Test NIFTY pro – nowe, nieinwazyjne badanie prenatalne o wysokiej czułości i szerokim zakresie

Sprawdź bezpiecznie zdrowie swojego dziecka i odzyskaj spokój❤️

test nifty pro, test nifty, badanie nifty, badanie nifty pro, nifty test, test nifty co to

Test NIFTY (Non-invasive Fetal Trisomy Test) dzięki wysokiej czułości może pomóc zyskać spokój o zdrowie dziecka, a także uniknąć amniopunkcji. Jest przy tym zupełnie bezpieczny (nie wiąże się z ryzykiem poronienia) i prosty. Do analizy pobiera się nieinwazyjnie krew Mamy – podobnie jak do zwykłego badania krwi. Test NIFTY pro jest polecany dla Mam, które otrzymały nieprawidłowe wyniki testu PAPP-a, mają zalecenie wykonania amniopunkcji, ukończyły 35 roku życia czy mają wątpliwości o zdrowie dziecka.

Test NIFTY pro łączy korzyści standardowych badań prenatalnych: bezpieczeństwo testu PAPP-a i czułość amniopunkcji (wynosi ona ponad 99% dla trisomii 21.). Tak wysoka czułość testu NIFTY pro wynika z tego, że jest w nim analizowane DNA dziecka obecne w krwi Mamy. Laboratorium wykorzystuje do tego nowoczesną metodę NGS oraz zaawansowane analizy bioinformatyczne.

Już ponad 9 000 000 Mam zaufało NIFTY! O wiarygodności testu świadczy szeroka walidacja kliniczna – test NIFTY jest sprawdzony na dużej liczbie ciąż – oraz to, że test NIFTY został wykonany już ponad 9 000 000 razy na całym świecie! Jest więc najczęściej wybieranym przez Mamy nieinwazyjnym testem prenatalnym i jednocześnie pierwszym dostępnym w Polsce badaniem tego typu. Od lat cieszy się zaufaniem Mam. Sprawdź opinie Pacjentek ⭐⭐⭐⭐⭐

Umów badanie NIFTY pro

Badanie NIFTY pro wyróżnia pełne ubezpieczenie wyniku, a także duża liczba badanych chorób (aż 94). Dzięki temu jest nie tylko korzystny finansowo, ale też pozwala upewnić się co do zdrowia w jeszcze szerszym zakresie. Poza podstawowymi trisomiami bada dodatkowo mikrodelecje i mikroduplikacje, takie jak np. DiGorge’a.

Test NIFTY pro można już po 10 tygodniu ciąży. Czas oczekiwania na wynik jest krótki – do 10 dni roboczych (często jest to 5-6, a laboratorium pracuje także w weekendy, dzięki czemu przyjmuje próbki i rozpoczyna badanie od razu). Dzięki szybkim terminom pobrań próbek (nawet w dniu umówienia badania) i wynikowi on-line, można jak najszybciej poznać wyniki testu.

Badanie NIFTY pro  jest dostępne w ponad 200 autoryzowanych punktach pobrań w całej Polsce oraz w domu.

Zrób test NIFTY pro w domu z wynikiem ONLINE. Bezpiecznie, bez wizyty w przychodni i bez dopłat w całej Polsce. Umów wizytę domową w całej Polsce pod numerem tel. 665 761 161 lub korzystając z formularza online.

nifty porownanieUWAGA. Na rynku są dostępne badania prenatalne nazywane „zastępstwem” testu NIFTY PRO lub określane jako to samo badanie występujące pod inną nazwą. W naszym laboratorium testDNA oferujemy oryginalny test NIFTY PRO wykonywany w BGI. Wybierając test NIFTY PRO w testDNA masz pewność, że zrobisz badanie NIFTY PRO z pełnym ubezpieczeniem i szerokim zakresem. Więcej…

Na skróty:

Rezerwuj online | Cena NIFTY pro

Test NIFTY co to jest?

test nifty co toCzym jest test NIFTY pro? Test NIFTY pro (Non-invasive Fetal Trisomy Test) to nieinwazyjny, test prenatalny o wysokiej czułości, który służy do wykrywania chorób genetycznych płodu.

Jest wykonywany z krwi już po 10 tygodniu ciąży i określa ryzyko wystąpienia u dziecka trisomii 21. (zespół Downa), trisomii 18. (zespół Edwardsa) i trisomii 13. (zespół Patau) oraz wielu innych chorób genetycznych, w tym aneuploidii chromosomów płci oraz mikrodelecji i mikroduplikacji (w sumie 94 choroby). Test NIFTY pro określa również płeć, która podawana jest na życzenie rodziców. Wysoka czułość i bezpieczeństwo testu NIFTY pro wynika z tego, że w badaniu analizowane jest wolne płodowe DNA obecne w krwi Mamy.

Zobacz jak wygląda test NIFTY pro z pobraniem próbki w placówce testDNA:

Test NIFTY – dlaczego warto wykonać?

dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa

dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa

„Test NIFTY pro jest dobrym wyborem dla tych rodziców, którzy chcą mieć dużą wiedzę o tym, czy dziecko jest zdrowe, czy chore już podczas ciąży. NIFTY pro jest doskonałą alternatywą dla badań inwazyjnych, które wiążą się z ryzykiem dla ciąży, na przykład ryzykiem poronienia. 

Test NIFTY pro można wykonać bezpiecznie już od 10-tego tygodnia ciąży. Wykonanie testu NIFTY pro nie wiąże się z ryzykiem dla ciąży, a daje rzeczywiście dużą wiedzę o tym, czy dziecko jest obarczone jakąś chorobą genetyczną, czy nie. Aby wykonać test wystarczy pobranie małej ilości krwi obwodowej matki, oraz stwierdzenie w badaniu USG wieku ciąży. Wynik jest dostępny w ciągu kilku dni i z 99,9% pewnością.” Dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa

test nifty pro

Test NIFTY pro pozwala odzyskać spokój tak ważny w czasie ciąży bez konieczności wykonywania inwazyjnych badań diagnostycznych. Dzięki niemu przyszła mama może zbadać dziecko w kierunku najczęstszych chorób genetycznych takich jak zespół Downa (trisomia 21.), Edwardsa (triomia 18.) czy Patau (trisomia 13.). Dodatkowo zakres testu NIFTY pro obejmuje też kilkadziesiąt rzadkich wad genetycznych (w tym zespołu DiGeorge’a i zespołów Angelmana/Pradera-Williego). O jego wiarygodności świadczy szeroka walidacja kliniczna i fakt, że NIFTY został wykonany już ponad 9 000 000 na całym świecie.

Test NIFTY PRO to jedyne nieninwazyjne badanie prenatalne z pełnym ubezpieczeniem wyniku 

Ubezpieczenie to dotyczy całego zakresu badanych chorób (nie tylko wybranych nieprawidłowości) oraz 3 sytuacji, w tym wyniku fałszywie negatywnego. Żaden inny test NIFTY i NIPT nie posiada takiego ubezpieczenia.

Co to oznacza?

 • Jeśli wynik będzie negatywny, a dziecko urodzi się z jedną z badanych chorób, otrzymasz odszkodowanie w wysokości do 210 000 zł*.
 • Z kolei w przypadku wyniku wskazującego na konieczność przeprowadzenia amniopunkcji (lub innych diagnostycznych badań prenatalnych) otrzymasz zwrot jej kosztów do kwoty 2600 zł*.
 • Również w przypadku otrzymania wyniku fałszywie negatywnego przed urodzeniem, z terminacją ciąży, przewidziane jest odszkodowanie do około 11 000 zł*. Czytaj więcej o ubezpieczeniu testu NIFTY pro

Test NIFTY pro w domu Pacjentki

 

Jakie choroby wykrywa badanie NIFTY pro? Co bada? Zakres testu NIFTY pro

Test NIFTY pro jest testem o wysokiej czułości i bada pod kątem zaburzeń wszystkie 23 pary chromosomów za pomocą technologii Sekwencjonowania Nowej Generacji, NGS. Jest to obecnie jeden z najdokładniejszych testów prenatalnych a przy tym posiada szeroki zakres (94 choroby).

aż 94 choroby

O czym informuje wynik testu NIFTY pro?

Badanie NIFTY pro w ciąży pojedynczej pozwala sprawdzić zdrowie dziecka pod kątem aż 94 chorób. Na życzenie rodziców, na wyniku jest podana również płeć dziecka.

Wynik testu NIFTY pro w ciąży pojedynczej informuje, czy jest podwyższone ryzyko zachorowania dziecka na jedną z niżej chorób:

 • Trisomie: 21 – zespół Downa., 18 – zespół Edwardsa., 13 – zespół Patau oraz 9., 16. i 22. chromosomu
 • Nieprawidłowości związane  z liczbą chromosomów płcizespół Turnera, zespół Klinefeltera, zespół XXX, zespół XYY,
 • 84 mikrodelecji i mikroduplikacji – w tym zespół Wolfa-Hirschhorna, zespół diGeorge’a, zespół Williamsa-Beurena, zespół Pradera-Williego/Angelmana czy zespół Potocki-Lupskiego. Więcej informacji: Lista chorób badanych w teście NIFTY pro

W przypadku ciąży bliźniaczej, zakres badania NIFTY pro obejmuje: trisomię 21., trisomię 18., trisomię 13. oraz płeć na życzenie.

Choć mikrodelecje uznawane są za rzadkie wady genetyczne prawdopodobieństwo ich wystąpienia u dziecka w przypadku matek przed 40 rokiem życia jest nawet większe niż ma to miejsce przy zespole Downa.

mikrodelecje a zespol downa

Poniżej znajdą Państwo krótki opis wybranych chorób badanych w teście NIFTY pro:

Trisomia 21 (zespół Downa)

Zespół Downa występuje średnio u 1 na 1000 urodzonych noworodków. Częstość występowania zespołu Downa jest aż 10 razy wyższa w przypadku dzieci urodzonych przez matki po 40 roku życia, jednak również młodsze kobiety rodzą dzieci z trisomią 21.

Zespół Downa jest wynikiem obecności dodatkowego chromosomu 21. (trisomia 21.), której przyczyną jest mutacja genetyczna – szacuje się, że w 98 % przypadków powstaje ona spontanicznie (nie jest przekazywana przez rodzicom). Objawom zespołu Downa takim jak płaski profil twarzy, lekko skośne oczy, krótkie kończyny i krępa budowa ciała towarzyszy też upośledzenie umysłowe. Osoby z zespołem Downa cierpią też na poważne problemy zdrowotne obejmujące m.in. układ krążenia i układ pokarmowy, kostny czy moczowo-płciowy.

Trisomia 18 (zespół Edwardsa)

Ryzyko zespołu Edwardsa rośnie wraz z wiekiem matki. Istotny jest także jej tryb życia i stan zdrowia, które wpływają na jakość komórek jajowych.

Zespól Edwardsa występuje częściej u dziewczynek. Zespół Edwardsa jest spowodowany obecnością dodatkowego chromosomu 18. (trisomia 18.). W 95% przypadków jest przyczyną poronienia w I trymestrze ciąży, a większość dzieci które przyjdą na świat z zespołem Edwardsa żyje do 2 miesięcy. 5-10 % dzieci żyje dłużej niż rok.

Zespół Edwardsa objawia się mniejszym wzrostem i wagą, szeroko rozstawionymi oczami z opadającą górną powieką, zaciśniętymi piąstkami z nachodzącymi na siebie palcami, niewykształconymi kciukami i paznokciami oraz zdeformowanym stopami. U chorego występuje cysta splotu naczyniówkowego w czaszce, a także zaburzenia funkcji układu oddechowego, krążenia i innych, wady serca i przepukliny. Dzieci, które żyją dłużej niż rok, nie uczą się chodzić i mają mocno ograniczone zdolności poznawcze i komunikacyjne.

Trisomia 13 (zespół Patau)
Zespół Patau jest spowodowany dodatkowym chromosomem 13. (trisomia 13.). Podstawowym czynnikiem rozwoju zespołu Patau jest wiek matki a także nosicielstwo translokacji zrównoważonej chromosomu 13 pary przez jedno z rodziców. Ze względu na rozległe wady wrodzone, zwiększość (80%) dzieci z zespołem Patau umiera wkrótce po porodzie – w ciągu kilku dni lub tygodni, a ponad 90% nie dożywa pierwszego roku, z kolei 5 % osiąga wiek 3 lat.
Zespoły mikrodelecyjne

Zespoły mikrodelecyjne są wynikiem utraty części chromosomu. Nasilenie ich objawów zależy od lokalizacji i rozmiaru delecji. Objawami mikrodelecji są: niepełnosprawność intelektualna i psychoruchowa, epilepsja, zaburzenia wzrostu, zaburzenia zachowania, problemy z odżywaniem, nietypowy wygląd zewnętrzny (dysmorfia) i wiele innych. Przykładowe mikrodelecje, które bada test NIFTY pro to: zespół kociego krzyku (cri du chat syndrome), zespół monosomii 1p36 zespół monosomii 2q33.1.

CZYTAJ WIĘCEJ: Co bada test NIFTY pro? Zakres badania

Wiarygodność wyniku badania NIFTY pro

czułość testu NIFTY proTest NIFTY został sprawdzony na największej liczbie przypadków. Został wykonany ponad 9 000 000 razy na całym świecie, a czułość dla 3 najczęstszych trisomii została potwierdzona w największym badaniu na świecie dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT. W testach NIPT obliczanie ryzyka odbywa się, w dużym uproszczeniu, na zasadzie statystycznej, to ważne jest, aby wykonywać ten test NIPT, który ma najszerszą walidację w postaci bardzo dużej grupy przetestowanych przypadków.

Jest to jeden z najbardziej dokładnych nieinwazyjnych testów prenatalnych, a jego czułość jest większa od czułości badań biochemicznych i jest porównywalna z czułością amniopunkcji (na poziomie 99% dla trisomii 21.). Dla porównania, czułość testu PAPP-a wynosi około 90% dla zespołu Downa.

Czytaj więcej: Wynik testu NIFTY pro – pewność i przykładowy wynik

Ustalenie płci w teście NIFTY pro

Ustalenie płci dziecka w teście NIFTY pro jest możliwe na bardzo wczesnym etapie – po 10 tygodniu ciąży. Płeć jest podawana na wyniku na życzenie rodziców. Skuteczność ustalenia płci płodu w badaniu NIFTY pro wynosi 99,53%. Ustalenie płci jest możliwe również w ciąży bliźniaczej i wynik dotyczy wówczas całej ciąży, nie poszczególnych dzieci. Dowiedz się więcej: Test NIFTY pro a płeć dziecka

Na czym polega badanie NIFTY pro? Metoda badania NGS

Do badania NIFTY pro pobierana jest krew z żyły obwodowej matki (10 ml), w której krąży wolny płodowy DNA (cffDNA). Wraz z DNA pochodzącym od matki (cfDNA) jest z niej izolowany i analizowany z wykorzystaniem innowacyjnej metody Sekwencjonowania Nowej Generacji (NGS) oraz zaawansowanych analiz bioinformatycznych. Czytaj więcej: Metoda badania NIFTY pro

na czym polega test nifty prona czym polega test nifty pro

Innymi słowy chociaż technologia wykorzystywana w badaniu NIFTY jest bardzo nowoczesna i wymaga zaawansowanej aparatury a także dużego doświadczenia (tylko to gwarantuje pewny wynik), to z punktu widzenia przyszłej mamy badanie NIFTY pro wygląda jak zwykła morfologia.

Kto powinien wykonać badanie NIFTY? Wskazania do badania NIFTY pro

dla spokojnej ciąży

 • Wszystkie przyszłe mamy, które chciałyby mieć spokój i upewnić się co do zdrowia dziecka.
 • Kobiety, które ukończyły 35 rok życia,
 • Pacjentki, które dostały skierowanie na amniopunkcję, np. ze względu na podejrzenie trisomii 21. (zespołu Downa).
 • Ciężarne, których wyniki badań biochemicznych i ultrasonograficznych w pierwszym i drugim trymestrze ciąży sugerują zwiększone ryzyko wystąpienia wyżej opisanych wad wrodzonych, podwyższone ryzyko chorób genetycznych w teście zintegrowanym FMF.
 • Kobiety, które mają przeciwwskazania do przeprowadzenia inwazyjnych testów prenatalnych (łożysko przodujące, wysokie ryzyko poronienia, zakażenie HBV, HIV, itd.

Przeciwwskazania do wykonania testu NIFTY pro

Test NIFTY pro jest zupełnie bezpieczny i można go wykonać również u pacjentek z ciążą zagrożoną czy jakimikolwiek przeciwwskazaniami do wykonania amniopunkcji. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania testu NIFTY pro, dlatego przed wykonaniem badania przeprowadzamy ankietę dotyczącą ciąży, zdrowia i stosowanych leków.

Do przeciwwskazań należą:

 • terapia komórkami macierzystymi,
 • przeszczep narządu u matki,
 • zmiany kariotypu matki,
 • ciąża mnoga (z wykluczeniem ciąży bliźniaczej).

Ubezpieczenie testu NIFTY pro

ubezpieczenie wyniku

Test NIFTY pro jest jedynym badaniem prenatalnym przesiewowym z pełnym ubezpieczeniem. Obejmuje ono cały zakres badanych chorób, a nie tylko wybrane nieprawidłowości.

Ubezpieczenie NIFTY pro jest bezpłatne, dobrowolne i dotyczy trzech sytuacji:

Wynik fałszywie negatywny po urodzeniu (mimo, że wynik nie wskazywał na daną chorobę, to dziecko się z nią urodziło) – odszkodowanie do około 210 000 zł.*

Wynik fałszywie negatywny przed urodzeniem, z terminacją ciąży  – odszkodowanie do około 11 000 zł.*

Wynik pozytywny (nieprawidłowy) – w tym przypadku jeśli rodzice zdecydują się wykonać badania prenatalne diagnostyczne, uzyskają zwrot kosztów do ok. 2600 zł.* Refundacja badań diagnostycznych (inwazyjnych) dotyczy badań wykonywanych prywatnie – możesz więc wybrać dowolną placówkę, nie tylko te, które mają umowę z NFZ.

Czytaj więcej o ubezpieczeniu NIFTY pro

Gdzie wykonać test NIFTY pro? 200 placówek i wizyty domowe w całej Polsce

szybkie terminy i płatność w ratach

Test NIFTY pro możesz wykonać w całej Polsce w jednym z 200 autoryzowanych punktów pobrań, w których możemy umówić Cię na takie badanie. Wystarczy, że do nas zadzwonisz a podpowiemy Ci, gdzie będzie to możliwe najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.

Zobacz: Test NIFTY – gdzie zrobić? Lista punktów pobrań w całej Polsce

Test NIFTY pro – wizyty domowe

Test NIFTY pro możesz też zrobić w domu – organizujemy wtedy wizytę domową pielęgniarki w dni robocze oraz w niedziele.

W ramach wizyty domowej przyjedzie do Ciebie pielęgniarka i pobierze krew do badania – w dni robocze oraz w niedziele. Dzięki temu test NIFTY pro  jest jeszcze bardziej dostępny dla pacjentek, które mają mniejsze możliwości dojazdu do placówki i dla których liczy się wygoda. Wizyty domowe umawiamy w cenie badania (bez dodatkowych opłat) w całym kraju, również w małych miasteczkach i wsiach.

Uruchomienie mobilnych punktów pobrań jest odpowiedzią na potrzeby naszych Pacjentek. Wiele z nich chętnie korzysta z możliwości przyjazdu pielęgniarki i pobrania krwi do badania w domu. Dzięki temu coraz więcej mam ma dostęp do nowoczesnego badania prenatalnego o wysokiej czułości. Dotyczy to sytuacji ograniczonej mobilności, braku czasu lub po prostu chęci wykonania testu w zaciszu domowym. Odbiór wyniku online i konsultacja telefoniczna z lekarzem genetykiem są dopełnieniem wizyty domowej i sprawiają, że całe badanie można wykonać bez wychodzenia z domu. – Karina Sztendel, Kierownik Działu Medycznego TESTDNA sp. z o.o. Sp.k.

Test NIFTY pro w Polsce zza granicy

Badanie NIFTY pro możesz wykonać również przebywając poza Polską. Skontaktuj się z nami i zapytaj o szczegóły.

badanie nifty pro za granica

Ile kosztuje test NIFTY pro? Cena testu NIFTY pro i raty

Test NIFTY pro jest korzystny cenowo biorąc pod uwagę szeroki zakres badanych chorób oraz pełne ubezpieczenie. Sprawdź cenę testu NIFTY pro oraz co zawiera cena badania:

Test NIFTY pro

 • Oryginalny test NIFTY pro wykonywany w laboratorium BGI. Bezpieczny test z krwi o wysokiej czułości
 • Pobranie próbki w placówce lub w domu w cenie badania – w całej Polsce.
 • NIFTY to jedyny test NIPT z ubezpieczeniem. W cenie testu jest ubezpieczenie na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego po urodzeniu dziecka (do 210 000 zł*) i przed urodzeniem z terminacją ciąży (do 11 000 zł*) oraz zwrot kosztów wykonanej diagnostyki prenatalnej (np. amniopunkcji) do 2600 zł* jeśli wynik testu NIFTY pro będzie pozytywny.
 • Najszerszy test NIFTY – 94 choroby. Zakres dla ciąży pojedynczej: trisomia 21 (zespół Downa), trisomia 18 (zespół Edwardsa), trisomia 13 (zespół Patau), trisomia 9, trisomia 16, trisomia 22, mikrodelecje i zespoły duplikacji – łącznie aż 84 mikrodelecje / duplikacje oraz płeć na życzenie. Zakres dla ciąży bliźniaczej: trisomia 21., trisomia 13., trisomia 18. i płeć na życzenie.
 • Płeć podawana na wyniku na życzenie rodziców.
 • Dostępny od 10 tygodnia ciąży
 • Wynik do 10 dni roboczych (czas liczony od momentu dotarcia próbek do laboratorium, transport trwa najczęściej 1-2 dni robocze). Jest to maksymalny czas oczekiwania, często wynik dostępny jest szybciej.
 • Bezpłatne ponowne pobranie próbki jeśli jakość próbki nie będzie wystarczająca do badania.
 • Bezpłatna konsultacja z lekarzem genetykiem w przypadku wyniku pozytywnego (nieprawidłowego).
test nifty cena, test nifty pro cena, badanie nifty cena, badanie nifty pro cena, nifty cena
Cena: 2397 ,-

Badanie prenatalne test NIFTY Pro

Zapłać za test NIFTY pro w ratach

Płatność za badanie NIFTY pro można rozłożyć na raty w systemie MediRaty, P24NOW i PayPop24now

 • P24NOW – płatności odroczone bezpłatnie do 54 dni lub po 54 dniach niskooprocentowane raty. Sam decydujesz jak spłacisz. Limit wynosi nawet 10 000 zł.
 • PayPo – forma płatności z odroczeniem zapłaty określonej kwoty do 30 dni, bez dodatkowych kosztów. Możliwe jest opłacenie części kwoty za badanie metodą PayPo – do 700 zł dla nowych klientów PayPo.
 • Mediraty. Wystarczy jeden telefon, wszystkie formalności można przeprowadzić bez wychodzenia z domu.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji o ratach: tel. 665 761 161

Zobacz więcej: Metody płatności NIFTY pro

NIFTY test. Ogólnopolski formularz rejestracji on-line:

1. Wybierz przychodnię lub wizytę domową rozwiń
(obie opcje w cenie badania, bez dodatkowych opłat)
2. Wybierz lokalizację rozwiń
Podaj adres, w którym chciałabyś umówić wizytę domową

Miasto:

Kod pocztowy:

Ulica:

Numer domu:

Numer mieszkania: (pole nieobowiązkowe)

Telefon: Adres:
Tel: (23) 682 67 03 Ciechanów, Ul Spółdzielcza 2
Tel: (29) 642 30 08 Ostrów Mazowiecka, ul. Słowackiego 6
Tel: (24) 361 74 30 Płock, ul. Dworcowa 2
Tel: (48) 386 13 08 Radom, ul. 1905 roku 20
Tel: (22) 100 32 65 Warszawa, ul. Cybernetyki 7
Tel: (25) 740 50 09 Siedlce, ul. Floriańska 57
Tel: (25) 786 66 64 Garwolin, ul. Jana Pawła II 17
Tel: (48) 685 64 55 Grójec, ul. Kopernika 8a
Tel: (29) 642 30 59 Ostrołęka, ul. Pileckiego 14
Tel: 22 100 50 59 Legionowo ul. Sowińskiego 4
Tel: (48) 386 14 16 Kozienice, ul. Lubelska 40
Tel: (24) 361 74 30 Płońsk, ul. Grunwaldzka 11A
Tel: (22) 100 32 65 Warszawa, ul. Krzywe Koło 8/10
Tel: (48) 386 13 08 Radom, ul. Królowej Jadwigi 13
Tel: (22) 100 32 65 Warszawa, ul. Sienna 86
Telefon: Adres:
Tel: (32) 445 02 61 Katowice, ul. Bocheńskiego 38A
Tel: (32) 445 07 11 Chorzów, Ul. Batorego 19
Tel: (33) 488 02 01 Cieszyn, u. Frysztacka 20
Tel: (34) 343 01 48 Częstochowa, Al. Pokoju 44
Tel: (32) 445 06 31 Gliwice, ul. Szafirowa 18
Tel: (32) 445 06 57 Rybnik, ul. Parkowa 4a
Tel: (33) 488 03 16 Ustroń, ul. Stawowa 2A
Tel: (32) 445 05 26 Zawiercie, ul. Powstańców Śląskich 8
Tel: (33) 488 00 84 Bielsko Biała, ul. Pszenna 11
Tel: (32) 445 09 77 Jastrzębie Zdrój, ul. Dworcowa 1D
Tel: (32) 760 57 87 Racibórz, Ul. Kolejowa 19A
Tel: (34) 343 00 49 Lubliniec, Ul. Mickiewicza 14
Tel: (32) 442 01 71 Wodzisław Śląski, ul. Gałczyńskiego 2
Tel: (32) 445 35 66 Mikołów, Os. 30-lecia 8
Tel: (32) 722 07 37 Czechowice-Dziedzice, ul. Sienkiewicza 8
Tel: (32) 445 37 31 Pszczyna, ul. Dobrawy 7
Tel: (32) 445 06 57 Żory, ul.Wojska Polskiego 3C
Tel: (32) 445 02 61 Będzin, ul. Małobądzka 141
Tel: (32) 445 02 61 Jaworzno, ul. Grunwaldzka 235
Tel: (32) 445 06 31 Gliwice, ul. Grodowa 1a
Tel: (32) 445 02 61 Zabrze, Plac Wolności 311
Tel: (32) 445 02 61 Tychy, ul. Łabędzia 67/18, Polska
Tel: 32 718 00 90 Sosnowiec, Al. Wolności 6
Tel: (32) 445 02 61 Szczekociny, ul. Jana Pawła II 6
Tel: (34) 343 01 48 Częstochowa, ul. Brzeźnicka 59
Telefon: Adres:
Tel: (61) 27 941 03 Poznań, ul. Słowackiego 28
Tel: (62) 501 35 07 Kalisz, ul. Majkowska 13a
Tel: (61) 278 56 55 Nowy Tomyśl, ul. Zbąszyńska 9
Tel: (67) 345 01 77 Piła, ul. Matwiejewa 6
Tel: (63) 220 21 65 Koło, ul. Bolesława Prusa 5
Tel: (63) 220 21 88 Konin, ul. Fryderyka Chopina 23A
Tel: (62) 501 35 11 Kępno, ul. Mickiewicza 12
Tel: (62) 501 35 10 Ostrów Wielkopolski, ul. Wrocławska 28
Tel: (62) 594 05 95 Jarocin, ul. Hallera 9
Tel: (62) 501 35 10 Krotoszyn, ul. Wojciechowskiego 3
Tel: (63) 220 21 65 Turek, ul. Dąbrowskiego 7
Tel: (61) 278 50 80 Września, ul. Piastów 16
Tel: (61) 278 50 80 Kościan, ul. Nacławska 15
Tel: (62) 6250135 Leszno, ul. Racławicka 1a
Tel: (63) 220 21 65 Koło, ul. PCK 8
Tel: (62) 501 35 10 Ostrów Wielkopolski, ul. Brzozowa 7
Tel: (61) 27 941 03 Poznań, ul. Braniewska 20
Telefon: Adres:
Tel: (85) 674 99 06 Białystok, ul. Dziesięciny 12
Tel: (87) 735 10 40 Suwałki, ul. Młynarskiego 9
Tel: (87) 735 10 06 Augustów, ul. Chreptowicza 1
Tel: (86) 225 23 53 Grajewo, Osiedle Południe 9
Tel: (85) 871 03 05 Bielsk Podlaski, ul. 3 Maja 15
Tel: (85) 674 99 06 Mońki, Al. Wojska Polskiego 42
Tel: (86) 225 23 53 Grajewo, ul. Kolejowa 8
TeL: (85) 733 32 22 Białystok, Sobieskiego 13 m 8
Telefon: Adres:
Tel: (83) 410 20 36 Biała Podlaska, ul. Królowej Jadwigi 2
Tel: (82) 592 20 41 Chełm, ul.Lipowa 27
Tel: (81) 451 10 20 Lublin, ul. Przyjaźni 13
Tel: (84) 534 34 00 Zamość, ul. Jasna 14
Tel: (84) 534 34 08 Hrubieszów, Ul. Leśmiana 28
Tel: (81) 451 11 44 Kraśnik, Ul. Zygmunta Krasińskiego 16/6
Tel. (83) 410 20 45 Parczew, ul. 11 listopada 48
Tel. (81) 451 11 75 Puławy, ul. Centralna 15
Tel: (25) 740 56 04 Łuków, ul. Sienkiewicza 7A
Tel: (84) 534 35 35 Tomaszów Lubelski, ul. Petera 3
Tel: (81) 451 10 20 Lubartów, ul.Mickiewicza 3-5
Tel: (84) 534 35 35 Biłgoraj, ul. Tadeusza Kościuszki 18
Tel: (81) 451 10 20 Lublin, ul. Okopowa 3
Tel: (84) 534 34 00 Zamość, al. Jana Pawła II nr. 19
Telefon: Adres:
Tel: (56) 690 40 98 Brodnica, ul.Kopernika 8
Tel: (52) 569 11 16 Bydgoszcz, ul. Karłowicza 3-5
Tel: (56) 690 40 97 Grudziądz, ul. Klasztorna 9/11
Tel: (52) 569 10 93 Inowrocław, ul. Dworcowa 71
Tel: (56) 690 40 95 Toruń, ul. Stefana Srebrnego 1
Tel: (54) 412 41 03 Włocławek, ul. Zduńska 2
Tel: (54) 421 00 07 Ciechocinek, ul. Marii Konopnickiej 37
Tel: (56) 690 41 88 Golub-Dobrzyń, ul. Szosa Rypińska 4a
Tel: (52) 569 10 88 Świecie, ul. Bydgoska 1
Tel: (54) 412 41 03 Lipno, ul. Kościuszki 21
Tel: (54) 412 41 03 Wielgie, Wielgie ul. Starowiejska 10
Tel: (52) 569 11 16 Bydgoszcz, ul. M. Skłodowskiej-Curie 26
Telefon: Adres:
Tel: (18) 521 14 92 Bukowina Tatrzańska, ul. Długa 145
Tel: (18) 521 12 60 Nowy Sącz, ul. Kochanowskiego 2
Tel: (18) 521 11 84 Nowy Targ, ul. Wojska Polskiego 14
Tel: (33) 488 02 75 Sucha Beskidzka, ul. Mickiewicza 56
Tel: (14) 696 00 79 Tarnów, ul. Niepodległości 3a
Tel: (18) 521 10 81 Krynica Zdrój, ul. Reymonta 21
Tel: (12) 444 68 60 Kraków, ul. Kościuszki 44
Tel: (12) 444 68 60 Kraków, ul. Mehoffera 6
Tel: (12) 312 41 53 Krzeszowice, ul. Stolarska 1
Tel. (18) 521 10 74 Zakopane, ul. Orkana 6d
Tel: (14) 696 00 79 Tarnów, ul. Goldhammera 10
Tel: (12) 444 68 60 Wieliczka, ul. Wincentego Pola 4a
Tel: (33) 488 02 75 Wadowice, osiedle Kopernika 10B
Tel: (12) 444 68 60 Kraków, ul. Zdrowa 1/3
Tel: (12) 638 38 18 Kraków ,ul. Zachodnia 5/12 A
Tel: (33) 488 02 75 Myślenice, ul. Osiedle Tysiąclecia 1
Tel: (33) 488 02 75 Bochnia, ul. Krakowska 27 A
Tel: (12) 444 68 60 Miechów, ul. Słowackiego 13
Telefon: Adres:
Tel: (52) 569 10 67 Chojnice, Ul. Mickiewicza 3
Tel: (58) 739 69 24 Gdynia, ul. Adm.J.Unruga 84
Tel: (58) 739 66 96 Gdańsk, ul. Subisława 24
Tel: (59) 722 84 43 Słupsk, ul. Juliusza Kossaka 22
Tel: (58) 746 34 72 Wejherowo, ul. I Brygady Pancernej 36
Tel: (59) 722 84 26 Czarne, Plac Wolności 10
Tel: (55) 621 23 05 Kwidzyn, ul. 11 Listopada 20/1
Tel: (55) 612 93 10 Malbork, ul.Dworcowa 14
Tel: (58) 739 67 99 Starogard Gdański, ul. Skarszewska 10A
Tel: (59) 727 33 15 Człuchów, Os. Wazów 8
Tel: (58) 739 66 96 Kartuzy, ul. Sambora 21A
Tel: (59) 722 84 43 Bytów, ul. Lęborska 11
Tel: (58) 739 66 96 Puck, ul. I Armii Wojska Polskiego 27
Tel: (59) 727 33 15 Ustka, ul. Mickiewicza 12
Tel: (59) 722 84 43 Tuchomie, ul. Jana III Sobieskiego 22
Tel: (58) 739 69 24 Gdynia, ul. Warszawska 34/36
Tel: (59) 722 84 43 Słupsk, ul. Zielona 8
Telefon: Adres:
Tel: (55) 621 21 99 Elbląg, ul. Nowowiejska 7
Tel: (89) 627 16 68 Olsztyn, ul. Wioślarska 4
Tel: (89) 627 12 88 Szczytno, ul. Chrobrego 10
Tel: (89) 627 13 20 Ostróda, ul. Jana Sobieskiego 3C
Tel: (89) 627 13 43 Biskupiec, ul. Armii Krajowej 1A
Tel: (23) 682 23 32 Mława, ul. Anny Dobrskiej 1
Tel: (87) 735 13 18 Pisz, ul. Sienkiewicza 4
Tel: (89) 627 16 68 Bartoszyce, u. Andrzeja Wajdy 10
Tel: (55) 621 21 99 Braniewo, ul. Żeromskiego 14a
Tel: (89) 627 13 43 Biskupiec, ul. Armii Krajowej 8
Tel: (87) 735 13 18 Ełk ul. Nadjeziorna 23/A2
Tel: (89) 627 16 68 Olecko, 11 listopada 23
Tel: (55) 621 21 99 Elbląg, ul. Bema 80/3-4
Tel: (89) 627 13 43 Lidzbark Warmiński, ul. 11 Listopada
Telefon: Adres:
Tel: (15) 816 50 20 Gorzyce, ul. Piłsudskiego 17
Tel: (17) 784 00 51 Rzeszów, ul.Architektów 11
Tel. (15) 816 50 66 Stalowa Wola, ul. Okulickiego 36
Tel. (14) 696 06 51 Sanok, ul. Przemyska 24
Tel: (13) 444 01 02 Krosno, ul. 1000 lecia 13
Tel: (16) 736 11 17 Jarosław, ul. Poniatowskiego 53
Tel: (16) 736 11 17 Lubaczów, ul. Kościuszki 141/7
Tel: (17) 784 00 51 Rzeszów, Pl. Wolności 17
Tel: (17) 784 00 51 Rzeszów, ul.Dąbrowskiego 31
Telefon: Adres:
Tel: (95) 783 51 55 Gorzów Wielkopolski, ul. Kombatantów
Tel: (68) 414 50 54 Zielona Góra, ul. Wyszyńskiego 99
Tel: (65) 356 82 52 Wschowa, ul. Zygmunta Starego 4
Tel: (95) 783 51 55 Gorzów Wielkopolski, ul. Łużycka 7
Tel: (68) 414 52 72 Żary, ul. Strzelców 10
Tel: (95) 711 70 06 Strzelce Krajeńskie, Al. Wolności 9 K
Tel: (68) 414 50 54 Zielona Góra, ul. Kazimierza Wielkiego 6A
Telefon: Adres:
Tel: (75) 610 60 29 Jelenia Góra, ul. Ogińskiego 1B
Tel: (76) 745 40 29 Legnica, ul. Piekarska 7
Tel: (74) 660 62 60 Wałbrzych, ul. Armii Krajowej 22-23
Tel: (71) 723 00 56 Wrocław, Ul. Kunickiego 37A
Tel: (71) 723 00 56 Kobierzyce, Ul. Witosa 5
Tel: (74) 660 61 88 Kłodzko, Ul. Wojska Polskiego 18
Tel: (71) 723 01 46 Bystrzyca, Ul. Chrobrego 14
Tel: (71) 723 00 56 Ślęza, ul. Przystankowa 2
Tel. (71) 723 00 56 Wrocław, ul. Trwała 7
Tel: (74) 660 62 55 Świdnica, ul. Kliczkowska 37
Tel: (71) 723 73 40 Oleśnica, ul. gen. J. Hallera 25
Tel: (76) 745 43 03 Złotoryja, ul. Rynek 5/2
Tel: (76) 745 40 29 Jawor, ul. Piłsudskiego 10
Tel: (75) 610 60 29 Kamienna Góra, ul. Władysława Broniewskiego 26A
Tel: (71) 723 00 56 Wrocław, ul. Skarbowców 121-123
Tel: (76) 745 40 29 Legnica, ul. Biegunowa 2
Tel: (76) 745 43 03 Ząbkowice Śląskie, ul.Waryńskiego 18
Telefon: Adres:
Tel: (41) 519 652 379 Kielce, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 17a
Tel: (41) 241 22 19 Ostrowiec Świętokrzyski, Os. Ogrody 29
Tel: (41) 241 22 01 Starachowice, ul. Jana Pawła II 1
Tel: (41) 241 22 02 Końskie, ul. Południowa 1
Tel: (41) 260 80 03 Jędrzejów, ul. Małogoska 25
Tel: (41) 248 39 99 Pińczów, ul. Batalionów Chłopskich 33
Tel: (41) 241 21 45 Włoszczowa, Ul. Mleczarska 11
Tel: (41) 519 652 379 Kielce, ul. Śląska 13
Tel: (41) 519 652 379 Kielce, ul. Podklasztorna 120/2
Tel: (41) 519 652 379 Sędziszów, ul. Dworcowa 23
Telefon: Adres:
Tel: (77) 547 48 08 Kędzierzyn Koźle, ul. Czerwińskiego 3
Tel: (77) 547 44 60 Kluczbork, ul. Grunwaldzka 20
Tel: (77) 547 44 59 Nysa, ul. Ogrodowa 1
Tel. (77) 541 83 66 Prudnik, ul. Ogrodowa 2a
Tel: (77) 547 43 14 Brzeg, ul. Trzech Kotwic 6
Tel: (77) 547 43 14 Opole, ul. Kościuszki 2
Tel: (77) 547 43 14 Opole, ul. Katowicka 55
Tel: (77) 547 43 14 Nysa, ul. Marcinkowskiego 2-4
Tel: (77) 547 43 14 Strzelce Opolskie, ul. Marka Prawego 9
Tel: (77) 547 43 14 Głubczyce, ul. M. Skłodowskiej-Curie 26
Telefon: Adres:
Tel: (24) 386 21 11 Kutno, ul. Sienkiewicza 16
Tel: (42) 279 72 24 Łódź, ul. Kniaziewicza 20a
Tel: (44) 744 13 10 Piotrków Trybunalski, ul. Polna 13/13A
Tel: (44) 744 12 75 Radomsko, ul. Mickiewicza 29
Tel: (46) 816 61 99 Skierniewice, ul. Sobieskiego 29
Tel: (44) 744 12 99 Tomaszów Mazowiecki, ul. Barlickiego 15
Tel: (44) 744 13 55 Bełchatów, ul. Edwardów 2A
Tel: (43) 655 74 09 Wieluń, ul J.Żubr 30
Tel: (43) 656 43 73 Sieradz, ul. Krakowskie Przedmieście 10
Tel: (42) 279 74 94 Zgierz, ul. Dąbrowskiego 19
Tel: (42) 279 72 24 Pabianice, ul. Warszawska 6
Tel: (42) 279 72 24 Łódź, ul. Bazarowa 9
Telefon: Adres:
Tel: (91) 852 22 36 Szczecin, ul. Powstańców Wielkopolskich 66/68
Tel: (94) 716 60 83 Szczecinek, ul. Kilińskiego 7
Tel: (67) 345 01 36 Wałcz, ul. Piastowska 3
tel. (94) 716 63 51 Dębno, ul. Kościuszki 48
Tel. (94) 716 60 72 Koszalin, ul. Traugutta 31/3
Tel. (91) 852 22 67 Świnoujście, ul. Piłsudskiego 23-25
Tel: (91) 831 09 04 Gryfice, ul Ks.Stanisława Ruta 9
Tel: (95) 711 70 38 Myślibórz, ul. Kościelna 15
Tel: (91) 831 09 77 Kamień Pomorski, ul. Kopernika 28
Tel: (91) 852 22 36 Goleniów, ul. Partyzantów 11
Tel: (59) 727 33 15 Sławno, ul. Chełmońskiego 9
Tel: (91) 852 28 06 Stargard, ul. Kilińskiego 3
Tel. (94) 716 60 72 Koszalin, ul. Słowackiego 4
3. Wybierz termin rozwiń

Wybierz datę

Wybierz preferowane godziny

4. Podaj dane rozwiń

Czy przed złożeniem zamówienia kontaktowali się Państwo z nami?

Z kim się Państwo kontaktowali?

Administratorem danych podanych w formularzu jest TESTDNA sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą: ul. Bocheńskiego 38 A, 40-859 Katowice, o numerze NIP: 634-282-27-48, REGON: 243413225, e-mail: biuro@testDNA.pl , tel.: 32/ 445-34-26. Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu:
1) umówienia wizyty w placówce testDNA Laboratorium lub u któregoś z partnerów współpracujących (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. Urz. UE L 2016, Nr 119) – w dalszej części RODO);
2) dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO);
3) odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO;

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://www.testdna.pl/polityka-prywatnosci/

Po otrzymaniu zgłoszenia, skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w ciągu jednego dnia roboczego w celu potwierdzenia rezerwacji.

Dlaczego test NIFTY pro warto wykonać w testDNA?

 • Szybkie terminy badań – nawet w dniu umówienia.
 • Raty i płatności odroczone – P24NOW, PayPo, Mediraty.
 • Oryginalny NIFTY pro z najszerszym zakresem badanych chorób i pełnym ubezpieczeniem (całego zakresu badanych chorób), analizy wykonywane są w BGI w Hongkongu.
 • Autoryzowane placówki i wizyty domowe w całej Polsce – również wizyta domowa jest w cenie badania NIFTY pro. Pobrania w domu organizujemy też w małych miasteczkach i wsiach.
 • Wynik wygodnie ONLINE – nasze pacjentki mają dostęp do wygodnego Panelu Pacjenta na stronie internetowej.
 • Konsultacja z lekarzem genetykiem w cenie badania NIFTY pro w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (nieprawidłowego).
 • Bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu, również w święta.
 • Marka testDNA jest obecna na rynku od 2003 roku. W tym czasie wykonaliśmy analizy dla ponad 250 000 pacjentów, nawiązaliśmy współpracę z wieloma specjalistami i ośrodkami, zdobyliśmy zaufanie sądów, prokuratury i lekarzy.
 • Pozytywne opinie naszych Pacjentek (średnia 4,94/5 na badanienifty.pl).

Przeczytaj, jak oceniają nas nasi pacjenci:

Jestem zadowolona z całego zamówienia. Przesyłka została wysłana ekspresowo, odebranie od kuriera również odbyło się na drugi dzień. Co do ceny to nie mam porównania z inną firmą, gdyż zamówienie składałam pierwszy raz, dla mnie cena jest zadowalająca za całość i jakość zamówienia. Odnośnie obsługi klienta- nie miałam żadnych dodatkowych pytań, a o wysłanym raporcie poinformowano mnie telefoniczne, co było na plus. Generalnie całość przebiegła bezproblemowo i bardzo szybko. Także będę polecać dalej jeśli będę miała okazję.”

Klaudia

Serdecznie polecam Laboratorium testDNA.Konsultanci medyczni dbają o to, aby wszystko było zrealizowane na najwyższym poziomie. Na nurtujące pytania odpowiadają wyczerpująco, kompetentnie i mimo trudnych chwil dla pacjenta jakie są związane z wykonaniem określonych badań zawsze jest świetna atmosfera i uśmiech w słuchawce telefonu. Korzystając z usług laboratorium zapewniam, że nikt nie będzie potraktowany jako „następny” lecz jako współpracownik, rozmowy są tak długie ile tego wymaga sytuacja nikt nie pospiesza, ani nie bagatelizuje próśb pacjenta. Komunikacja z personelem ma najwyższą jakość, ponieważ zawsze odbierają telefony i na bieżąco dają znać na jakim etapie jest badanie, które się zleca.Z całego serca polecam tą firmę i mam do nich zaufanie, dlatego też nie zamieniła bym jej na żadną inną.”

Kinga

„Szczerze polecam! Kontakt z laboratorium pomimo weekendu był na5+. Wszystkie informacje rzeczowo przekazane, dzięki czemu bardzo łatwo przeszliśmy przez całą procedurę. Wyniki badań zarówno mailem jak i pocztą doszły błyskawicznie. Zdecydowanie polecam!”

Anna

„Szanowni Państwo,obsługę Klienta/ Pacjenta w Państwa Labolatorium oceniam celująco: podczas rozmowy przez chat uzyskałam proste i kompleksowe informacje o interesujących mnie badaniach. Kiedy zaszła taka potrzeba, rozmowę na chacie elastycznie zmieniliśmy na telefoniczną i mailową. Prosta instrukcja obsługi sprawiła, że samo pobranie materiału do badania było bezstresowe. Czas dostarczenia/odebrania przesyłki oraz wyników był bardzo zadowalający, a mailowa forma wyników badań ułatwia szybki i prosty dostęp do nich w każdym miejscu. Już teraz polecam Państwa usługi osobom zastanawiającym się nad wykonaniem badań genetycznych.Pozdrawiam serdecznie”

Edyta
opinie facebook

 

UWAGA. Na rynku są dostępne badania prenatalne nazywane „zastępstwem” testu NIFTY PRO lub określane jako to samo badanie występujące pod inną nazwą. Dopytaj o oryginalny test NIFTY PRO wykonywany w laboratorium BGI.

Tylko test NIFTY PRO posiada pełne ubezpieczenie wyniku. Żaden inny test NIFTY ani inny nieinwazyjny test prenatalny nie posiada takiego ubezpieczenia. Obejmuje ono cały zakres badanych chorób (nie tylko wybrane nieprawidłowości) i dotyczy również wyniku fałszywie negatywnego.

Tylko test NIFTY PRO ma najszerszy zakres badanych chorób (aż 94) i jest to najszerszy zakres wśród testów NIFTY.

W naszym laboratorium testDNA oferujemy oryginalny test NIFTY PRO wykonywany w BGI. Wybierając test NIFTY PRO masz pewność, że zrobisz badanie z pełnym ubezpieczeniem i szerokim zakresem.

BGI

Dlaczego warto wybrać test NIFTY pro?

bezpieczeństwo nifty Bezpieczeństwo – do testu NIFTY pro pobiera się krew obwodową matki, dlatego też badanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem poronienia i powikłań. Pobranie krwi wygląda jak zwykła morfologia.
dokładność nifty Duża dokładność – wysoka czułość badania, walidacja kliniczna wykonania na 146 958 ciążach.
wczesna wykrywalność nifty Wczesna wykrywalność – test można wykonać już od 10 tygodnia ciąży.
dostępność nifty Dostępność – badanie wykonywane jest na terenie całej Polski w placówkach i w domu – jest to taka pierwsza oferta na rynku.
szybki wynik nifty Szybki wynik – maksymalnie do 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik dostępny jest szybciej.
szeroki zakres nifty Szeroki zakres – jeszcze bardziej dokładny i szeroki nieinwazyjny test prenatalny, zakres obejmuje nie tylko powszechnie występujące trisomie, ale też mikrodelecje i mikroduplikacje, takie jak np. zespół DiGeorge’a i zespoły Angelmana/Pradera-Williego.
wiarygodność i pewność nifty Wiarygodny i pewny – ponad 9 000 000 testów NIFTY wykonanych na całym świecie.

Częste pytania o test NIFTY pro

Czy test NIFTY pro jest refundowany przez NFZ?

Test NIFTY pro aktualnie nie jest refundowany przez NFZ i można go zrobić prywatnie. Mimo braku refundacji warto rozważyć wykonanie badania z tego względu, że jego czułość jest bardzo wysoka i jest to badanie nieinwazyjne (z krwi matki). Cena testu NIFTY pro wynika z tego, że badania wolnego płodowego DNA wymagają stosowania jednej z najbardziej nowoczesnych technologii, która wiąże się z wysoką ceną. Jednak tylko ona pozwala na zapewnienie wysokiej czułości badania i jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentek, które obawiają się badań inwazyjnych (np. amniopunkcji) lub nie mogą ich wykonać ze względu na przeciwwskazania. Czytaj więcej: Cena testu NIFTY pro

Jak wygląda test NIFTY pro krok po kroku?

W przypadku zgłoszenia na badanie NIFTY pro przez formularz on-line, nasz konsultant medyczny kontaktuje się z Państwem aby potwierdzić termin oraz dokończyć proces rezerwacji terminu badania. Kontakt następuje w ciągu jednego dnia roboczego (godziny pracy: poniedziałek – piątek, od 8:00 do 16:00).

 1. W pierwszej kolejności prosimy o wypełnienia ankiety, która zawiera pytania istotne do przeprowadzenia badania NIFTY pro.  Pytania dotyczą m.in. m.in. wieku ciąży czy przyjmowanych leków.
 2. Do dokończenia rezerwacji wymagane jest wpłacenie zadatku. Zadatek jest wymagany, ponieważ do placówki jest wysyłany indywidualnie przygotowany zestaw z unikalnym numerem, który czeka na pacjentkę w umówionym terminie badania. Żadna inna osoba nie skorzysta z zestawu. Kwota zadatku jest wliczona w cenę badania i nie jest to kwota dodatkowa.
 3. Po potwierdzeniu terminu i dokończeniu rezerwacji, w umówionym terminie należy przyjść do wybranej placówki lub oczekiwać na wizytę domową.
 4. W czasie wizyty w placówce lub w czasie wizyty domowej podpisywany jest formularz zlecenia badania. Wcześniej przesyłamy wzór formularza na e-mail, aby pacjentka mogła się z nim zapoznać przed pobraniem próbki.
 5. Do badania NIFTY pro pobierana jest próbka krwi od matki z żyły odłokciowej, podobnie jak do badania krwi typu morfologia. Pobranie próbki jest szybkie i cała wizyta w placówce lub wizyta domowa trwa zwykle do 20 minut.
 6. Pobrana próbka wraz z formularzem zlecenia przekazywana jest do laboratorium BGI, w którym wykonywane są analizy. Transport próbki trwa tylko 1-2 dni robocze i odbywa się specjalną szybką przesyłką medyczną lotem cargo. Każda próbka wysyłana jest indywidualnie, nie czekamy na określoną liczbę próbek. Wynika to z tego, że istotny jest czas dostarczenia próbki do laboratorium od momentu pobrania.
 7. Czas oczekiwania na wynik testu NIFTY pro wynosi do 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium. Jest to maksymalny czas oczekiwania, często wynik dostępny jest szybciej. 
 8. Wynik testu NIFTY pro dostępny jest do pobrania w Panelu Pacjenta na naszej stronie internetowej. Jest to oryginał, ponieważ dokument jest podpisywany elektronicznie.

Zły wynik testu PAPP-a a test NIFTY pro

Jeżeli wynik testu PAPP-a wskaże na podwyższone ryzyko choroby, często zdarza się, że amniopunkcja tego nie potwierdza i dziecko rodzi się zdrowe. Wiele amniopunkcji jest więc przeprowadzanych u mam, które mają zdrowe dziecko. Test NIFTY pro dzięki swojej wysokiej czułości pozwala więc sprawdzić zdrowie dziecka i pomaga zdecydować, czy wykonać amniopunkcję. Czytaj więcej o pewności wyniku testu NIFTY pro

Warto też wiedzieć, że jeśli wynik testu NIFTY pro również wskaże na nieprawidłowości, to pacjentka ma zapewnioną bezpłatną konsultację z lekarzem genetykiem. Może też liczyć na zwrot kosztów diagnostyki prenatalnej do kwoty ok. 2600 zł*(np. amniopunkcji, FISH, analizy mikromacierzy chromosomów), jeśli zdecyduje się na dalsze badania diagnostyczne po otrzymaniu pozytywnego (nieprawidłowego) wyniku testu NIFTY pro. Czytaj więcej o bezpłatnym ubezpieczeniu badania NIFTY pro

Nieprawidłowy (pozytywny) wynik testu NIFTY pro – co dalej?

W przypadku uzyskania pozytywnego (nieprawidłowego) wyniku testu NIFTY pro, czyli wskazującego na podwyższone ryzyko choroby, pacjentka ma zapewnioną bezpłatną konsultację z lekarzem genetykiem.

W takiej sytuacji zalecane jest także przeprowadzenie diagnostycznego badania prenatalnego w celu potwierdzenia lub wykluczenia choroby. Test NIFTY pro jako jedynie przesiewowe badanie prenatalne obejmuje pełne ubezpieczenie, dotyczące całego zakresu badanych chorób. Jeśli ciężarna zdecyduje się na dalszą diagnostykę prenatalną, uzyska zwrot jej kosztów do kwoty 2600 zł. Refundacja dotyczy amniopunkcji, FISH, analizy mikromacierzy chromosomów i innych badań prenatalnych diagnostycznych. Czytaj więcej o ubezpieczeniu NIFTY pro

Czy test NIFTY pro można zrobić w ciąży bliźniaczej i w ciąży po in vitro?

Test NIFTY pro można wykonać w ciąży bliźniaczej.  Cena testu NIFTY pro pozostaje wówczas bez zmian. W tym przypadku wynik testu dotyczy całej ciąży, nie poszczególnych dzieci. Zakres testu NIFTY pro dla ciąży mnogiej obejmuje:

 • zespół Downa (trisomia 21.)
 • zespół Edwardsa (trisomia 18.)
 • zespół Patau (trisomia 13.)
 • płeć dziecka (na życzenie rodziców)

Test NIFTY pro jest dostępny również w przypadku ciąż, w których do zapłodnienia doszło metodą in vitro, również w ciąży u biorczyni komórki jajowej. 

 Ile czeka się na wynik badania NIFTY pro?

Wynik badania NIFTY pro dostępny jest w 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbki do laboratorium. Jest to maksymalny czas, często wynik dostępny jest wcześniej. Wynik jest udostępniany od razu w Panelu Pacjenta – można go pobrać on-line. Wersja wyniku pobrana z Panelu Klienta jest oryginałem (dokument jest podpisywany elektronicznie).

W którym tygodniu ciąży wykonać badanie NIFTY pro?

Badanie NIFTY pro można przeprowadzić już po 10 tygodniu ciąży. Jest to związane z tym, że w badaniu analizowane jest wolne DNA płodu, które przenika przez łożysko do krwiobiegu matki. Po 10 tygodniu ciąży osiąga wartość odpowiednią do analizy, dlatego czas po 10 tygodniu ciąży jest optymalny do wykonania badania NIFTY pro. Warto podkreślić, że procent cffDNA nie wpływa na pewność wyniku badania, a jedynie na możliwość przeprowadzenia analizy. Jeżeli stężenie wolnego płodowego DNA jest zbyt niskie, wówczas organizujemy dla pacjentki bezpłatne ponowne pobranie krwi. Są to jednak rzadkie sytuacje.

Nie ma górnej granicy wieku ciąży, w którym można wykonać NIFTY pro.

 Czym różni się test NIFTY pro od innych badań prenatalnych?

Test NIFTY pro jest badaniem prenatalnym przesiewowym. Jest zupełnie bezpieczny i jednocześnie charakteryzuje się wysoką czułością, porównywalną do czułości amniopunkcji. Czym test NIFTY pro różni się od testu PAPP-a, USG i amniopunkcji? Obrazuje to poniższa tabela:

badania prenatalne porownanie

Czym różni się test NIFTY pro od innych NIPT?

Test NIFTY pro od innych NIPT różni się przede wszystkim ubezpieczeniem wyniku i zakresem badanych chorób. Test NIFTY został wykonany już ponad 9 000 000 razy na całym świecie i jego skuteczność została potwierdzona w największym badaniu dotyczącym skuteczności klinicznej testów NIPT. Pobierz bezpłatny poradnik i dowiedz się więcej:

jak wybrać nipt

Zobacz więcej: Porównanie testów NIPT

Jak dbamy o bezpieczeństwo i chronimy przed koronawirusem?

Test NIFTY pro w domu bezpiecznie dla Ciebie i dziecka – bez wizyty w przychodni

 • Zapewniamy możliwość dojazdu personelu medycznego do domu – próbkę pobiera nasza pielęgniarka lub położna w czasie wizyty domowej, dzięki temu unikasz wizyty w przychodni. Wizyta domowa jest w cenie badania, bez dopłaty.
 • Personel medyczny stosuje wszystkie rygorystyczne procedury ochrony przed koronawirusem stworzone przez Ministerstwo Zdrowia.
 • Zestawy do pobrania krwi używane w teście NIFTY pro krwi są produkowane w Europie i są sterylne.

Nasze pacjentki mogą więc w pełni bezpiecznie wykonywać badanie NIFTY pro bez obaw o swoje zdrowie!

Próbki docierają do laboratorium BGI w 1-2 robocze specjalną przesyłką medyczną cargo

Badanie NIFTY pro odbywa się cały czas bez ograniczeń i próbki docierają do laboratorium BGI w ciągu 1-2 dni roboczych. Informacje w mediach o ograniczeniach lotów dotyczą lotów pasażerskich. Próbka z NIFTY pro jest przesyłana specjalną szybką przesyłką medyczną „DHL Medical Express”. Jest to transport cargo, nie pasażerski. Możesz także sprawdzić opinie Mam, które wykonały test NIFTY pro ⭐⭐⭐⭐⭐

Czy personel medyczny, który przyjeżdża pobrać krew do NIFTY pro w domu, ma samochód z widocznymi oznaczeniami testDNA?

Nie, personel medyczny nie jest wyposażony w pojazdy z oznakowaniem testDNA. Porusza się prywatnymi samochodami.

Więcej informacji o teście NIFTY pro

Zapraszamy do odwiedzenia:

Polecamy artykuły:


Rozszerz test NIFTY pro o badanie NOVA i uchroń swoje dziecko przed powikłaniami aż 87 chorób wrodzonych

Już teraz test NIFTY pro możesz rozszerzyć o najdokładniejsze badanie dla dzieci – NOVA. Dzięki temu zyskasz kompleksową wiedzę na temat stanu zdrowia swojego dziecka a także możesz je uchronić przed powikłaniami aż 87 chorób wrodzonych. Badanie NOVA to nowy wymiar diagnostyki dzieci. Dowiedz się więcej na temat tego dlaczego warto rozszerzyć test NIFTY pro o badanie NOVA >>

Skontaktuj się z nami i zapytaj o test NIFTY pro


porozmawiaj o badaniu

Bezpłatna rozmowa Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta
Pomoc 7 dni w tygodniu: pon.-pt. 7:00-19:00 Weekendy i święta 9:00-17:00

mgr Barbara Dębowska

mgr Barbara Dębowska

mgr Katarzyna Drab

mgr Katarzyna Drab

mgr Karina Sztendel

mgr Karina Sztendel

mgr Beata Szymczak

mgr Beata Szymczak

mgr Izabella Domurat

mgr Izabella Domurat

mgr Daria Stuchlik

mgr Daria Stuchlik

Źródła:
1. Clinical application of massively parallel sequencingbased prenatal noninvasive fetal trisomy test for trisomies 21 and 18 in 11 105 pregnancies with mixed risk factors. (Prenatal Diagnosis, 2012 Nov 9) 2. Noninvasive prenatal diagnosis of common fetal chromosomal aneuploidies by maternal plasma DNA sequencing (Journal of Maternal Fetal and Neonatal Medicine, 2012) 3. Prenatal Detection of Aneuploidy and Imbalanced Chromosomal Arrangements by Massively Parallel Sequencing (PLoS ONE, 2012) 4. Clinical utility of Non-Invasive Fetal Trisomy (NIFTY) test –Early experience (The Journal of Maternal-Fetal and Neonatal Medicine, 2012) 5. Noninvasive prenatal genetic testing for fetal aneuploidy detects maternal trisomy X. (Prenatal Diagnosis, 2012). Inne: http://test-nifty.com.pl/test-nifty/

Materiały informacyjne Medfemina

Autor: mgr Katarzyna Makuszewska

*w zależności od kursu walutowego

4.8/5 - (54 votes)

test NIFTY pro rozszerz o NOVA

Data publikacji: 24/05/2021, Data aktualizacji: 30/11/2021