Test Nifty pro

Oryginalny Test NIFTY pro – zadbaj o zdrowie swojego dziecka z najczęściej wykonywanym testem NIPT na świecie

Już ponad 9 milionów mam zaufało NIFTY! To jeden z najdokładniejszych testów prenatalnych

Test NIFTY (Non-invasive Fetal Trisomy Test) to test prenatalny wykonywany z krwi matki. Dzięki temu jest w pełni bezpieczny dla dziecka. Już od 10 tygodnia ciąży pozwala zbadać trisomię 21., 18. 13. i inne choroby genetyczne. Najszerszy zakres (aż 94 badane choroby) może pozwolić przyszłej mamie odzyskać spokój i cieszyć się ciążą, a także uniknąć amniopunkcji.
.

Warto wiedzieć! Wiele Mam myśli, że wszystkie NIFTY pro są takie same. Tymczasem zlecając NIFTY pro w testDNA dodatkowo zyskujesz:

 • Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania w przypadku uzyskania nieprawidłowego wyniku.
 • NOWOŚĆ! Wskazówki dołączane do wyniku “Jak odczytać wynik” w cenie badania. Zostały opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem i dzięki nim odczytanie wyniku jest jeszcze łatwiejsze.
 • Pobranie próbki jest w cenie badania w całej Polsce – zarówno w placówce jak i w domu z dojazdem pielęgniarki. Badanie możesz umówić w jednej z ponad 250 placówek i wizyty domowe organizujemy również w mniejszych miejscowościach i wsiach.
 • Możliwość płatności w ratach lub korzystając z płatności bezpłatnie odroczonych P24NOW.
 • Szybkie terminy badań nawet w dniu umówienia.
 • Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu.
Umów badanie NIFTY pro

Dlaczego warto wykonać test NIFTY pro?

Badanie NIFTY dzięki wysokiej czułości może pomóc zyskać spokój o zdrowie dziecka, a także uniknąć amniopunkcji. Jest przy tym zupełnie bezpieczny (nie wiąże się z ryzykiem poronienia) i prosty.

.

Do analizy pobiera się nieinwazyjnie krew Mamy – podobnie jak do zwykłego badania krwi. Test NIFTY pro jest polecany dla Mam, które otrzymały nieprawidłowe wyniki testu PAPP-a, mają zalecenie wykonania amniopunkcji, ukończyły 35 roku życia czy mają wątpliwości i obawy o zdrowie dziecka.

.

Test NIFTY pro łączy korzyści standardowych badań prenatalnych: bezpieczeństwo testu PAPP-a i czułość amniopunkcji (wynosi ona ponad 99% dla trisomii 21.). Tak wysoka czułość testu NIFTY pro wynika z tego, że jest w nim analizowane DNA dziecka obecne w krwi Mamy. Laboratorium wykorzystuje do tego nowoczesną metodę NGS oraz zaawansowane analizy bioinformatyczne. To dlatego badanie jest jednocześnie tak skuteczne i bezpieczne.

Co to jest test NIFTY pro?

Czym jest test NIFTY pro? Test NIFTY pro (Non-invasive Fetal Trisomy Test) to nieinwazyjny, test prenatalny o wysokiej czułości, który służy do wykrywania chorób genetycznych płodu.

 • Test NIFTY pro jest wykonywany z krwi już po 10 tygodniu ciąży.
 • Określa ryzyko wystąpienia u dziecka trisomii 21. (zespół Downa), trisomii 18. (zespół Edwardsa) i trisomii 13. (zespół Patau) oraz wielu innych chorób genetycznych, w tym aneuploidii chromosomów płci oraz mikrodelecji i mikroduplikacji (w sumie 94 choroby).
 • Test NIFTY pro określa również płeć, która podawana jest na życzenie rodziców.
 • Wysoka czułość i bezpieczeństwo testu NIFTY pro wynika z tego, że w badaniu analizowane jest wolne płodowe DNA obecne w krwi Mamy.

Zobacz film jak wygląda test NIFTY pro w testDNA:

.

dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa

dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa

“Test NIFTY pro jest dobrym wyborem dla tych rodziców, którzy chcą mieć dużą wiedzę o tym, czy dziecko jest zdrowe, czy chore już podczas ciąży. NIFTY pro jest doskonałą alternatywą dla badań inwazyjnych, które wiążą się z ryzykiem dla ciąży, na przykład ryzykiem poronienia. 

Test NIFTY pro można wykonać bezpiecznie już od 10-tego tygodnia ciąży. Wykonanie testu NIFTY pro nie wiąże się z ryzykiem dla ciąży, a daje rzeczywiście dużą wiedzę o tym, czy dziecko jest obarczone jakąś chorobą genetyczną, czy nie. Aby wykonać test wystarczy pobranie małej ilości krwi obwodowej matki, oraz stwierdzenie w badaniu USG wieku ciąży. Wynik jest dostępny w ciągu kilku dni i z 99,9% pewnością.” Dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa

.

Na czym polega badanie NIFTY pro?

Metoda badania

Do badania NIFTY pro pobierana jest krew z żyły obwodowej matki (10 ml), w której krąży wolny płodowy DNA (cffDNA). Wraz z DNA pochodzącym od matki (cfDNA) jest z niej izolowany i analizowany z wykorzystaniem innowacyjnej metody Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS) oraz zaawansowanych analiz bioinformatycznych.

Innymi słowy chociaż technologia wykorzystywana w badaniu NIFTY jest bardzo nowoczesna i wymaga zaawansowanej aparatury a także dużego doświadczenia (tylko to gwarantuje pewny wynik), to z punktu widzenia przyszłej mamy badanie NIFTY pro wygląda jak zwykła morfologia. Czytaj więcej: Metoda badania NIFTY pro >>

na czym polega test nifty prona czym polega test nifty pro

 

Jakie choroby wykrywa badanie NIFTY pro?

Test NIFTY pro jest testem o wysokiej czułości i bada pod kątem zaburzeń wszystkie 23 pary chromosomów za pomocą technologii Sekwencjonowania Nowej Generacji, NGS. Jest to obecnie jeden z najdokładniejszych testów prenatalnych a przy tym posiada szeroki zakres (94 choroby).

nifty bada aż 94 choroby

Badanie NIFTY pro w ciąży pojedynczej pozwala sprawdzić zdrowie dziecka pod kątem aż 94 chorób. Na życzenie rodziców, na wyniku jest podana również płeć dziecka.

Choroby badane w NIFTY pro:

 • Trisomie: 21 – zespół Downa., 18 – zespół Edwardsa., 13 – zespół Patau oraz 9., 16. i 22. chromosomu
 • Nieprawidłowości związane  z liczbą chromosomów płcizespół Turnera, zespół Klinefeltera, zespół XXX, zespół XYY,
 • 84 mikrodelecji i mikroduplikacji – w tym zespół Wolfa-Hirschhorna, zespół diGeorge’a, zespół Williamsa-Beurena, zespół Pradera-Williego/Angelmana czy zespół Potocki-Lupskiego. Dzięki technologii NIFTY można wykryć duplikacje i/lub delecje. Więcej informacji: Lista chorób badanych w teście NIFTY pro >>

W przypadku ciąży bliźniaczej, zakres badania NIFTY pro obejmuje: trisomię 21., trisomię 18., trisomię 13. oraz płeć na życzenie.

Choć mikrodelecje uznawane są za rzadkie wady genetyczne prawdopodobieństwo ich wystąpienia u dziecka w przypadku matek przed 40 rokiem życia jest nawet większe niż ma to miejsce przy zespole Downa.

mikrodelecje a zespol downa

Poniżej znajdą Państwo krótki opis wybranych chorób badanych w teście NIFTY pro:

Trisomia 21 (zespół Downa)

Zespół Downa występuje średnio u 1 na 1000 urodzonych noworodków. Częstość występowania zespołu Downa jest aż 10 razy wyższa w przypadku dzieci urodzonych przez matki po 40 roku życia, jednak również młodsze kobiety rodzą dzieci z trisomią 21.

Zespół Downa jest wynikiem obecności dodatkowego chromosomu 21. (trisomia 21.), której przyczyną jest mutacja genetyczna – szacuje się, że w 98 % przypadków powstaje ona spontanicznie (nie jest przekazywana przez rodzicom). Objawom zespołu Downa takim jak płaski profil twarzy, lekko skośne oczy, krótkie kończyny i krępa budowa ciała towarzyszy też upośledzenie umysłowe. Osoby z zespołem Downa cierpią też na poważne problemy zdrowotne obejmujące m.in. układ krążenia i układ pokarmowy, kostny czy moczowo-płciowy.

Trisomia 18 (zespół Edwardsa)

Ryzyko zespołu Edwardsa rośnie wraz z wiekiem matki. Istotny jest także jej tryb życia i stan zdrowia, które wpływają na jakość komórek jajowych.

Zespól Edwardsa występuje częściej u dziewczynek. Zespół Edwardsa jest spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu 18. (trisomia 18.). W 95% przypadków jest przyczyną poronienia w I trymestrze ciąży, a większość dzieci które przyjdą na świat z zespołem Edwardsa żyje do 2 miesięcy. 5-10 % dzieci żyje dłużej niż rok.

Zespół Edwardsa objawia się mniejszym wzrostem i wagą, szeroko rozstawionymi oczami z opadającą górną powieką, zaciśniętymi piąstkami z nachodzącymi na siebie palcami, niewykształconymi kciukami i paznokciami oraz zdeformowanym stopami. U chorego występuje cysta splotu naczyniówkowego w czaszce, a także zaburzenia funkcji układu oddechowego, krążenia i innych, wady serca i przepukliny. Dzieci, które żyją dłużej niż rok, nie uczą się chodzić i mają mocno ograniczone zdolności poznawcze i komunikacyjne.

Trisomia 13 (zespół Patau)
Zespół Patau jest spowodowany dodatkowym chromosomem 13. (trisomia 13.). Podstawowym czynnikiem rozwoju zespołu Patau jest wiek matki a także nosicielstwo translokacji zrównoważonej chromosomu 13 pary przez jedno z rodziców. Ze względu na rozległe wady wrodzone, zwiększość (80%) dzieci z zespołem Patau umiera wkrótce po porodzie – w ciągu kilku dni lub tygodni, a ponad 90% nie dożywa pierwszego roku, z kolei 5 % osiąga wiek 3 lat.
Zespoły mikrodelecyjne

Zespoły mikrodelecyjne są wynikiem utraty części chromosomu. Nasilenie ich objawów zależy od lokalizacji i rozmiaru delecji. Objawami mikrodelecji są: niepełnosprawność intelektualna i psychoruchowa, epilepsja, zaburzenia wzrostu, zaburzenia zachowania, problemy z odżywaniem, nietypowy wygląd zewnętrzny (dysmorfia) i wiele innych. Przykładowe mikrodelecje, które bada test NIFTY pro to: zespół kociego krzyku (cri du chat syndrome), zespół monosomii 1p36 zespół monosomii 2q33.1. Dzięki technologii NIFTY można wykryć duplikacje i/lub delecje.

Czytaj więcej: Co bada test NIFTY pro? Zakres badania

Ustalenie płci w NIFTY pro na życzenie

Ustalenie płci dziecka w teście NIFTY pro jest możliwe na bardzo wczesnym etapie – po 10 tygodniu ciąży. Płeć jest podawana na wyniku na życzenie rodziców. Skuteczność ustalenia płci płodu w badaniu NIFTY pro wynosi 99,53%. Ustalenie płci jest możliwe również w ciąży bliźniaczej i wynik dotyczy wówczas całej ciąży, nie poszczególnych dzieci. Dowiedz się więcej: Test NIFTY pro a płeć dziecka

Co oznacza wynik testu NIFTY pro?

 • Wynik negatywny (niskie ryzyko, nie wykryto) oznacza, że dziecko z dużym prawdopodobieństwem jest zdrowe (w zakresie badanej choroby). Rodzice mogą wtedy odzyskać spokój i uniknąć amniopunkcji.
 • Wynik pozytywny (wysokie ryzyko, wykryto) oznacza, że dana choroba występuje z dużym prawdopodobieństwem i w takiej sytuacji zaleca się wykonać badanie inwazyjne np. amniopunkcję w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby (jest refundowana w ramach ubezpieczenia NIFTY pro). Wyniki pozytywne należą do zdecydowanej mniejszości a niskie prawdopodobieństwo wyniku fałszywie pozytywnego (wskazującego na chorobę, której nie ma) oznacza, że mniej ciężarnych mających zdrowe dziecko jest kierowanych na niepotrzebną amniopunkcję niż ma to miejsce w przypadku testu PAPP-A.

.

Ważne. W przypadku wyniku pozytywnego, nasze pacjentki mają zapewnioną konsultację z lekarzem genetykiem w cenie badania. Wyjaśnia on znaczenie wyniku i zaleca dalsze postępowanie. Dodatkowo do wyników dołączamy wskazówki “Jak odczytać wynik opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem. W testDNA wynik NIFTY pro udostępniamy online w bezpiecznym Panelu Pacjenta. Nie ma więc konieczności dodatkowego dojazdu do placówki..

.

jak odczytac wynik

.

Wiarygodność wyniku NIFTY pro

czułość ponad 99%Test NIFTY został sprawdzony na największej liczbie przypadków. Został wykonany ponad 9 000 000 razy na całym świecie, a czułość dla 3 najczęstszych trisomii została potwierdzona w największym badaniu na świecie dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT. W testach NIPT obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków.

Jest to jeden z najbardziej dokładnych nieinwazyjnych testów prenatalnych, a jego czułość jest większa od czułości badań biochemicznych i jest porównywalna z czułością amniopunkcji (na poziomie 99% dla trisomii 21.). Dla porównania, czułość testu PAPP-a wynosi około 90% dla zespołu Downa. Czytaj więcej: Wynik testu NIFTY pro – pewność i przykładowy wynik >>

.

Ubezpieczenie testu NIFTY pro

ubezpieczenie wyniku

Test NIFTY pro jest jedynym badaniem prenatalnym z pełnym ubezpieczeniem. Obejmuje ono cały zakres badanych chorób, a nie tylko wybrane nieprawidłowości, co wyróżnia NIFTY pro.

Ubezpieczenie NIFTY pro jest bezpłatne, dobrowolne i dotyczy trzech sytuacji:

Wynik fałszywie negatywny po urodzeniu (mimo, że wynik nie wskazywał na daną chorobę, to dziecko się z nią urodziło) – odszkodowanie do około 210 000 zł.*

Wynik fałszywie negatywny przed urodzeniem, z terminacją ciąży  – odszkodowanie do około 11 000 zł.*

Wynik pozytywny (nieprawidłowy) – w tym przypadku jeśli rodzice zdecydują się wykonać badania prenatalne diagnostyczne, uzyskają zwrot kosztów do ok. 2600 zł.* Refundacja badań diagnostycznych (inwazyjnych) dotyczy badań wykonywanych prywatnie – możesz więc wybrać dowolną placówkę, nie tylko te, które mają umowę z NFZ.

Czytaj więcej o ubezpieczeniu NIFTY pro >>

.

Wskazania do badania NIFTY pro

dla spokojnej ciąży

 • Wszystkie przyszłe mamy, które chciałyby mieć spokój i upewnić się co do zdrowia dziecka.
 • Kobiety, które ukończyły 35 rok życia,
 • Pacjentki, które dostały skierowanie na amniopunkcję, np. ze względu na podejrzenie trisomii 21. (zespołu Downa).
 • Ciężarne, których wyniki badań biochemicznych i ultrasonograficznych w pierwszym i drugim trymestrze ciąży sugerują zwiększone ryzyko wystąpienia wyżej opisanych wad wrodzonych, podwyższone ryzyko chorób genetycznych w teście zintegrowanym FMF.
 • Kobiety, które mają przeciwwskazania do przeprowadzenia inwazyjnych testów prenatalnych (łożysko przodujące, wysokie ryzyko poronienia, zakażenie HBV, HIV, itd.

Poznaj korzyści

bezpieczeństwo nifty Bezpieczeństwo – do testu NIFTY pro pobiera się krew obwodową matki, dlatego też badanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem poronienia i powikłań. Pobranie krwi wygląda jak zwykła morfologia.
dokładność nifty Duża dokładność – wysoka czułość badania, walidacja kliniczna wykonania na 146 958 ciążach.
wczesna wykrywalność nifty Wczesna wykrywalność – test można wykonać już od 10 tygodnia ciąży.
dostępność nifty Dostępność – badanie wykonywane jest na terenie całej Polski w placówkach i w domu – jest to taka pierwsza oferta na rynku.
szybki wynik nifty Szybki wynik – maksymalnie do 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik dostępny jest szybciej.
szeroki zakres nifty Szeroki zakres – jeszcze bardziej dokładny i szeroki nieinwazyjny test prenatalny, zakres obejmuje nie tylko powszechnie występujące trisomie, ale też mikrodelecje i mikroduplikacje, takie jak np. zespół DiGeorge’a i zespoły Angelmana/Pradera-Williego.
wiarygodność i pewność nifty Wiarygodny – ponad 9 000 000 testów NIFTY wykonanych na całym świecie. Najczęściej wybierany NIPT. 

 

Przeciwwskazania do wykonania testu NIFTY pro

Test NIFTY pro jest zupełnie bezpieczny i można go wykonać również u pacjentek z ciążą zagrożoną czy jakimikolwiek przeciwwskazaniami do wykonania amniopunkcji. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania testu NIFTY pro (m. in. przeszczep narządu u matki czy terapia komórkami macierzystymi), dlatego przed wykonaniem badania przeprowadzamy ankietę dotyczącą ciąży, zdrowia i stosowanych leków.

Ile kosztuje test NIFTY pro?

Cena testu NIFTY pro i raty w testDNA

Test NIFTY pro jest korzystny cenowo biorąc pod uwagę szeroki zakres badanych chorób oraz pełne ubezpieczenie. Sprawdź cenę testu NIFTY pro w testDNA.

 

Test NIFTY pro

 • Oryginalny test NIFTY pro wykonywany w laboratorium BGI. Bezpieczny test z krwi o wysokiej czułości dostępny już od 10 tygodnia ciąży.
 • AŻ 94 NIEPRAWIDŁOWOŚCI. Najszerszy test NIFTY. Zakres dla ciąży pojedynczej: trisomia 21 (zespół Downa), trisomia 18 (zespół Edwardsa), trisomia 13 (zespół Patau), trisomia 9, trisomia 16, trisomia 22, mikrodelecje i zespoły duplikacji – łącznie aż 84 mikrodelecje / duplikacje. Zakres dla ciąży bliźniaczej: trisomia 21., trisomia 13., trisomia 18.
 • PŁEĆ na życzenie.
 • UBEZPIECZENIE na życzenie. NIFTY to jedyny NIPT z ubezpieczeniem. W cenie testu NIFTY pro jest ubezpieczenie na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego po urodzeniu dziecka (do 210 000 zł*) i przed urodzeniem z terminacją ciąży (do 11 000 zł*) oraz zwrot kosztów wykonanej diagnostyki prenatalnej (np. amniopunkcji) do 2600 zł* jeśli wynik testu NIFTY pro będzie pozytywny.
 • Wynik do 10 dni roboczych (czas liczony od momentu dotarcia próbek do laboratorium). Jest to maksymalny czas oczekiwania, często wynik dostępny jest szybciej, w 5-6 dni.
 • Bezpłatne ponowne pobranie próbki jeśli jakość próbki nie będzie wystarczająca do badania.

Dodatkowo w testDNA:

 • Pobranie próbki w placówce lub w domu (wizyta pielęgniarki) w cenie badania w całej Polsce.
 • Konsultacja z lekarzem genetykiem w przypadku pozytywnego (nieprawidłowego) wyniku NIFTY pro w cenie badania.
 • Wskazówki  “Jak odczytać wynik” dołączane do wyniku w cenie badania, opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem.
 • Wynik udostępniany online w bezpiecznym Panelu Pacjenta
 • Dostępne raty i płatności odroczone P24NOW. Skontaktuj się z nami i zapytaj o raty.

⭐⭐⭐⭐⭐ NIFTY pro w testDNA (średnia 4,95/5,00 z ponad 230 opinii)

test nifty cena, test nifty pro cena, badanie nifty cena, badanie nifty pro cena, nifty cena
Cena: 2397 ,-

Badanie prenatalne test NIFTY Pro

Zapłać za test NIFTY pro w ratach w testDNA

Płatność za badanie NIFTY pro można rozłożyć na raty w systemie MediRaty, P24NOW i PayPop24now

 • P24NOW – płatności odroczone bezpłatnie do 54 dni lub po 54 dniach raty. Sam decydujesz jak spłacisz. Limit wynosi nawet 10 000 zł.
 • PayPo – forma płatności z odroczeniem zapłaty określonej kwoty do 30 dni, bez dodatkowych kosztów. Możliwe jest opłacenie części kwoty za badanie metodą PayPo – do 700 zł dla nowych klientów PayPo.
 • Mediraty. Wystarczy jeden telefon, wszystkie formalności można przeprowadzić bez wychodzenia z domu.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji o ratach: tel. 665 761 161

Zobacz więcej: Metody płatności NIFTY pro

NIFTY test w testDNA. Ogólnopolski formularz rejestracji on-line:

1. Wybierz przychodnię lub wizytę domową rozwiń
(obie opcje w cenie badania, bez dodatkowych opłat)
2. Wybierz lokalizację rozwiń
Podaj adres, w którym chciałabyś umówić wizytę domową

Miasto:

Kod pocztowy:

Ulica:

Numer domu:

Numer mieszkania: (pole nieobowiązkowe)

Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Ciechanów, Ul Spółdzielcza 2
Tel. 665 761 161 Płock, ul. Dworcowa 2
Tel. 665 761 161 Radom, ul. 1905 roku 20
Tel. 665 761 161 Warszawa, ul. Cybernetyki 7
Tel. 665 761 161 Siedlce, ul. Floriańska 57
Tel. 665 761 161 Garwolin, ul. Jana Pawła II 17
Tel. 665 761 161 Grójec, ul. Olimpijska 8A
Tel. 665 761 161 Ostrołęka, ul. Pileckiego 14
Tel. 665 761 161 Legionowo ul. Sowińskiego 4
Tel. 665 761 161 Kozienice, ul. Lubelska 40
Tel. 665 761 161 Płońsk, ul. Grunwaldzka 11A
Tel. 665 761 161 Warszawa, ul. Krzywe Koło 8/10
Tel. 665 761 161 Warszawa, ul. Sienna 86
Tel. (22) 100 32 65 Warszawa Kabaty, ul. Ksawerego Bronikowskiego 55
Tel. (22) 100 32 65 Warszawa, Wrocławska 21a/7
Tel. (22) 100 32 65 Warszawa, Książkowa 9
Tel. 665 761 161 Radom, ul. Andrzeja Struga 19/21
Tel: 665 761 161 Ożarów Mazowiecki, ul. Romana Dmowskiego 39
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Katowice, ul. Bocheńskiego 38A
Tel. 665 761 161 Chorzów, Ul. Batorego 19
Tel. 665 761 161 Cieszyn, u. Frysztacka 20
Tel. 665 761 161 Rybnik, ul. Parkowa 4a
Tel. 665 761 161 Ustroń, ul. Stawowa 2A
Tel. 665 761 161 Zawiercie, ul. Powstańców Śląskich 8
Tel. 665 761 161 Bielsko Biała, ul. Pszenna 11
Tel. 665 761 161 Racibórz, Ul. Kolejowa 19A
Tel. 665 761 161 Lubliniec, Ul. Mickiewicza 14
Tel. 665 761 161 Mikołów, Os. 30-lecia 8
Tel. 665 761 161 Czechowice-Dziedzice, ul. Sienkiewicza 8
Tel. 665 761 161 Pszczyna, ul. Dobrawy 7
Tel. 665 761 161 Będzin, ul. Małobądzka 141
Tel. 665 761 161 Gliwice, ul. Szafirowa 18
Tel. 665 761 161 Skoczów, ul. Mały Rynek 1
Tel. 665 761 161 Szczekociny, Aleja Jana Pawła II 6, 42-445
Tel. 665 761 161 Sosnowiec, Al. Wolności 6
Tel. 665 761 161 Zabrze, ul. Wolności 311
Tel. 665 761 161 ul. Wspólna 2, 43-246 Strumień
Tel. 665 761 161 Częstochowa, ul. Brzeźnicka 59
Tel. 665 761 161 Katowice, ul. Wiosny Ludów 24
Tel. 665 761 161 Katowice, ul. Witosa 21
Tel. 665 761 161 Katowice, ul. Radockiego 282
Tel. 665 761 161 Częstochowa, Wieluńska 28
Tel. 665 761 161 Częstochowa, Aleja Wolności 14
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Poznań, ul. Braniewska 20
Tel. 665 761 161 Nowy Tomyśl, ul. Zbąszyńska 9
Tel. 665 761 161 Piła, ul. Medyczna 6
Tel. 665 761 161 Ostrów Wielkopolski, ul. Wrocławska 28
Tel. 665 761 161 Jarocin, ul. Hallera 9
Tel. 665 761 161 Krotoszyn, ul. Wojciechowskiego 3
Tel. 665 761 161 Turek, ul. Dąbrowskiego 7
Tel. 665 761 161 Września, ul. Piastów 16
Tel. 665 761 161 Leszno, ul. Racławicka 1a
Tel. 665 761 161 Poznań, ul. Kaspra Drużbickiego 7
Tel. 665 761 161 Poznań, ul. Dąbrowskiego 75 lok 7 i 8
Tel. 665 761 161 Stęszew, ul. Łukaszewicza 1
Tel. (62) 501 35 07 Kalisz ul. Wyszyńskiego 36
Tel: 665 761 161 Godziesze Wielkie, ul. Kaliska 2
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Białystok, ul. Sobieskiego 13/8
Tel. 665 761 161 Suwałki, ul. Młynarskiego 9
Tel. 665 761 161 Augustów, ul. Chreptowicza 1
Tel. 665 761 161 Mońki, Al. Wojska Polskiego 42
Tel. 665 761 161 Grajewo, ul. Kolejowa 8
Tel. 665 761 161 Łomża, ul. Akademicka 48 A
Tel. 665 761 161 Białystok, ul. Parkowa 14 lok. 84
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Biała Podlaska, ul. Gabriela Narutowicza 35
Tel. 665 761 161 Chełm, ul.Lipowa 27
Tel. 665 761 161 Lublin, ul. Przyjaźni 13
Tel. 665 761 161 Zamość, ul. Jasna 14
Tel. 665 761 161 Hrubieszów, Ul. Leśmiana 28
Tel. 665 761 161 Kraśnik, Ul. Zygmunta Krasińskiego 16
Tel. 665 761 161 Parczew, ul. 11 listopada 48
Tel. 665 761 161 Puławy, ul. Centralna 15
Tel. 665 761 161 Łuków, ul. Sienkiewicza 7A
Tel. 665 761 161 Lubartów, ul.Mickiewicza 3-5
Tel. 665 761 161 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 18
Tel. 665 761 161 Zamość, al. Jana Pawła II nr. 19
Tel. 665 761 161 Lublin, ul. Okopowa 3
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Brodnica, ul.Kopernika 8
Tel. 665 761 161 Bydgoszcz, ul. Karłowicza 3-5
Tel. 665 761 161 Grudziądz, ul. Klasztorna 9/11
Tel. 665 761 161 Inowrocław, ul. Dworcowa 71
Tel. 665 761 161 Toruń, ul. Watzenrodego 15 A
Tel. 665 761 161 Włocławek, ul. Zduńska 2
Tel. 665 761 161 Golub-Dobrzyń, ul. Szosa Rypińska 4 a
Tel. 665 761 161 Wielgie, ul. Starowiejska 10
Tel. 665 761 161 Bydgoszcz, ul. M. Skłodowskiej-Curie 26
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Bukowina Tatrzańska, ul. Długa 145
Tel. 665 761 161 Nowy Sącz, ul. Kochanowskiego 2
Tel. 665 761 161 Nowy Targ, ul. Wojska Polskiego 14
Tel. 665 761 161 Sucha Beskidzka, ul. Mickiewicza 56
Tel. 665 761 161 Tarnów, ul. Niepodległości 3A
Tel. 665 761 161 Krynica Zdrój, ul. Reymonta 21
Tel. 665 761 161 Kraków, ul. Mehoffera 6
Tel. 665 761 161 Krzeszowice, ul. Stolarska 1
Tel. 665 761 161 Zakopane, ul. Orkana 6
Tel. 665 761 161 Wieliczka, ul. Wincentego Pola 4a
Tel. 665 761 161 Wadowice, osiedle Kopernika 10B
Tel. 665 761 161 Myślenice, ul. Oś Tysiąclecia 1, 32-400
Tel. 665 761 161 Miechów, ul. Juliusza Słowackiego 13
Tel. 665 761 161 Chrzanów, ul. J. Skorupki 1 C
Tel. 665 761 161 Oświęcim, Pl. Kościuszki 12
Tel. 665 761 161 Bochnia, ul. Krakowska 27 A
Tel. 665 761 161 Kraków, ul. Zacisze 6
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Elbląg, ul. Nowowiejska 7
Tel. 665 761 161 Szczytno, ul. Chrobrego 10
Tel. 665 761 161 Ostróda, ul. Jana Sobieskiego 3C
Tel. 665 761 161 Biskupiec, ul. Armii Krajowej 1A
Tel. 665 761 161 Mława, ul. Anny Dobrskiej 1
Tel. 665 761 161 Pisz, ul. Sienkiewicza 4
Tel. 665 761 161 Olecko, ul. 11 Listopada 23, 19-400
Tel. 665 761 161 Lidzbark Warmiński, ul. 11- tego Listopada 15
Tel. 665 761 161 Braniewo, ul. Żeromskiego 14a
Tel: 665 761 161 Markusy 66
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Gdynia, ul. Adm.J.Unruga 84
Tel. 665 761 161 Gdańsk, ul. Subisława 24
Tel. 665 761 161 Słupsk, ul. Orląt Lwowskich 2
Tel. 665 761 161 Czarne, Plac Wolności 10
Tel. 665 761 161 Kwidzyn, ul. 11 Listopada 20/1
Tel. 665 761 161 Malbork, ul.Dworcowa 14
Tel. 665 761 161 Człuchów, Os. Wazów 8
Tel. 665 761 161 Kartuzy, ul. Sambora 21A
Tel. 665 761 161 Bytów, ul. Lęborska 11
Tel. 665 761 161 Wejherowo, ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego, 84–200
Tel. 665 761 161 Tuchomie, Jana III Sobieskiego 22
Tel. 665 761 161 Gdańsk, Staropolska 32 B
Tel. (58) 739 69 24 Gdynia ul. Chrzanowskiego 3/5
Tel: (58) 739 66 96 Gdańsk, ul. Kombatantów 4/22
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Gorzyce, ul. Piłsudskiego 17
Tel. 665 761 161 Rzeszów, ul. Plac Wolności 17
Tel. 665 761 161 Stalowa Wola, ul. Okulickiego 36
Tel. 665 761 161 Sanok, ul. Przemyska 24
Tel. 665 761 161 Krosno, ul. 1000 lecia 13
Tel. 665 761 161 Jarosław, ul. Poniatowskiego 53
Tel. 665 761 161 Lubaczów, ul. Kościuszki 141, 37–600
Tel. 665 761 161 Rzeszów, ul. Architektów 11
Tel. 665 761 161 Rzeszów, ul. Dąbrowskiego 31
Tel. 665 761 161 Przemyśl, ul. Mickiewicza 27
Tel. (17) 778 81 06 Ropczyce, ul. Parkowa 1
Tel. (17) 778 81 06 Ropczyce, ul. ks. Siewierskiego 6
Tel. (17) 778 81 06 Dębica, ul. Kościuszki 18
Tel. (17) 778 81 06 Sanok ul. Witkiewicza 5
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Jelenia Góra, ul. Ogińskiego 1 B
Tel. 665 761 161 Legnica, ul. Biegunowa 2
Tel. 665 761 161 Wałbrzych, ul. Armii Krajowej 22-23
Tel. 665 761 161 Kobierzyce, Ul. Witosa 5
Tel. 665 761 161 Kłodzko, ul. Spółdzielcza 4
Tel. 665 761 161 Ślęza, ul. Przystankowa 2
Tel. 665 761 161 Wrocław, ul. Trwała 7
Tel. 665 761 161 Świdnica, ul. Kliczkowska 37
Tel. 665 761 161 Złotoryja, ul. Rynek 5/2
Tel. 665 761 161 Jawor, ul. Piłsudskiego 10
Tel. 665 761 161 Kamienna Góra, ul. Władysława Broniewskiego 26A
Tel. 665 761 161 Ząbkowice Śląskie, ul.Waryńskiego 18
Tel. 665 761 161 Legnica, ul. Piekarska 7
Tel. 665 761 161 Wrocław, ul. Gagarina 110
Tel. 665 761 161 Wrocław, ul. Skarbowców 121-123
Tel. (74) 660 62 60 Wałbrzych ul. Wysockiego 24-24 A
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Kielce, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 17a
Tel. 665 761 161 Ostrowiec Świętokrzyski, Os. Ogrody 29
Tel. 665 761 161 Starachowice, ul. Jana Pawła II 1
Tel. 665 761 161 Pińczów, ul. Batalionów Chłopskich 33
Tel. 665 761 161 Włoszczowa, Ul. Mleczarska 11
Tel. 665 761 161 Sędziszów, ul. Dworcowa 23, 28-340
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Kluczbork, ul. Grunwaldzka 20
Tel. 665 761 161 Opole, ul. Katowicka 55
Tel. 665 761 161 Głubczyce, ul. M. Skłodowskiej-Curie 28
Tel. 665 761 161 Nysa, ul. Marcinkowskiego 2-4
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Kutno, ul. Sienkiewicza 16
Tel. 665 761 161 Łódź, ul. Kniaziewicza 20 A
Tel. 665 761 161 Piotrków Trybunalski, ul. Polna 13/13A
Tel. 665 761 161 Radomsko, ul. Mickiewicza 29
Tel. 665 761 161 Skierniewice, ul. Sobieskiego 29
Tel. 665 761 161 Tomaszów Mazowiecki, ul. Barlickiego 15
Tel. 665 761 161 Bełchatów, ul. Edwardów 2A
Tel. 665 761 161 Wieluń, ul J.Żubr 30
Tel. 665 761 161 Sieradz, ul. Krakowskie Przedmieście 10
Tel. 665 761 161 Zgierz, ul. Dąbrowskiego 19
Tel. 665 761 161 Pabianice, ul. Warszawska 6
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Szczecinek, ul. Kilińskiego 7
Tel. 665 761 161 Wałcz, ul. Piastowska 3
Tel. 665 761 161 Koszalin, ul. Traugutta 31/3
Tel. 665 761 161 Świnoujście, ul. Piłsudskiego 23-25
Tel. 665 761 161 Gryfice, ul Ks.Stanisława Ruta 9
Tel. 665 761 161 Myślibórz, ul. Kościelna 15
Tel. 665 761 161 Kamień Pomorski, ul. Kopernika 28
Tel. 665 761 161 Goleniów, ul. Partyzantów 11
Tel. 665 761 161 Stargard, ul. Kilińskiego 3
Tel. 665 761 161 Szczecin, al. Wyzwolenia 7
Tel. (94) 716 60 72 Koszalin, ul. Niepodległości 44-48
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Zielona Góra, ul. Chrobrego 20 A
Tel. 665 761 161 Wschowa, ul. Zygmunta Starego 4
Tel. 665 761 161 Żary, ul. Strzelców 10
Tel. 665 761 161 Strzelce Krajeńskie, Al. Wolności 9 K
Tel. 665 761 161 Zielona Góra, ul. Jedności 59
Tel. 665 761 161 Zielona Góra, ul. Wyszyńskiego 99,
Tel. 665 761 161 Gorzów Wielkopolski, ul. Kombatantów 34
Telefon: Adres:
Tel. 665 761 161 Sandomierz, ul. Adama Mickiewicza 52
Tel. 665 761 161 Tarnobrzeg, ul. Wyspiańskiego 3
Tel. 665 761 161 Gorzów Wielkopolski, ul. 30 Stycznia 15/9
3. Wybierz termin rozwiń

Wybierz datę

Wybierz preferowane godziny
Prosimy najpierw wybrać datę.

4. Podaj dane rozwiń

Czy przed złożeniem zamówienia kontaktowali się Państwo z nami?

Z kim się Państwo kontaktowali?

Administratorem danych podanych w formularzu jest TESTDNA sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą: ul. Bocheńskiego 38 A, 40-859 Katowice, o numerze NIP: 634-282-27-48, REGON: 243413225, e-mail: biuro@testDNA.pl , tel.: 32/ 445-34-26. Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu:
1) umówienia wizyty w placówce testDNA Laboratorium lub u któregoś z partnerów współpracujących (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 2016, Nr 119) – w dalszej części RODO);
2) dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO);
3) odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO;

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://www.testdna.pl/polityka-prywatnosci/

Po otrzymaniu zgłoszenia, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w ciągu jednego dnia roboczego w celu potwierdzenia rezerwacji. Po wysłaniu formularza będzie można wybrać metodę płatności w tym raty i P24NOW.

Dlaczego test NIFTY pro warto wykonać w testDNA Laboratorium?

 • Szybkie terminy badań – nawet w dniu umówienia.
 • Raty i płatności odroczone – P24NOW, PayPo, Mediraty.
 • Oryginalny NIFTY pro z najszerszym zakresem badanych chorób i pełnym ubezpieczeniem (całego zakresu badanych chorób), analizy wykonywane są w BGI w Hongkongu.
 • Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce – również wizyta domowa jest w cenie badania NIFTY pro. Pobrania w domu organizujemy też w małych miasteczkach i wsiach.
 • Wynik wygodnie ONLINE – nasze pacjentki mają dostęp do wygodnego Panelu Pacjenta na stronie internetowej.
 • Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania NIFTY pro w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (nieprawidłowego).
 • Wskazówki “Jak odczytać wynik” dołączane do wyniku. Zostały opracowane we współpracy z lekarzem genetykiem i dzięki nim odczytanie wyniku jest jeszcze łatwiejsze.
 • Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu, również w święta.
 • Marka testDNA jest obecna na rynku od 2003 roku. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów, nawiązaliśmy współpracę z wieloma specjalistami i ośrodkami, zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.
 • Pozytywne opinie naszych Pacjentek (średnia 4,95/5 na badanienifty.pl).

 

szybkie terminy i platnosci w ratach

 

Gdzie wykonać test NIFTY pro w testDNA?

Ponad 200 placówek i pobrania w domu w całej Polsce

Punkty pobrań

 

Test NIFTY pro możesz wykonać w całej Polsce w jednym z 200 autoryzowanych punktów pobrań, w których możemy umówić Cię na takie badanie. Wystarczy, że do nas zadzwonisz a podpowiemy Ci, gdzie będzie to możliwe najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

Sprawdź na mapie lokalizacje punktów pobrań NIFTY pro:

.

Wybierz województwo:

.

.

Wizyty domowe

Test NIFTY pro w testDNA możesz też zrobić w domu – organizujemy wtedy wizytę domową pielęgniarki w dni robocze oraz w niedziele.

W ramach wizyty domowej przyjedzie do Ciebie pielęgniarka i pobierze krew do badania – w dni robocze oraz w niedziele. Dzięki temu test NIFTY pro  jest jeszcze bardziej dostępny dla pacjentek, które mają mniejsze możliwości dojazdu do placówki i dla których liczy się wygoda. Wizyty domowe umawiamy w cenie badania (bez dodatkowych opłat) w całym kraju, również w małych miasteczkach i wsiach.

Uruchomienie mobilnych punktów pobrań jest odpowiedzią na potrzeby naszych Pacjentek. Wiele z nich chętnie korzysta z możliwości przyjazdu pielęgniarki i pobrania krwi do badania w domu. Dzięki temu coraz więcej mam ma dostęp do nowoczesnego badania prenatalnego o wysokiej czułości. Dotyczy to sytuacji ograniczonej mobilności, braku czasu lub po prostu chęci wykonania testu w zaciszu domowym. Odbiór wyniku online i konsultacja telefoniczna z lekarzem genetykiem są dopełnieniem wizyty domowej i sprawiają, że całe badanie można wykonać bez wychodzenia z domu. – Karina Sztendel, Kierownik Działu Medycznego TESTDNA sp. z o.o. Sp.k.

Zobacz: Test NIFTY – gdzie zrobić w placówce w testDNA? Lista punktów pobrań w całej Polsce

Częste pytania o test NIFTY pro

Jak wygląda test NIFTY pro krok po kroku?

W przypadku zgłoszenia na badanie NIFTY pro przez formularz on-line, nasz konsultant medyczny kontaktuje się z Państwem aby potwierdzić termin oraz dokończyć proces rezerwacji terminu badania. Kontakt następuje w ciągu jednego dnia roboczego (godziny pracy: poniedziałek – piątek, od 8:00 do 16:00).

 1. W pierwszej kolejności prosimy o wypełnienia ankiety, która zawiera pytania istotne do przeprowadzenia badania NIFTY pro.  Pytania dotyczą m.in. m.in. wieku ciąży czy przyjmowanych leków.
 2. Do dokończenia rezerwacji wymagane jest wpłacenie zadatku. Zadatek jest wymagany, ponieważ do placówki jest wysyłany indywidualnie przygotowany zestaw z unikalnym numerem, który czeka na pacjentkę w umówionym terminie badania. Żadna inna osoba nie skorzysta z zestawu. Kwota zadatku jest wliczona w cenę badania i nie jest to kwota dodatkowa.
 3. Po potwierdzeniu terminu i dokończeniu rezerwacji, w umówionym terminie należy przyjść do wybranej placówki lub oczekiwać na wizytę domową.
 4. W czasie wizyty w placówce lub w czasie wizyty domowej podpisywany jest formularz zlecenia badania. Wcześniej przesyłamy wzór formularza na e-mail, aby pacjentka mogła się z nim zapoznać przed pobraniem próbki.
 5. Do badania NIFTY pro pobierana jest próbka krwi od matki z żyły odłokciowej, podobnie jak do badania krwi typu morfologia. Pobranie próbki jest szybkie i cała wizyta w placówce lub wizyta domowa trwa zwykle do 20 minut.
 6. Pobrana próbka wraz z formularzem zlecenia przekazywana jest do laboratorium BGI, w którym wykonywane są analizy. Transport próbki trwa tylko 1-2 dni robocze i odbywa się specjalną szybką przesyłką medyczną lotem cargo. Każda próbka wysyłana jest indywidualnie, nie czekamy na określoną liczbę próbek. Wynika to z tego, że istotny jest czas dostarczenia próbki do laboratorium od momentu pobrania.
 7. Czas oczekiwania na wynik testu NIFTY pro wynosi do 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Jest to maksymalny czas oczekiwania, często wynik dostępny jest szybciej. 
 8. Wynik testu NIFTY pro dostępny jest do pobrania w Panelu Pacjenta na naszej stronie internetowej. Jest to oryginał, ponieważ dokument jest podpisywany elektronicznie.

Zły wynik testu PAPP-a a test NIFTY pro

Jeżeli wynik testu PAPP-a wskaże na podwyższone ryzyko choroby, często zdarza się, że amniopunkcja tego nie potwierdza i dziecko rodzi się zdrowe. Wiele amniopunkcji jest więc przeprowadzanych u mam, które mają zdrowe dziecko. Test NIFTY pro dzięki swojej wysokiej czułości pozwala więc sprawdzić zdrowie dziecka i pomaga zdecydować, czy wykonać amniopunkcję. Czytaj więcej o pewności wyniku testu NIFTY pro

Warto też wiedzieć, że jeśli wynik testu NIFTY pro również wskaże na nieprawidłowości, to pacjentka ma zapewnioną bezpłatną konsultację z lekarzem genetykiem. Może też liczyć na zwrot kosztów diagnostyki prenatalnej do kwoty ok. 2600 zł*(np. amniopunkcji, FISH, analizy mikromacierzy chromosomów), jeśli zdecyduje się na dalsze badania diagnostyczne po otrzymaniu pozytywnego (nieprawidłowego) wyniku testu NIFTY pro. Czytaj więcej o bezpłatnym ubezpieczeniu badania NIFTY pro

Nieprawidłowy (pozytywny) wynik testu NIFTY pro – co dalej?

W przypadku uzyskania pozytywnego (nieprawidłowego) wyniku testu NIFTY pro, czyli wskazującego na podwyższone ryzyko choroby, pacjentka ma zapewnioną bezpłatną konsultację z lekarzem genetykiem.

W takiej sytuacji zalecane jest także przeprowadzenie diagnostycznego badania prenatalnego w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby. Test NIFTY pro jako jedynie przesiewowe badanie prenatalne obejmuje pełne ubezpieczenie, dotyczące całego zakresu badanych chorób. Jeśli ciężarna zdecyduje się na dalszą diagnostykę prenatalną, uzyska zwrot jej kosztów do kwoty 2600 zł. Refundacja dotyczy amniopunkcji, FISH, analizy mikromacierzy chromosomów i innych badań prenatalnych diagnostycznych. Czytaj więcej o ubezpieczeniu NIFTY pro

Czy test NIFTY pro można zrobić w ciąży bliźniaczej i w ciąży po in vitro?

Test NIFTY pro można wykonać w ciąży bliźniaczej.  Cena testu NIFTY pro pozostaje wówczas bez zmian. W tym przypadku wynik testu dotyczy całej ciąży, nie poszczególnych dzieci. Zakres testu NIFTY pro dla ciąży mnogiej obejmuje:

 • zespół Downa (trisomia 21.)
 • zespół Edwardsa (trisomia 18.)
 • zespół Patau (trisomia 13.)
 • płeć dziecka (na życzenie rodziców)

Test NIFTY pro jest dostępny również w przypadku ciąż, w których do zapłodnienia doszło metodą in vitro, również w ciąży u biorczyni komórki jajowej. 

 Ile czeka się na wynik badania NIFTY pro?

Wynik badania NIFTY pro dostępny jest w 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbki do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik dostępny jest wcześniej. Wynik jest udostępniany od razu w Panelu Pacjenta – można go pobrać on-line. Wersja wyniku pobrana z Panelu Klienta jest oryginałem (dokument jest podpisywany elektronicznie).

Kiedy, w którym tygodniu ciąży wykonać badanie NIFTY pro?

Badanie NIFTY pro można przeprowadzić już po 10 tygodniu ciąży. Jest to związane z tym, że w badaniu analizowane jest wolne DNA płodu, które przenika przez łożysko do krwiobiegu matki. Po 10 tygodniu ciąży osiąga wartość odpowiednią do analizy, dlatego czas po 10 tygodniu ciąży jest optymalny do wykonania badania NIFTY pro. Warto podkreślić, że procent cffDNA nie wpływa na pewność wyniku badania, a jedynie na możliwość przeprowadzenia analizy. Jeżeli stężenie wolnego płodowego DNA jest zbyt niskie, wówczas organizujemy dla pacjentki bezpłatne ponowne pobranie krwi. Są to jednak rzadkie sytuacje.

Nie ma górnej granicy wieku ciąży, w którym można wykonać NIFTY pro.

Test NIFTY pro a inne badania prenatalne

Test NIFTY pro jest badaniem prenatalnym nieinwazyjnym. Jest zupełnie bezpieczny i jednocześnie charakteryzuje się wysoką czułością, porównywalną do czułości amniopunkcji. Czym test NIFTY pro różni się od testu PAPP-a, USG i amniopunkcji? Obrazuje to poniższa tabela:

porównanie badań prenatalnych

Czym różni się test NIFTY pro od innych NIPT?

Test NIFTY pro od innych NIPT różni się przede wszystkim ubezpieczeniem wyniku i zakresem badanych chorób. Test NIFTY został wykonany już ponad 9 000 000 razy na całym świecie i jego skuteczność została potwierdzona w największym badaniu dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT. Pobierz bezpłatny poradnik Jak wybrać NIPT i dowiedz się więcej >>

Zobacz więcej: Porównanie testów NIPT

 Czym różni się test NIFTY pro od NIFTY Plus i innych NIFTY?

Czy wiesz, że... NIFTY pro mogą różnić się, w zależności od placówki, w której są zlecane. Zobacz, co zawiera NIFTY pro w testDNA. Kliknij aby rozwinąć>>
 • Analiza w kierunku 94 chorób genetycznych (6 trisomii, w tym trisomia 21., 18., 13., 4 choroby związane z nieprawidłowościami liczby chromosomów płci, 84 mikrodelecje / mikroduplikacje) w ciąży pojedynczej. W ciąży bliźniaczej badane są 3 trisomie.
 • Płeć dziecka na życzenie.
 • Ubezpieczenie wyniku (3 sytuacje i cały zakres badanych chorób).
 • Analizy w laboratorium BGI, które opracowało metodę badania.

 Dodatkowo w testDNA: 

 • Pobranie próbki w placówce lub w domu w całej Polsce w cenie badania.
 • Konsultacja nieprawidłowego wyniku NIFTY pro z lekarze genetykiem w cenie badania.
 • Dostępne raty i płatności bezpłatnie odroczone (P24NOW).
 • Szybkie terminy badań, nawet w dniu umówienia.
 • Wynik wygodnie online w bezpiecznym Panelu Pacjenta.
 • Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu.

👉NIFTY pro w testDNA jest wysoko oceniany przez nasze Pacjentki. Średnia 4,96/5,00 z ponad 200 opinii⭐⭐⭐⭐⭐

porównanie NIFTY

Czy test NIFTY pro jest refundowany przez NFZ?

Test NIFTY pro aktualnie nie jest refundowany przez NFZ i można go zrobić prywatnie. Mimo braku refundacji warto rozważyć wykonanie badania z tego względu, że jego czułość jest bardzo wysoka i jest to badanie nieinwazyjne (z krwi matki). Cena testu NIFTY pro wynika z tego, że badania wolnego płodowego DNA wymagają stosowania jednej z najbardziej nowoczesnych technologii, która wiąże się z wysoką ceną. Jednak tylko ona pozwala na zapewnienie wysokiej czułości badania i jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentek, które obawiają się badań inwazyjnych (np. amniopunkcji) lub nie mogą ich wykonać ze względu na przeciwwskazania. Czytaj więcej: Cena testu NIFTY pro

Jak w testDNA dbamy o bezpieczeństwo i chronimy przed koronawirusem?

Test NIFTY pro w domu bezpiecznie dla Ciebie i dziecka – bez wizyty w przychodni

 • Zapewniamy możliwość dojazdu personelu medycznego do domu – próbkę pobiera nasza pielęgniarka lub położna w czasie wizyty domowej, dzięki temu unikasz wizyty w przychodni. Wizyta domowa jest w cenie badania, bez dopłaty.
 • Personel medyczny stosuje wszystkie rygorystyczne procedury ochrony przed koronawirusem stworzone przez Ministerstwo Zdrowia.
 • Zestawy do pobrania krwi używane w teście NIFTY pro krwi są produkowane w Europie i są sterylne.

Nasze pacjentki mogą więc w pełni bezpiecznie wykonywać badanie NIFTY pro bez obaw o swoje zdrowie!

Próbki docierają do laboratorium BGI w 1-2 robocze specjalną przesyłką medyczną cargo

Badanie NIFTY pro odbywa się cały czas bez ograniczeń i próbki docierają do laboratorium BGI w ciągu 1-2 dni roboczych. Informacje w mediach o ograniczeniach lotów dotyczą lotów pasażerskich. Próbka z NIFTY pro jest przesyłana specjalną szybką przesyłką medyczną „DHL Medical Express”. Jest to transport cargo, nie pasażerski. Możesz także sprawdzić opinie Mam, które wykonały test NIFTY pro ⭐⭐⭐⭐⭐

Czy personel medyczny, który przyjeżdża pobrać krew do NIFTY pro w domu, ma samochód z widocznymi oznaczeniami testDNA?

Nie, personel medyczny nie jest wyposażony w pojazdy z oznakowaniem testDNA. Porusza się prywatnymi samochodami.

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta

Skontaktuj się z nami i zapytaj o test NIFTY pro


porozmawiaj o badaniu

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-pt. 7:00-19:00 Weekendy i święta 9:00-17:00

mgr Barbara Dębowska

mgr Barbara Dębowska

mgr Katarzyna Drab

mgr Katarzyna Drab

mgr Karina Sztendel

mgr Karina Sztendel

mgr Izabella Domurat

mgr Izabella Domurat

mgr Daria Stuchlik

mgr Daria Stuchlik

Źródła:
1. Clinical application of massively parallel sequencingbased prenatal noninvasive fetal trisomy test for trisomies 21 and 18 in 11 105 pregnancies with mixed risk factors. (Prenatal Diagnosis, 2012 Nov 9) 2. Noninvasive prenatal diagnosis of common fetal chromosomal aneuploidies by maternal plasma DNA sequencing (Journal of Maternal Fetal and Neonatal Medicine, 2012) 3. Prenatal Detection of Aneuploidy and Imbalanced Chromosomal Arrangements by Massively Parallel Sequencing (PLoS ONE, 2012) 4. Clinical utility of Non-Invasive Fetal Trisomy (NIFTY) test –Early experience (The Journal of Maternal-Fetal and Neonatal Medicine, 2012) 5. Noninvasive prenatal genetic testing for fetal aneuploidy detects maternal trisomy X. (Prenatal Diagnosis, 2012). Inne: http://test-nifty.com.pl/test-nifty/

Materiały informacyjne Medfemina, GenePlanet

Autor: mgr Katarzyna Makuszewska

*w zależności od kursu walutowego

4.5/5 - (77 głosów / głosy)

Data publikacji: 24/05/2021, Data aktualizacji: 31/01/2023