.in. 100% zgodność rezultatów w teście na ojcostwo w programie biegłości CTS (Collaborative Testing Services) z akredytacją ISO/IEC 17043:2010 (organizowany przez amerykańskie stowarzyszenie związane z National Institute of Standard and Technology – Narodowym Instytutem Standardów i Technologii). UWAGA! Jedynie wyniki badań DNA realizowane przez akredytowane laboratoria mogą zgodnie z prawem być respektowane przez sądy w Polsce i za granicą. Certyfikaty laboratorium…
Test na ojcostwo pewny wynik
img
img

Kiedy warto zrobić badania na ojcostwo?

Wynik badania na ojcostwo pozwala rozwiązać wiele spraw i podjąć odpowiednią decyzję. Daje bowiem całkowitą pewność co do tego, czy dany mężczyzna jest biologicznym ojcem danego dziecka. W jakich sytuacjach badania DNA są pomocne i jakie są częste powody ich wykonywania?

 

 • Wątpliwości – np. podejrzenie o zdradę, brak podobieństwa między ojcem a dzieckiem, niezgadzająca się grupa krwi, plotki.
 • Potrzeba uzyskania dowodu w sprawie – np. o ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa.
 • Zaprzeczenie ojcostwa po terminie – wynik badania jest dla prokuratora dowodem, że warto rozpocząć sprawę.
 • Chęć uzyskania pewności przed uznaniem ojcostwa w Urzędzie Stanu Cywilnego (przed porodem lub po narodzinach.
 • Podejrzenie niesłusznego płacenia alimentów (na nie swoje dziecko).
 • Chęć uzyskania pewności w czasie ciąży, że partner jest rzeczywiście ojcem dziecka.
 • Potrzeba zasądzenia alimentów przed złożeniem wniosku o 500+ (dla samotnego rodzica).

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Zobacz, jak pracuje nasze laboratorium


Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-czw. 7:00-22:00, pt, 7:00-20:00, weekendy i święta: 9:00-21:00

Napisz do nas: biuro@testDNA.pl

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Aleksandra Kłudkowska

mgr Joanna Musiał

mgr Joanna Musiał

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewelina Czernachowska

mgr Ewa Przeliorz

mgr Ewa Przeliorz
Data publikacji: 08/06/2015, Data aktualizacji: 17/10/2019